Τι ρατσα ειναι το ημιαιμο σκυλακι μας???




artemis1806

Active Member
1 Αυγούστου 2016
28
32
30
Καλησπέρα σας τελικά το κρατήσαμε το σκυλάκι και σύμφωνα με τον γιατρό πρόκειται για γ.π τώρα ειναι 3,5 μηνών και 11 κιλά και να φανταστείτε την είχα βρει 2,5 image.jpg
 




Lady_Gemini

Well-Known Member
16 Μαϊου 2016
188
124
31
Το δικο μας παντως ειναι 8 μηνων και τελικα ειναι ετσιreceived_1814653805431589.jpeg received_1808388212724815.jpeg 20160930_180935.jpg 20160930_180943.jpg 20160908_131540.jpg 20160905_113600.jpg
Αλλα ειναι λιγο περιεργο το κορμι με τα ποδια... Πολυ ψηλα πισινα ποδια και μεγαλες πατουσες για το κορμι του που ειναι λεπτοκαμωμενο... Τωρα μαλλον εχει θεμα στην λεκανη θα το παμε για ακτινογραφιες
 


artemis1806

Active Member
1 Αυγούστου 2016
28
32
30
Πολύ καλά έκανες και το κρατήσες ασε που ειναι και πολύ γλυκούλι και γω ούτως η άλλως θα το κρατούσα απλά ήμουν έν μέρει τυχερός που ειναι γ.π και μάλιστα με τσίπακι από εκτροφειο δεν είχε ονοματεπώνυμο ομωσ και έβαλα το δικό μου ειναι φάτσα πάντως και η δική μου
 




Lady_Gemini

Well-Known Member
16 Μαϊου 2016
188
124
31
Πολύ καλά έκανες και το κρατήσες ασε που ειναι και πολύ γλυκούλι και γω ούτως η άλλως θα το κρατούσα απλά ήμουν έν μέρει τυχερός που ειναι γ.π και μάλιστα με τσίπακι από εκτροφειο δεν είχε ονοματεπώνυμο ομωσ και έβαλα το δικό μου ειναι φάτσα πάντως και η δική μου
Το ολο κου ποστ δν ειχε καμια σχεση με το αν θα το κρατησω η οχι... Απλα ηθελα να ξερω πανω κατω τι να περιμενω απο θεμα μεγεθους κιλων!
 






Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Αν προκειται για καθαροαιμο σκυλο,στο τσιπακι αναφερεται,εκτος απο τον (μελλοντικο) ιδιοκτητη,και ο εκτροφεας του σκυλου ; Ή ο αριθμος απο το τσιπακι υποδηλωνει οτι το ταδε σκυλι ειναι εκτροφης του ταδε εκτροφειου ; Π.χ. αρχιζει απο συγκεκριμενο αριθμο ; Αν δεν ισχυουν τα παραπανω,δεν μπορω να καταλαβω πως συνδεεται το τσιπακι με την καθαροαιμια του -οποιουδηποτε- σκυλου.
 
  • Like
Reactions: mareco and Orilis


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Αν προκειται για καθαροαιμο σκυλο,στο τσιπακι αναφερεται,εκτος απο τον (μελλοντικο) ιδιοκτητη,και ο εκτροφεας του σκυλου ; Ή ο αριθμος απο το τσιπακι υποδηλωνει οτι το ταδε σκυλι ειναι εκτροφης του ταδε εκτροφειου ; Π.χ. αρχιζει απο συγκεκριμενο αριθμο ; Αν δεν ισχυουν τα παραπανω,δεν μπορω να καταλαβω πως συνδεεται το τσιπακι με την καθαροαιμια του -οποιουδηποτε- σκυλου.
στο τσιπακι αναφαιρεται ο ιδιοκτητης του σκυλου.
αν εχει δηλωθει στον εκτροφεα κατα την αγορα αλλαζει στον νεο ιδιοκτητη.

πανω στο πεντ εχει τον αριθμο του τσιπ οποτε συνδεοντε ας πουμε αυτα τα δυο αλλα δεν εχει αρχικο αριθμο πχ 0002 ο ταδε εκτροφεας 0003 ο αλλος κλπ.οτι εχει ο κτηνιατρος η οτι αγοραζει ο καθενας......εκτος αν εχουν καποιο στοκ και ειναι σε σειρα χαχα

στο πεντ ξανα εχει τον αριθμο τσιπ οποτε ετσι συνδεετε και μονο.σε συνδιασμο με αυτα τα δυο.
 






artemis1806

Active Member
1 Αυγούστου 2016
28
32
30
Ο κτηνίατρος μου είπε ότι το τσίπακι ειναι απλά ένας αριθμός και θυμάμαι τον ρώτησα αν από τον αριθμό μπορω να βρω ποιος ειναι ό εκτροφεας όχι για να δώ από ποιο εκτροφειο ειναι το σκυλι αλλά για να κινηθώ νομικά που τα παράτησε γτ ήταν και αλλά σε εκείνο το σημείο αλλά δυτυχως δεν μπορείς να το δεις
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
το τσιπακι ειναι απλα ενας αριθμος που αντιστοιχει στο συγκεκριμενο σκυλο
κατι σαν ταυτοτητα αν ξερεις τον αριθμο του κουταβιου σου ανα πασα στιγμη αποδεικνυεις ότι είναι το ιδιο...
υπάρχει μία λίστα δεδομένων όπου ο κτηνιατρος πρέπει να δηλώσει το σκύλο στο όνομα του ιδιοκτητη του...
οπότε ΠΙΕΣΕ ΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ
αυτο κοστιζει ακομα 15 20 ευρω
από τη συγκεκριμμένη λιστα και να χαθει το σκυλί αποδεικνύεις ότι είναι το δικό σου...
κατα τ αάλλα να την χαίρεσαι την κουτάβα σου είναι πού όμορφη
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Εγω αυτο που δεν ειχα καταλαβει ηταν πως το σκυλι ειχε τσιπακι απο εκτροφειο αλλα παραλληλα δεν ηταν εμφανες και το ονομα του ιδιοκτητη,εν προκειμενω του εκτροφεα (καθως με ποιον αλλον τροπο θα γνωριζαμε οτι το σκυλι ειναι καποιου εκτροφεα,απο την στιγμη που δεν υπαρχει πεντιγκρι και το τσιπακι δεν ηταν περασμενο στην database;).Εκτος αν στην προκειμενη περιπτωση βαφτιζουμε καποιον που γεννησε το σκυλι του και παρατησε καπου τα κουταβια,εκτροφεα.
 
  • Like
Reactions: Orilis and genie


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Εγω αυτο που δεν ειχα καταλαβει ηταν πως το σκυλι ειχε τσιπακι απο εκτροφειο αλλα παραλληλα δεν ηταν εμφανες και το ονομα του ιδιοκτητη,εν προκειμενω του εκτροφεα (καθως με ποιον αλλον τροπο θα γνωριζαμε οτι το σκυλι ειναι καποιου εκτροφεα,απο την στιγμη που δεν υπαρχει πεντιγκρι και το τσιπακι δεν ηταν περασμενο στην database;).Εκτος αν στην προκειμενη περιπτωση βαφτιζουμε καποιον που γεννησε το σκυλι του και παρατησε καπου τα κουταβια,εκτροφεα.
Αν δεν κανω λαθος, συχνα τα πετσοπενια κουταβια εχουν τσιπ χωρις καταχωριση. Οχι;
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Αν δεν κανω λαθος, συχνα τα πετσοπενια κουταβια εχουν τσιπ χωρις καταχωριση. Οχι;
Ενδεχομενως,δεν γνωριζω να σου απαντησω με βεβαιοτητα.Η μονη μου ενσταση ηταν πως αναφερθηκε οτι το σκυλι ηταν εκτροφικο ενω το τσιπακι δεν ηταν δηλωμενο και ενω δεν υπαρχει πεντιγκρι.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ενδεχομενως,δεν γνωριζω να σου απαντησω με βεβαιοτητα.Η μονη μου ενσταση ηταν πως αναφερθηκε οτι το σκυλι ηταν εκτροφικο ενω το τσιπακι δεν ηταν δηλωμενο και ενω δεν υπαρχει πεντιγκρι.
Ναι, αυτο δεν ξερω απο που προκυπτει.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki