Τα νεύρα μου..


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Τί να ενημερώσω ρε παιδιά???
Έχω πάθει πλάκα..Τώρα έμαθα ότι έχει και άλλα θυληκά που γεννάνε και τα πετάει..!Και μου το είπαν με μια άνεση..!Ε τί να τα κάνει?Είναι πολλά!

edit: Τώρα μίλησα με το παιδί και μου είπε καμία σχέση, δεν τα κάνει αυτά, το σκυλί θα είναι μια χαρά θα τρέχει , θα παίζει..Του είπα μακάρι να είχα τη δυνατότητα να το έπαιρνα και το ελάχιστο που πρέπει να κάνετε τώρα είναι να στειρωθεί. Παιδιά δεν γίνεται τίποτα..
Αυτός μου τα παρουσίαζε μέλι -γάλα άσχετα που ξέρω εγώ ότι ο συγκεκριμένος θείος ούτε τον εαυτό του δεν μπορει να συντηρήσει σε αξιοπρεπή κατάσταση.. Θα μπεί κανένας στο φόρουμ τώρα που το σκέφτομαι και θα γίνουμε από δυό χωριά χωριάτες..
 
Last edited:


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Τίποτα παράτα τους κοπέλα μου, είναι υπάνθρωποι χέστους όλους! Ξέχνα το το καημενάκι αν μπορείς, δε θα βγάλεις άκρη! Και μόνο που τα διαβάζω μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι, φαντάζομαι σ' εσένα!
 




vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Κρίμα ρε παιδιά..πολύ κρίμα..έχω ένα βάρος, το ομολογώ..Αλλά είναι όντως τόσα πολλά που χρειάζονται βοήθεια.
Α επίσης μου λέει του ετοίμασε δικό του χώρο μπλα-μπλα..μέσα στο χοιροστάσιο!!Α του λέω μιλάμε για πολυτέλεια..
Μιλάμε είμαστε υποανάπτυκτοι!!!τελεία και παύλα..:(
 


johnny_cooper

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2008
62
0
Ναι και εμεις ειμαστε...μλκς τοσο καιρο που πληρωνουμε ενα σκασμο λεφτα, λοιπον πες του οτι αν γραφτει στη φιλοζωικη (θα μου πεις τι λεω και εγω τωρα) τελος παντων εχει μια συνδρομη καθε χρόνο και μπορει να πηγαινει να τα εξεταζουν και μαλιστα εχουν και καποιες δωρεαν στειρωσεις το χρονο,,,,,,ξερω οτι μπορει να μην ειναι και το καλυτερο αλλα σιγουρα ειναι καλυτερο απο το να πεταει τα νεογεννητα , γενικως να το λετε αυτο ...εγω το λεω σε ολους τους γνωστους .....ετσι εχω στειρωσει και αδεσπποτα...που οι αλλοι φιλοζωοι τα πετανε και δεν κανουν τον κοπο να βγαλουν το λουρακι με αποτελεσμα ολα τα κουταβια να μεγαλωνουν και να πνιγονται απο το λουρι τους, και τα αφηνουν εδω λεει στην εξοχη (εδω το χειμωνα εχει πολυ χιονι μιλαμε)

αλλα ρε παιδια και στο jumbo κλεφτες θα γινουν, τοσα λουτρινα σκυλακια εχει εκει, και δεν χρειαζονται και φροντιδα

Εμενα η αδερφη μου εχει μανια με τα γκολτεν ρετριβερ, και δεν παιρνει γιατι λοιπει πολλες ωρες, ετσι μια φιλη της βρηκε ενα σε ενα petshop το πηρε και σε ενα μηνα το εδωσε στους γονεις της γιατι λεει ηταν κριμα μεσα στην πολη το σκυλι(οταν το αγορασε που εμενε? δεν το σκεφτηκε? )ευτυχως οι γονεις της ασχολουνται ολη την ωρα με το κουταβι και η φιλη αρκειται σε φωτογραφιες του ....
Δεν ξερω τελικα τι τους φταιει, πως τα πετανε επο δω και απο κει αλλα μου φαινεται οτι απλα μερικοι ειναι υπερκαταναλωτικοι και βλεπουν και τα σκυλια σαν ενα βαζο μεσα στο σπιτι......

Ασχετο αλλα μετα απο οτι θα περασει το κουταβι .....καποια μερα αμα του τη βιδωσει και τραβηξει μια δαγκωνια σ'αυτον που του φερεται ετσι θα εχει και το θρασος να το σκοτωσει και να πει ε τι να εκανα με ενα σκυλο που δεν εκτιμα 'το χερι που το ταιζει'
Καλη του τυχη, θα τη χρειαστει

γμτ ξερει τη διαφορα που εχει ενας σκυλος με ενα χοιρο???
 
Last edited by a moderator:


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Δεν ξερω τελικα τι τους φταιει, πως τα πετανε επο δω και απο κει αλλα μου φαινεται οτι απλα μερικοι ειναι υπερκαταναλωτικοι και βλεπουν και τα σκυλια σαν ενα βαζο μεσα στο σπιτι......
Δεν έχεις άδικο..:(
 




aggelos

Well-Known Member
21 Μαϊου 2008
187
2
47
Γιάννενα-Θεσσαλονίκη
Κρίμα ρε παιδιά..πολύ κρίμα..έχω ένα βάρος, το ομολογώ..Αλλά είναι όντως τόσα πολλά που χρειάζονται βοήθεια.
Α επίσης μου λέει του ετοίμασε δικό του χώρο μπλα-μπλα..μέσα στο χοιροστάσιο!!Α του λέω μιλάμε για πολυτέλεια..
Μιλάμε είμαστε υποανάπτυκτοι!!!τελεία και παύλα..:(
Αυτό ακριβώς Βάσω,είμαστε υ π ο α ν ά π τ υ κ τ ο ι...
Εμένα ένας γνωστός μου,είναι κυνηγός και βάζει τα σκυλιά στο πορτ-παγκάζ όταν πάει για κυνήγι και όταν του είπα ότι δεν πρέπει να τα βάζει εκεί γιατί τα ταλαιπωρεί,μου απάντησε το εξής "έλα βρέ,σκυλιά είναι,δεν έχουν ανάγκη":eek::eek::eek:
Τι να του πείς τώρα... αλλά ότι και να του πείς θα καταλάβει?:(
 


rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
200 ευρώ κάνει μόνο μία στείρωση;;; ΠΟΥ;
Sorry που επεμβαινω στο ασχετο αλλα,
"η στειρωση στοιχιζει 110 ευρω, η τιμη ειναι στανταρ απο τον κτην.συλλογο, ειτε προκειται για νουφη ειτε για τσιουαουα. Και ισχυει για ολους του κτηνιατρους ανεξαιρετως."
Αυτα ειναι τα λογια του κτηνιατρου που στειρωσε την κοπελα μου.
 
Last edited by a moderator:




mariatito

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2009
101
1
Ηράκλειο Κρήτης
Sorry που επεμβαινω στο ασχετο αλλα,
"η στειρωση στοιχιζει 110 ευρω, η τιμη ειναι στανταρ απο τον κτην.συλλογο, ειτε προκειται για νουφη ειτε για τσιουαουα. Και ισχυει για ολους του κτηνιατρους ανεξαιρετως."
Αυτα ειναι τα λογια του κτηνιατρου που στειρωσε την κοπελα μου.
Εδώ στο Ηράκλειο πάντως, γύρω στα 200 ευρώ έχει η στείρωση.

edit: το καημένο το σκυλάκι ποια θα 'ναι η μοίρα του... και να 'ταν μονο αυτό...
 


ntora

Active Member
16 Ιανουαρίου 2010
25
1
Thessaloniki
ntora.deviantart.com
κόστος στείρωσης

Sorry που επεμβαινω στο ασχετο αλλα,
"η στειρωση στοιχιζει 110 ευρω, η τιμη ειναι στανταρ απο τον κτην.συλλογο, ειτε προκειται για νουφη ειτε για τσιουαουα. Και ισχυει για ολους του κτηνιατρους ανεξαιρετως."
Αυτα ειναι τα λογια του κτηνιατρου που στειρωσε την κοπελα μου.
Πανελλήνιος Κτηνιατρικός Σύλλογος
ΚΑΤΩΤΑΤΕΣ αμοιβές μικρών Ζώων--> http://www.hva.gr/downloads/Katotates_mikron.doc

(προσοχή όμως στο ΚΑΤΩΤΑΤΕΣ)

Ωοθηκουστερεκτομή
Γάτα = 60
Σκύλα μικρή = 90
Σκύλα μεγάλη = 120
 


mariatito

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2009
101
1
Ηράκλειο Κρήτης
Πανελλήνιος Κτηνιατρικός Σύλλογος
ΚΑΤΩΤΑΤΕΣ αμοιβές μικρών Ζώων--> http://www.hva.gr/downloads/Katotates_mikron.doc
Μόλις είδα τις τιμές στο παραπάνω link. Είναι φετινές τιμές με το ΦΠΑ;
Γιατί αν είναι, τότε εδώ είναι κλέφτες!
 


fantom14

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2010
70
0
ΑΘΗΝΑ
Προσεχε ειναι η κατωτατες τιμες,ο Κτηνιατρικός Σύλλογος θετει αυτες σαν βαση μην νομιζεις οτι εχουν και εδω ολοι την ιδια τιμη οπως φανταζομαι και στο ηρακλειο.
 


maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
Προσεχε ειναι η κατωτατες τιμες,ο Κτηνιατρικός Σύλλογος θετει αυτες σαν βαση μην νομιζεις οτι εχουν και εδω ολοι την ιδια τιμη οπως φανταζομαι και στο ηρακλειο.
εμενα παντως μου ζητησε 310 για να κανει μαζι με την στειρωση και μια εξαγωγη δοντιου(δεν τα καναμε ακομα)..και μου λεει μαλιστα οτι ειναι καλυτερο να την στειρωσουμε πριν να της ερθει περιοδος..ξερω οτι βγαινω τωρα εκτος θεματος αλλα πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας...
 


maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
διαβασα ενα thraed με θεμα τη στειρωση αλλα δεν ειδα καπου να αναφερεται το αν ειναι προτιμοτερο να γινει η εγχειρηση πριν τον πρωτο οιστρο...το επιχειρημα που μου εδωσε η κτηνιατρος μου ειναι οτι η επεμβαση θα ειναι πιο "ελαφρια"εφ'οσον δεν αφαιρεθει η μητρα παρα μονο οι ωοθηκες....εγω αλλα ηξερα μεχρι στιγμης αλλα ειμαι ανοιχτη σε νεες αποψεις και ειπα να ρωτησω μηπως οντως ειναι καλυτερα να το κανεις νωριτερα....
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Εγώ ένα πράμα έχω να πω: είσαστε φτηνοί. Εδώ στείρωση αρσενικού πάει 450 δολλάρια. Για θηλυκό δεν ξέρω, φαντάζομαι όμως. Εδώ θα σκάσω 300 δολλάρια σε δυο βδομάδες για να βάλω το Μουφ στο νοσοκομείο για μια μέρα ώστε α) να του κάνουν γενικές αίματος για heartworms (αφού θα έχουν περάσει οι έξι μήνες από τότε που τον πήρα πίσω από τη φάρμα της Κόλασης) και β) για ακτινογραφία για δυσπλασία μετ' αναισθησίας (διότι άντε να το πείσεις το Μουφ ότι το κάνουν για το καλό του).
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
εμενα παντως μου ζητησε 310 για να κανει μαζι με την στειρωση και μια εξαγωγη δοντιου(δεν τα καναμε ακομα)..και μου λεει μαλιστα οτι ειναι καλυτερο να την στειρωσουμε πριν να της ερθει περιοδος..ξερω οτι βγαινω τωρα εκτος θεματος αλλα πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας...
Για το μαλτεζακι?:eek: Εξαγωγη δοντιου για ποιο λογο?

Μηπως να επισκεφτεις και εναν αλλο κτηνιατρο???:rolleyes:
 


skoobyala

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
69
0
Μόλις είδα τις τιμές στο παραπάνω link. Είναι φετινές τιμές με το ΦΠΑ;
Γιατί αν είναι, τότε εδώ είναι κλέφτες!


Δυστυχως στο ηρακλειο πρεπει να ξερεις σε ποιον κτηνιατρο θα πας.... υπαρχουν καποιοι που θα σε πετσοκοψουν:( και η δουλεια τους θα ειναι παρα πολυ καλη και καποιοι που θα σε παρουν λογικα απλα δεν θα ξερεις αν ο σκυλος σου ειναι ενταξει η οχι....:confused:
προσεχε σε ποιον κτηνιατρο πας ειδικα στο ηρακλειο.... υπαρχουν πολλες και διαφορες ιστοριες... υπαρχουν 2-3 καλες περιπτωσεις ομως δεν μπορουμε να πουμε ποιες για ευνοητους λογους.....:cool:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.825
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU