Τι ρατσα ειναι το ημιαιμο σκυλακι μας???


Lady_Gemini

Well-Known Member
16 Μαϊου 2016
188
124
31
Πάντως ο τίτλος του θέματος είναι εντελώς ότι να ναι.
Τι ράτσα είναι το ημιαιμο.... :eek::D:LOL::ROFLMAO:
Ο τιτλος ειναι απο αλλο ποστ που θελαμε να μαθουμε τι ρατσες εχει πανω κατω το σκυλακι που εχει μια φιλη!!!!
Παρ αυτα ομως αφου τρομαξαν οι περισσοτεροι μηπως το αφησουμε!!!
Το θεμα ειναι οτι καλο ειναι να ξερουμε τι ρατσες πανω κατω εχει το ημιαιμο σκυλακι μας για να μπορουμε να προλαμβανουμε καποια πραγματα οταν πεφτουμε σε ανοητους-ηλιθιους κτηνιατρους σαν αυτον που πεσαμε εμεις!!!
Το σκυλακι αφου μεγαλωσε αποδειχθηκε οτι ειναι μισο λυκοσκυλο μισο κυνηγετικο!!!
Το σκυλακι εχει σε τραγικο βαθμο δυσπλασια στους χονδρους της λεκανης με αποτελεσμα να θελει χειρουργειο με το που γινει 2 ετων γτ θα σφαδαζει απο τους πονους αν δεν βρει τροπο να βολεψει το ποδαρακι του, και μας ειπαν οτι αν παρει παυσιπονα θα φτασει σε σημειο να μην το πιανουν και να παθει νεφρικη ανεπαρκεια.
Οποτε καλο ειναι να γνωριζουμε τι ρατσα και να ψαχνουμε σχετικα με αυτην γτ μερικοι γιατροι κοιτουν να μας παρουν μονο το 50ρικο για το εμβολιο χωρις να κανουν καποιες στοιχειωδες κινητικες εξετασεις σε ρατσες που εχουν γεννετικα κλησεις σε καποιες δυσπλασιες!!!! Καλη τυχη με το σκυλακι σας οτι κι αν ειναι και προσοχη στην επιλογη κτηνιατρου!!!
Επισης το σκυλακι δεν εχει τυμπανο απο το ενα αυτι!!! Που ουτε καν το ειδε!!! Τι να πω...
Καλη σας τυχη και να συμβουλευεστε πανω απο 1 κτηνιατρο
 
  • Like
Reactions: alexxela


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
το 50ρικο για το εμβολιο
Aν δίνετε ακόμα 50ρικα για εμβόλια βρείτε κανέναν κτηνίατρο λιγότερο αγιογδύτη. Με το καλό να βρείτε αξιόλογο ορθοπεδικό να αναλάβει το χειρουργείο σας, εδώ στο φόρουμ ίσως γνωρίζουν να σε κατευθύνουν σε κάποιον καλό και γνωστό γιατρό στην Αθήνα.
 


senios

Member
15 Μαϊου 2017
7
4
39
Εχει κατι απο πεκινουα,κατι απο παγκ...
Ισως ενας απτους 2 γεννητορες να ηταν...
Οτι κ ναναι πάντως ειναι πανέμορφη,να την χαίρεσαι!
ποιος ξέρει, δεν με ενδιαφέρει στη τελική, ειναι ένα υπέροχο κουτάβι και εκτιμάει πολύ την αγάπη που του δίνουμε :)
 


Lady_Gemini

Well-Known Member
16 Μαϊου 2016
188
124
31
Aν δίνετε ακόμα 50ρικα για εμβόλια βρείτε κανέναν κτηνίατρο λιγότερο αγιογδύτη. Με το καλό να βρείτε αξιόλογο ορθοπεδικό να αναλάβει το χειρουργείο σας, εδώ στο φόρουμ ίσως γνωρίζουν να σε κατευθύνουν σε κάποιον καλό και γνωστό γιατρό στην Αθήνα.
Το 50αρικο το ειπα χονδρικα εγω προσωπικα δεν το δινω και το σκυλακι ειναι φιλης οχι δικο μου!!! Αλλα θελω να σου πω πως εχει το θεμα.... Ευτυχως εχουμε βρει εναν αγιο ανθρωπο ο οποιος πρωτα ειναι ανθρωπος και μετα γιατρος!!!
Ευχαριστω πολυ για την εξυπηρετηση να μου προτινεις καποιον αλλα ειμαι και θεσσαλονικη...
 


senios

Member
15 Μαϊου 2017
7
4
39
καλησπέρα και πάλι, απο ξηρά τροφή επειδη έχω λίγο μεσάνυχτα ποιά συνιστάται για τοσο μικρό κουτάβι, του δίνω pedigree junior κοτοπουλο και ρυζι, πριν του ειχα πάρει την puppy starter αλλά οταν την εδωσα επαθε διαροια, και η γιατρινα ειπε οτι ειναι απο αλλαγη τροφής, οποτε pedigree junior,τρώει μεν της αρεσει,αλλά ακουω διαφορα για την pedigree οτι δεν ειναι καλη ποιοτητα κλπ, και επειδη θελω να τρωει σωστα γιατι κουτάβι ειναι έχετε άποψη?
 


Lady_Gemini

Well-Known Member
16 Μαϊου 2016
188
124
31
Εγω που εχω ροτβαιλερ απο 7-8 μηνων το δινω Brit Premium Junior XL ειναι για κουταβια ανω των 45 κιλων! Την παιρνω απο ενα site zoofast 2x15kg 40 ευρω.
Αλλα ειναι καλη στα συστατικα της. Γιατι επαιρνα μια αλλη ιταλικη Proctdog puppy και τα κακακια της ηταν πολυ μαλακα και αφθονα!!!
Με την Brit ειμαι πολυ ευχαριστημενη και το τριχωμα εινια λαμπερο και η ποσοτητα ειναι πολυ λιγοτερη. Σκεψου ειναι 37 κιλα και τρωει 300γραμ καθημερινα
 


senios

Member
15 Μαϊου 2017
7
4
39
καλημέρα σας φίλοι,

η σκυλίτσα (sugar) ειναι πλέον περιπου τριών μηνών, ξαναβάζω φωτο για να μου πέιτε τι μιξ νομίζετε οτι είναι, εχει γίνει κουκλα και για κουτάβι εχει εξαιρετική συμπεριφορά μέσα στο σπίτι.Με το δάγκωμα έχουμε ενα θεματάκι αλλά το προσπαθούμε να το κόψουμε σιγά σιγά.
 

Attachments



medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
καλημέρα σας φίλοι,

η σκυλίτσα (sugar) ειναι πλέον περιπου τριών μηνών, ξαναβάζω φωτο για να μου πέιτε τι μιξ νομίζετε οτι είναι, εχει γίνει κουκλα και για κουτάβι εχει εξαιρετική συμπεριφορά μέσα στο σπίτι.Με το δάγκωμα έχουμε ενα θεματάκι αλλά το προσπαθούμε να το κόψουμε σιγά σιγά.
Δαγκωαματακια θα κανει λιγο ακομα, αυτα ειναι και τα ωραια βασανα της κουταβίσιας περιόδου. Οσο για το τι ειναι νομιζω ολοι εμεις που εχουεμε ημιαιμακια χωρις καμια γνωση των γονεων δε θα μαθουμε ποτέ, μπορεί αν εχουν και στοιχεία απο διάφορες φυλές! καλη συμβίωση να έχετε και να εχει καλή υγεία, αυτό έχει σημασία!
 
  • Like
Reactions: senios


Lady_Gemini

Well-Known Member
16 Μαϊου 2016
188
124
31
καλημέρα σας φίλοι,

η σκυλίτσα (sugar) ειναι πλέον περιπου τριών μηνών, ξαναβάζω φωτο για να μου πέιτε τι μιξ νομίζετε οτι είναι, εχει γίνει κουκλα και για κουτάβι εχει εξαιρετική συμπεριφορά μέσα στο σπίτι.Με το δάγκωμα έχουμε ενα θεματάκι αλλά το προσπαθούμε να το κόψουμε σιγά σιγά.
Μικροσωμακι φαινεται! Σαν.ρατσες προσωπικα δν μπορω να οω κατι... Ειναι πολυ νωρις θα αλλαξει αρκετα ακομα!
Το δαγκωμα οφειλεται στην αλλαγη των δοντιων! Μια λυση ειναι τα παιχνιδια ωστε να ξινει τα δοντακια της εκει πανω!
 
  • Like
Reactions: senios


senios

Member
15 Μαϊου 2017
7
4
39
Μικροσωμακι φαινεται! Σαν.ρατσες προσωπικα δν μπορω να οω κατι... Ειναι πολυ νωρις θα αλλαξει αρκετα ακομα!
Το δαγκωμα οφειλεται στην αλλαγη των δοντιων! Μια λυση ειναι τα παιχνιδια ωστε να ξινει τα δοντακια της εκει πανω!
η sugar ειναι πλεον 4 1/2 μηνών , πως σας φαινεται? εχει σιγουρα chiouaoua το άλλο μισο δεν ξέρω, πάντως ειναι ενα κουκλι και εχει και φοβερη συμπεριφορα στο σπιτι.
 

Attachments

  • Like
Reactions: spyv and myEnzo










Lady_Gemini

Well-Known Member
16 Μαϊου 2016
188
124
31
Ορεξη ειχαμε χαχαχχαχαα.... τελικα εγω που εκανα το αρχικο ποστ που η αλλη η μαλακισμενη η κτηνιατρος μας ελεγε παπαριες... Το δικο μας ειναι ημιαιομο λυκοσκυλο με κυνηγετικο και μας εβγαλε δυσπλασια στην λεκανη εμφανες και στο ματι του καθε ασχετου. Και το σκυλακι δν εχει τυμπανο στο ενα αυτι...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki