Τα Fila και εγω


Status
Κλειδωμένο θέμα

omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Ακομα και δυο αδερφια εχουν διαφορες μεταξυ τους τωρα αν ψαξουμε ομοιοτητες και διαφορες θα βρουμε σιγουρα,χοντρικα το Φιλα δεν ειναι κυριαρχικο κοιταει πρωτα τον ιδιοκτητη του,ειναι το πιο πιστο ισως και εξαρτημενο απο τον ιδιοκτητη του σκυλι,δεν θελει με ξενους παρτιδες και το δειχνει,ειναι παρα πολυ δυνατο εχει απιστευτη δυναμη,περιποιηση μηδεν,και γενικα εγω συνενοουμε με τα σκυλια αυτα πολυ καλα,πρεπει να του δωσεις απο την αρχη να καταλαβει τι θελεις απο αυτο με ηρεμο τροπο καταλαβαινει πολυ καλα,και ενα ακομα βασικο χαρακτηριστικο του ειναι οτι παιζει πολυ ευκολα και κανει πολλες χαζομαρες αλλα αν τον πικρανεις η μαλωσεις μπορει να ειναι για μερες στεναχωρημενος,και το πιο καλο ο κτηνιατρος με βλεπει μια φορα τον χρονο.
 


Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Είναι μολοσσοειδες και χρειάζεται προσοχη. Χρειαζεται προσοχη στη διατροφη του (κοινο για ολα τα γιγαντοσωμα σκυλια) και στην ασκηση του.Καθολου ευκολη φυλη αλλα ευκολοτερη απο βαρυτερες φυλες οσον αφορα τη σωστη του αναπτυξη (mastino, Αγ. Βερναρδου κλπ )
 
Last edited:




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
!!!!!θα πεθανω πανω στο ανθος μου..
ρε τι τελεια φωτογραφια ειναι αυτη???
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Αυτό είναι Φίλα;
Πολύ μικρό δεν είναι;

Για κανα κυνηγιάρικο Αμερικάνικο (coon-dog) μου κάνει.
 










foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Την συγκεκριμένη φωτογραφία μου την είχαν στείλει παλαιότερα σε mail σε ένα .pps του τύπου "γλυκά ζωάκια"...
Κυκλοφορεί αρκετό καιρό στο ιντερνετ!
ΔΕν το έιχα προσέξει όμως ότι ήταν Fila!:)
 






omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Μπορει και να ειναι,γιατι ετσι και αλλιως αλλαζουν πολλες φορμες στην αναπτυξη,μια μακραινουν τα ποδια μια μεγαλωνει το κεφαλι.
 


Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Αυτο μονο ΘΥΜΙΖΕΙ Fila....
Σαν Segugio με κοντα αυτια ειναι
 
Last edited:


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
16 και σημερα, το Ροξακι σε ενδιαφερουσα μαλλον πολλα θυληκα κουκλα την βλεπω, και ελπιζω να ειναι μονο 8 κουταβια(Galazio ισως η πρωτη γεννα Φιλα στην Ελλαδα μην πης παλι τιποτα για διαφημηση:D:D:D)
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
δεν εχω προβλημα εγω με την διαφημιση..ολοι θα ζησουμε.
να ζησουμε ομως, ε?
 




omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Δεν λενε για τις γυναικες, αν περιμενει κοριτσακι φαινετε πιο ομορφη στην εγκυμοσυνη:):):)
 




izambella

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2009
97
0
χριστέ μου !!!! είναι που είναι τερατακια έχει γίνει σαν το κάλοθρεμμένο μοσχαράκι :D:D:D άντε καλή λευτερια να εχετε και με ενα πονο!!! :):):p:p
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki