Τι θα σας ζήταγε ο σκύλος σας αν μπορούσε να μιλησει..

Αν μπορούσε να μας μιλήσει...

  • Σκάσε και ταϊσέ με...

    Votes: 24 15,9%
  • Ξύσε μου τη κοιλιά...

    Votes: 28 18,5%
  • Μιλάς πολύ..

    Votes: 6 4,0%
  • Θέλω να παίξω ΤΩΡΑ...

    Votes: 60 39,7%
  • Θέλω καινούργιο παιχνίδι...

    Votes: 10 6,6%
  • Τι λες για ένα μπισκοτάκι?

    Votes: 22 14,6%
  • Θέλω και άλλη βόλτα...ΤΩΡΑ..

    Votes: 46 30,5%
  • Γιατί δουλεύεις τόσο πολύ?

    Votes: 31 20,5%
  • Μήπως να μου έδινες από αυτό που τρως?

    Votes: 74 49,0%
  • Μπορω να κοιμηθώ μαζί σου στο κρεβάτι?

    Votes: 22 14,6%
  • Σ'αγαπάω πολύ, πολύ...

    Votes: 51 33,8%

  • Total voters
    151





sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Ψήφισα το "Μήπως να μου έδινες από αυτό που τρως? " γιατί είναι το μόνο που εκφράζει και τα δυό τα λιγούρικά μου μαζί!

Κατά τα άλλα είναι εντελώς διαφορετικοί, ο Μπρούνο μπορεί να είναι σουπερ ευτυχισμένος με το να κοιμάται όπου βρίσκει και αν εχει κι ένα χέρι να τον χαϊδεύει παράλληλα μπορεί να μην ξανακουνήθει από εκεί που κάθεται! Ποτέ όμως! Οπότε "ξύσε μου λίγο την κοιλιά" (και την πλάτη, το σβέρκο, το κεφάλι, τα αυτιά) του ταιριάζει απόλυτα!

Η Ρουμπίτσα με το που γυρνάω σπίτι πάει και μου φέρνει τον κόμπο της (θέλω να παίξω ΤΩΡΑ)! Πρώτα το παιχνίδι και μετά τα χάδια και οι χαρές! Κατά τα άλλα είναι απλά happy να τριγυρνάει γύρω μου, και να κολλάει πάνω στο πόδι μου είτε κάθομαι, είτε στέκομαι, είτε κάνω δουλειές! Ναι, μ'αγαπάει πολύ πολύ το καλό μου! :D

Μάλιστα καμιά φορά πιστεύω ότι ο εγκέφαλός του θα αναπτυχθεί κατά τέτοιον τρόπο που θα μιλήσει ανθρώπινα και θα πει "ΦΑΪ"!!
Sara σε πληροφορώ ότι το Ρουμπόσκυλο καταλαβαίνει τη λέξη "Φαΐ" καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη, κοιμάται πχ στο κρεβάτι της στο σαλόνι, είμαι στην κουζίνα και λέει η μάνα μου σε νορμάλ τόνο "έχει φαΐ στο φούρνο" ή "θα φας?" ή οτιδήποτε παρεμφερές. Σε 10 δέκα δεύτερα είναι στην κουζίνα και περιμένει!!!!!!
 
Last edited:


E-va

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2009
434
0
Αχαρνές
Ψήφισα "Γιατί δουλεύεις τόσο πολυ;"

Γιατί είναι ευτυχισμένη όταν είμαστε κοντά της και δυστυχισμένη όταν λείπουμε και την βγάζουμε εξω.

Σκληρη δουλεια..
 


angel.p

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2010
81
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Σκάσε και τάισέ με.
Μήπως να μου έδινες από αυτό που τρώς.
Θέλω να παίξω τώρα.
Θέλω και άλλη βόλτα τώρα.

Αυτά ψήφισα γιατί είμαι σίγουρη ότι αυτά θα έλεγε αν μπορούσε να μιλήσει. Το φαί είναι στο μυαλό του 24ώρες το 24ωρο. Οι λέξεις φαί,μπάλα και βόλτα είναι οι καλύτερές του.
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Στον δικό μου αρέσει το φαγητό αλλά πιο πολύ από όλα το ΠΑΙΧΝΙΔΙ... μπαλάκια, μπαλίτσες, κοκκαλάκια, κόμποι, ξυλαράκια, μπαλόνες, μπουκαλάκια... του αρέσουν τα πάντα τρελαινεται να παίζει, το λατρεύει, οπότε το «θέλω να παίξω τώρα» είναι στανταράκι.

Δεύτερο έρχεται το γιατί δουλεύεις τόσο πολύ αλλά φροντίζω το απόγευμα και το βράδυ να αναπληρώνω το χαμένο χρόνο ;)

Τρίτο και καλύτερο είναι το «Σ’αγαπώ πολύ» γιατί όταν είμαι εγώ στο χώρο οι άλλοι δεν υπάρχουν και όταν με βλέπει με κοιτάει με ένα βλέμμα γεμάτο καψούρικη αγάπη και εγώ λιώνω... :oops:
 




Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
Ο δικός μου ή θα θέλει παιχνίδια ή θα μου κάνει επίθεση στο αυτί για να το γλυψεί (το γνωστό "love attack").:D

Οπότε οι επιλογές μου:
-Θέλω να παίξω ΤΩΡΑ...
-Σ'αγαπάω πολύ, πολύ...
 


nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Tην δεδομενη στιγμη θα μου ελεγε οτι οσο κι αν ξεποδαριαζομαστε κι εσυ κι εγω, εγω περιμενω να γυρισουμε σπιτι για να κατουρησω στην πανα !!!:p:p
 

Attachments



Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Γιατι δουλευεις τοσο πολυ... μπορεις να μου δωσεις απο αυτο που τρως & θελω να κοιμηθω στο κρεβατι μαζι σου :D
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Sara σε πληροφορώ ότι το Ρουμπόσκυλο καταλαβαίνει τη λέξη "Φαΐ" καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη, κοιμάται πχ στο κρεβάτι της στο σαλόνι, είμαι στην κουζίνα και λέει η μάνα μου σε νορμάλ τόνο "έχει φαΐ στο φούρνο" ή "θα φας?" ή οτιδήποτε παρεμφερές. Σε 10 δέκα δεύτερα είναι στην κουζίνα και περιμένει!!!!!!
Ω ναι, και το Μουφ καταλαβαίνει τη λέξη φαΐ σε όλες τις γλώσσες που γνωρίζω εγώ και που έχει μάθει κι αυτός, μέχρι και στα χιττιτικά που λέει ο λόγος!:eek::eek::p:p:D:D Το θέμα είναι αν θα αποτελέσει θαύμα εξέλιξης του είδους και από Canis Lupus Familiaris Erectus (όταν ανεβαίνει στους πάγκους) θα γίνει Canis Lupus Familiaris Sapiens (και ουχί Neanderthalensis που δεν μπορούσε να βγάλει και καμιά σωστή λέξη) με ικανότητες ομιλίας ανθρώπινης.:eek::eek::p:p:D:D:D
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Το τριπτυχο των σκυλων μου:
Θελω να παιξω τωραααα και θελω κυνηγητο
Θελω βολτα παλιιι. . .αφου ειναι και τα δυο ανεξαντλητα
Θελω αυτο που τρως. . .μυριζει πιο ωραια απο το δικο μου και το θελω ολο!!!:D
 


nontakos

Member
29 Δεκεμβρίου 2009
16
0
Πρώτα από όλα θα έλεγε θέλω να φάω ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑ. και όλη μέρα..... κατά δεύτερον σταμάτα να δουλέυεις γιατι θέλω να παίξουμε. Οσό για το ότι θέλουν καινούργια παιχνίδια νομίζω ότι δεν το βάζει κανένας γιατί τα μωρά μας έχουν τόσα παιχνίδια... υπερβολή πια δεν έχω που να πατήσω... μ'αρέσει όμως γιατί χαίρετε τόσο πολύ.....
 




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Εμένα θα μου την ''έλεγε'' που δουλεύω αρκετά ορισμένες φορές, επίσης ότι θέλει να δοκιμάσει αυτό που τρώω -αλλά ποτέ δεν της κάνω το χατίτι- κ σίγουρα ότι θέλει να παίζουμε συνεχεια! :D
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
εμένα επειδή με βλέπει 2-3 φορές το μήνα ισως μου έλεγε "μη ξαναφύγεις! ο μπαμπάς είναι δυστυχισμένος και ξεσπάει σε μένα όταν λείπεις!"

που σίγουρα δεν είναι έτσι χε χε χε..

επέλεξα "θελω απο αυτο που τρως" γιατί είναι πολύ περίεργη και μοιάζει με ένα μικρό μπλακ εν ντέκερ! κ με το δίκιό της σαν κουτάβι που είναι :)

ευτυχώς μαθαίνει να μη τρώει από κάτω..
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Η Ζηνα θα ζητουσε τα παντα ως συνηθως, συν το να γινω το ερωτικο αντικειμενο του ποθου :paja1:
Η Ηρα θα ζητουσε να ειναι μαζι μου ακομα και τις λιγες φορες που δεν ειναι.
 


konstantin

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2009
56
0
Εγω παλι θα ψηφιζα εαν υπηρχε ειμαι η σκια σου, ο κολιτσιδας σου ειμαι ενα μικρο καραγκιοζακι που δεν σε αφηνω πουθενα μονη σου ουτε καν στην τουαλετα (κυριολεκτικα) αλλα επειδη δεν υπηρχε κατι τετοιο ψηφισα το μηπως να τρωω απο αυτο που τρως και εσυ.Εχουμε μπλεξει με τον μικρο για πολυ λιγουρη οχι αστεια εχει βαλει στοχο οταν μεγαλωσει να κατεδαφησει ολη την κουζινα:D
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Ε, άσε το Playstation 3 και κάτσε να παίξουμε καμια 2-3 ώρες μαζί.

Δεν κάνω πλάκα. Όποτε πάω να πάιξω PS3 έρχετε συνέχεια πάνω μου με ένα παιχνίδι και με γλύφει. Ενώ όταν βλέπω τηλεόραση κάθετε και αυτή και βλέπει μαζί μου (ειδικά αν έχει η ταινία και σκυλιά κάθετε κοντα κοντα στην τηλεόραση....πω πω θα χρειαστεί να της πάρω γυαλιά μετά τόσο κοντά που κάθετε στην TV).
 
Last edited:


PrincePapillon

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
142
1
11
Σίγουρα θα έλεγε ότι μιλάω πολύ και ότι τον κατσιάζω τα μαλλιά από το χάιδευε-χάιδευε όλη την ώρα! Είναι αυτά τα αμυγδαλωτά μικρά γυαλιστερά ματάκια στην μαύρη φατσούλα του που με κοιτάνε μέσα στα μάτια και αρχίζω το παραλλήρημα: "Αχ το αγοράκι μου το μικρό, ζουζουνάκι όμορφο, χαρά μου, ζουμπουρλούδικο μου, πατσατσούφη μου, πατουσούλια μου, ματάκια μου, κουτσουμπούνι μου, αρνάκι μου, καλό μου παιδί, γατούλι μου, κατσικούλι μου, λατρεία μου, κούκλε μου, κουρκουμπινάκι μου, λουκουμάκι μου, Princούλη μου, σταλίτσα μου, μαλλιαρομπαλίτσα μου, πατουσάκια μου ροζ, μυτίτσα μου, λελεύω σε...!!!"
 
  • Like
Reactions: Giota_arg