Τι τροφουλα να μου δωσουν?


Panos895

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2021
49
4
21
το τρωμε ολο το φαγακι μας και εχουμε φτασει αισιως τα 12 κιλα:love::love:

View attachment 75195
Καλησπέρα σας μετά από αρκετούς μήνες ποια είναι η γνώμη σας για την Brit premium ? Εγώ του δίνω farmina team breeder και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από όλες τις απόψεις απλά λόγω του ότι έχει πολύ λιπος 22% σκέφτομαι να την αλλάξω. Τελικά ποια είναι η άποψη σας για την Brit?
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Καλησπέρα σας μετά από αρκετούς μήνες ποια είναι η γνώμη σας για την Brit premium ? Εγώ του δίνω farmina team breeder και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από όλες τις απόψεις απλά λόγω του ότι έχει πολύ λιπος 22% σκέφτομαι να την αλλάξω. Τελικά ποια είναι η άποψη σας για την Brit?
Η σειρά premium της brit θεωρητικά είναι η χειρότερη από τις άλλες σειρές της εταιρείας(care, fresh)...
Η farmina team breeder στα λεφτά της είναι μια από τις καλύτερες επιλογές... Αν είσαι ευχαριστημένος με την τροφή και οι εξετάσεις του σκύλου σου είναι οκ, δεν υπάρχει λόγος να την αλλάξεις.
 


Panos895

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2021
49
4
21
Η σειρά premium της brit θεωρητικά είναι η χειρότερη από τις άλλες σειρές της εταιρείας(care, fresh)...
Η farmina team breeder στα λεφτά της είναι μια από τις καλύτερες επιλογές... Αν είσαι ευχαριστημένος με την τροφή και οι εξετάσεις του σκύλου σου είναι οκ, δεν υπάρχει λόγος να την αλλάξεις.
Είναι έτσι όπως τα λέτε . Όντως η brit premium είναι η κατώτερη μεταξύ των άλλων σειρών της brit . Αλλά αν βάλεις κάτω τα συστατικά της brit premium και της team breeder αυτά της brit φαίνονται πολύ καλύτερα. Τώρα στην πράξη είναι το θέμα αν αυτό ισχύει. Ο μόνος λόγος που λέω να αλλάξω την team breeder είναι επειδή έχει υψηλό ποσοστό λίπους και πρωτεΐνης που είναι βέβαια πηγές ενέργειας αλλά ο σκύλος μου δεν έχει μεγάλη δραστηριότητα για να την "κάψει". Αν ήταν πολύ ενεργητικός ο σκυλος δεν θα άλλαζα τροφή. Με αυτό το σκεπτικό βρήκα την brit που βάση συστατικών φαίνεται καλή και έχει χαμηλότερο λίπος και πρωτεινη. Δεν είναι δηλαδή "ενέργειας". Αν κάποιος έχει εμπειρία για brit premium παρακαλώ να μου πει
 


foten21

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2021
62
281
40
Την αλλαξαμε πριν περιπου 2 μηνες και τρωμε hills puppy μετα απο προτροπη του κτηνιατρου γιατι του προεκυψαν καποια γαστρεντερολογικα προβληματα
Φαινεται να πηγαινει καλα τωρα με το στομαχι του
Να πω την αληθεια δεν μου γεμιζει το ματι η Χιλς ειδικα στα λεφτα που κοστιζει αλλα προς το παρων δειχνει να ειναι καλα
Μαλλον οταν παμε σε ενηλικη τροφη σε κανα 2μηνο
θα του δωσω αλλη
 


foten21

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2021
62
281
40
Οπως ειχα γραψει και στο προηγουμενο μνμ
επειδη η Χιλς δεν ηταν και τπτ ιδιαιτερο και κοστιζε και σχετικα ακριβα εδω και ενα 3μηνο το γομαρακι μας τρωει Brit Care Junior τον κωδικο με σολομο και πατατα.Να μην το ματιασω εχει κατσει τελεια. Τα κακα του αψογα σε σχημα,χρωμα,ποσοτητα
ουτε μια φορα υποψια να ειναι πιο μαλακα κτλ
και απο ενεργεια ειμαστε στα καλυτερα μας
Μακαρι να μεινουμε ετσι:giggle:


IMG_20220729_235852.jpg


IMG_20220623_150807.jpg
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf