Τι να το κάνω το Μουφ?


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ρε σεις, έχετε δίκιο, αλλά μπορείτε να πιστέψετε ότι όταν το πήρα για πρώτη φορά και του έδωσα ένα σωρό παιχνίδια και λιχουδιές και έτσι (που τώρα τις κάνει αρφ στο πι και φι), δεν τα άγγιζε καν και έκανε να ξαναφάει 24 ώρες?! Ε, στο κλουβί τον είχα και σε καινούριο περιβάλλον.

Όντως όμως πρέπει να τον εκπαιδεύσω για μακρύ ταξίδι, άρα πρέπει να ανασκουμπωθώ να αγοράσω ταξιδιωτικό κλουβί και να του δίνω και ένα μπλουζάκι μου.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Εμείς πάντως το καλοκαίρι που ήρθαμε Ελλάδα μ ένα φιλικό ζευγάρι με σκύλο είδαμε τη διαφορά. Τα δικά μου που είναι συνηθισμένα στο κλουβί ήταν πολύ άνετα και ήρεμα, τον άλλο όταν τον έφερνε ο υπάλληλος στις αποσκευές τον ακούγαμε να κλαίει από μακρυά. Τώρα πλέον τον βάζουν κι εδώ σε κλουβί
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Στη δική μου περίπτωση, άμα του πω εμφατικά "I will be back", δεν υπάρχει πρόβλημα κι ας μην του αρέσει. Η μοναδική φορά που με έγραψε κανονικά όταν του το είπα ήτανε όταν τον άφησα στη φάρμα τα Χριστούγεννα διότι πέταγε τη σκούφια του να μουφιάσει εκεί μέσα. Το ταξίδι είναι άλλο καπέλο, αλλά θα του δώσω μια μπλούζα μου και πάγο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.137
Μηνύματα
896.102
Μέλη
19.949
Νεότερο μέλος
panos88