Τα μπουμπούκια!!


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Ο ΄ΗΡΩΆΣ ΜΟΥ!!!!!!!!!
IMG_20180406_141626.jpg Μετακομίσαμε πρόσφατα με τον σύντροφο μου και τα μπουμπούκια μας σε ενα ημιυπόγειο το οποίο έχει θέμα με τις κατσαρίδες!!:( Δεν εχω πρόβλημα ούτε με αράχνες ούτε με ποντίκια ..ούτε με τίποτα.. αλλα με τις κατσαριδεςςςς.....ααχχχ..δεν μπορώ ανατριχιάζω ολόκληρη και παθαίνω κρίση πανικού (άνθρωπος που γενικά κοροϊδεύει τέτοιες συμπεριφορές-.- ντροπή μου!) Ο Άιζακ λοιπόν το έχει καταλάβει και απο εκει που δεν τους έδινε σημασία και εγω φώναζα τον φίλο μου και τις "τακτοποιούσε", τώρα με το που φωνάζω ή πετάω κανένα γαλλικό έρχεται τρέχοντας και τις πατάει και τις αναποδογυρίζει ..έχει προσπαθήσει να τις δαγκώσει, αλλά ξινίζει την μούρη του και την αφήνει φτερνίζοντας! (Το μήλο κάτω απο την μηλιά θα πέσει:Ρ) Είναι επικίνδυνο για αυτόν να τις πατάει? Μπορεί να πάθει τίποτα??
Απο εκείνη την ημέρα πάντως εννοείται οτι τον αποκαλώ ως τον ήρωά μου!!
 










medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Γιατί δεν μου απαντάει κανένααςςςς;;;;;
Εννοεις αν κινδυνευει που παταει τα κατσαριδόνια? Τα κατσαριδόνια κινδυνευουν:LOL:
Περα απο τα αστεια , το να τις παταει απλα σιχαμενο μου φαινεται. Μετα σε ακουμπαει :D

Δοκιμασε να ριξεις διατομικη γη σε γωνιες,εξω απο παραθυρα κ.τ.λ που ειναι μη τοξικη για τα σκυλια μηπως σωθεις. Και να στεριωσεις σιτα (περνεις με το μετρο) σε παραθυρα , σιφονια κ.τ.λ Δυστυχως ημιυπογειο και κατσαριδονια πανε σετ.
Δε θελω ουτε να τις βλεπω.
 


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Εννοεις αν κινδυνευει που παταει τα κατσαριδόνια? Τα κατσαριδόνια κινδυνευουν:LOL:
Περα απο τα αστεια , το να τις παταει απλα σιχαμενο μου φαινεται. Μετα σε ακουμπαει :D

Δοκιμασε να ριξεις διατομικη γη σε γωνιες,εξω απο παραθυρα κ.τ.λ που ειναι μη τοξικη για τα σκυλια μηπως σωθεις. Και να στεριωσεις σιτα (περνεις με το μετρο) σε παραθυρα , σιφονια κ.τ.λ Δυστυχως ημιυπογειο και κατσαριδονια πανε σετ.
Δε θελω ουτε να τις βλεπω.
Η σίτα έχει κανονιστεί (έξοδα του ιδιοκτήτη δεν άφησα περιθώρια) θα γίνει σήμερα απολύμανση, και αφού καθάρισα όλο το σπίτι από γωνία σε γωνία και από τοίχο σε τοίχο το γέμισα με σκόνη αμμωνίας, μαγειρική σόδα, δάφνη (και έκανα και τσάι δάφνης και σφουγγάρισα κι όλας με αυτό) και έριξα πετρέλαιο στα σιφώνια (διάβασα οτι τις απωθεί). Πιστεύεις οτι χρειάζεται να ρίξω και απο αυτό? Το λογικό είναι να μην ξαναδούμε..Αλλά αν τύχει ήθελα να ξέρω αν παίζει να κολλήσει τίποτα
Υ.Γ Τα πόδια μετά τα καθαρίζουμε με πανάκι, νερό και ξύδι ^_^
Υ.Γ 2 Προτιμώ να του καθαρίζω τα πόδια, παρά να χρειαστεί να την αντιμετωπίσω!!!:mad::mad::mad:
 












Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Πόσο πιθανό είναι τα σκυλιά μας να έχουν καταλάβει το τραγικό γεγονός που έγινε με τις φωτιές? Ο Άιζακ αυτές τις μέρες δεν με αφήνει σε ησυχία! Όλη την ώρα έρχεται και με σκουντάει για χάδια και αγκαλιές!! Ακόμη και το βράδυ που κοιμόμαστε με γλύφει και με σκουντάει (ποτέ δεν μας ενοχλεί το βράδυ). Δεν ξεκολλάει απο πάνω μου!!
 












Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Εγώ λέω πάντα "ποτέ μην λες ποτέ" σε αυτές τις περιπτώσεις :LOL:
Αν ήταν άλλο σκυλί δεν θα το κάναμε.. Αλλά με τα συγκεκριμένα 5 δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχομενο:Ρ και η φώτο το αποδεικνύει!! :D:ROFLMAO:
 


Aizak's mom

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2018
284
537
26
Αθήνα
Καλημέρα σε όλους!:D Σας γράφω σήμερα με αφορμή μια φωτογραφία του Άιζακ που βρήκα στο κινητό μου και μου έφερε ωραίες αναμνήσεις..Ο Ζακούλης ήταν 7 μηνών μέσα στην τρέλα του! Φαντάζεστε..7μηνήτικο μαλινουάκι όπου απλά δεν έχει ΠΟΥΘΕΝΑ κουμπι "off"!! Εκείνη την περίοδο περνάγαμε μια φάση με τα περιστέρια..Ενώ λοιπόν είχαμε βγει στο καθιερωμένο μας δέντρο για να κάνουμε τα τσίσα μας, δίπλα μας είναι μία γκαραζόπορτα μιας πολυκατοικίας με κάγκελα.. εννοείται ΚΛΕΙΣΤΗ! Μ έσα στον διαδρομο του πάρκινγκ περίπου 30 μέτρα απο την γκαραζόπορτα, καθόταν ένα περιστέρι. Που να μου πάει το μυαλό?? Που να φανταστώ οτι το μπουμπούκι μου είναι τόσο στόκος που θα έπαιρνε φόρα να κινυγήσει το περιστέρι??? Κι όμως! Παίρνει φόρα μέσα στην αυτοπεποίθηση και τον ενθουσιασμό, και σκάει με την μούρη πάνω στην γκαραζόπορτα σαν καρτούν! Το πως παραξενεύτηκε δεν λέγεται! Κοίταγε την πόρτα σαν να έλεγε "Τώρα εσύ γιατί μπήκες στον δρόμο μου??" Είδα την μούρη του να τσαλακώνεται πάνω στα κάγκελα και ενω ανησύχησα μήπως χτύπησε, δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυά μου απο τα γέλια!!!:D:ROFLMAO::ROFLMAO:
Και για του λόγου το αληθές, ορίστε το έπαθλο που κερδίσαμε εκείνη την ημέρα:p:p:p20170518_183359.jpg