Τι πρέπει να περιέχει ένα καλό σαμπουάν;


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Απο καθαρη εμπειρια μπορω να πω, οτι ειδικα το Johnson δημιουργει πολλα δερματικα προβληματα, οταν χρησημοπειται για σκυλια.
Ακριβος, επειδη ο κοσμος το νομιζει για ηπιο σαμπουαν και το χρησημοποιουν παρα πολυ!

Και ναι- η κοκερινα (American Cocker), πλενεται καθε εβδομαδα εδω και 4.5χρονια με Panthene ή Head and Shoulders.
Κανει επισης τακτικα μασκες μαλλιων (ανθρωπινες και αυτες) και μετα απο καθε μπανιο μπαινει Conditioner με Heat Protection (ανθρωπινο και αυτο).
Και το μαλλι της ειναι ετσι:
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Το Pantene με ένα πρόχειρο ψάξιμο πρέπει να έχει ph γύρω στο 7-7.2 οπότε πλησιάζει κάπως το ph του σκύλου. Για το Head & shoulders δεν βρήκα.

Δεν λέω λουστείτε μαζί με το σκύλο σας... μην παρεξηγηθώ! :)
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Και ναι- η κοκερινα (American Cocker), πλενεται καθε εβδομαδα εδω και 4.5χρονια με Panthene ή Head and Shoulders.
Κανει επισης τακτικα μασκες μαλλιων (ανθρωπινες και αυτες) και μετα απο καθε μπανιο μπαινει Conditioner με Heat Protection (ανθρωπινο και αυτο).
Και το μαλλι της ειναι ετσι:

Σαμπουαν μονο Head and Shoulders πλεον βαζω στην κοκερινα!Αλλά πολλων ειδων άλλα 'ματζούνια'
 




Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Αμα σου πω οτι το σκέφτομαι τελευταία θα θεωρηθώ πολύ ανώμαλη;:eyecrazy:8-[
Μπά όχι θα σου πώ εγώ,πολλές φορές έχει τύχει να επιστρέφω με το σκύλο απο μία όλο λάσπη βόλτα λόγω καιρού και ο μικρός μου αδερφός να λούζεται εκείνη την ώρα,δεν μπορεί εκ των πραγμάτων ο σκύλος να περιμένει ούτε καν στην είσοδο του σπιτιού οπότε κατευθείαν μέσα στο μπάνιο :p !!Και φυσικά αρχίζουν τα παιγνίδια με τα νερά και ξεχνιούνται να βγούν!! :p και ακούμε μέσα απο το μπάνιο τραγούδια,τον Μπλάκι να γαβγίζει τον μικρό μου αδερφό να του μιλά και πάει λέγοντας!! :p

Y.Γ τώρα όσον αφορά τα σαμπουάν που χρησιμοποιούμε στον Μπλάκι (Γκριφόν 7 χρονών) είναι το Head and Shoulders ή κάποιο για το ανθρώπινο σώμα,μέχρι στιγμής 3 χρόνια τώρα τίποτα δεν μας παρουσίασε..
 
Last edited:


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Μπά όχι θα σου πώ εγώ,πολλές φορές έχει τύχει να επιστρέφω με το σκύλο απο μία όλο λάσπη βόλτα λόγω καιρού και ο μικρός μου αδερφός να λούζεται εκείνη την ώρα,δεν μπορεί εκ των πραγμάτων ο σκύλος να περιμένει ούτε καν στην είσοδο του σπιτιού οπότε κατευθείαν μέσα στο μπάνιο :p !!Και φυσικά αρχίζουν τα παιγνίδια με τα νερά και ξεχνιούνται να βγούν!! :p και ακούμε μέσα απο το μπάνιο τραγούδια,τον Μπλάκι να γαβγίζει τον μικρό μου αδερφό να του μιλά και πάει λέγοντας!! :p

Y.Γ τώρα όσον αφορά τα σαμπουάν που χρησιμοποιούμε στον Μπλάκι (Γκριφόν 7 χρονών) είναι το Head and Shoulders ή κάποιο για το ανθρώπινο σώμα,μέχρι στιγμής 3 χρόνια τώρα τίποτα δεν μας παρουσίασε..
Κι εγω θέλωωωωω!!!!!!:lloro::lloro::lloro:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22