Τον χτύπησε αυτοκίνητο






Goufy

Active Member
20 Ιουλίου 2013
40
34
Αύριο θα είναι πλέον 3 εβδομάδες απ' την επέμβαση. Και σήμερα, ένας μήνας απ' το ατύχημα...

Πάμε καλύτερα. Η πληγή έχει κλείσει και στεγνώσει, αύριο βγαίνουν και τα ράμματα. Είναι πιο χαρούμενος, περιμένει πώς και πώς να βγει βόλτα. Αρχίσαμε να περπατάμε λίγο περισσότερο. Κούτσα-κούτσα.









Αυτή η φάση που σε κοιτάνε με τη γλώσσα έξω, λαχανιασμένα και χαρούμενα είναι εκπληκτική. Χαρούμενος να είναι πάντα ο μισκοτάκης.
 
  • Like
Reactions: Berna


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Κάθε μέρα και καλύτερα :) Φτου φτου φτου!

Ακουμπάει τα δάχτυλα όταν στέκεται:



Τις περισσότερες φορές κάθεται "σωστά"




Περπάτημα:




Κεφάλας!




Σιγά σιγά πέρα από τα μασάζ αρχίζουμε και κάποιες μικρές ασκήσεις, να δυναμώνει το πόδι σιγά σιγά και να αυξάνουμε και τις βόλτες :)
 








HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
χαχα μ αρέσει που περνάει μπροστά και σε ψιλοτραβάει κιόλας! Τον βλέπω να πετάει σε λίγες εβδομάδες ακόμα. Κάθε βίντεο και καλυτερα :D
 
  • Like
Reactions: Berna


tinak

Member
18 Σεπτεμβρίου 2015
11
4
54
Καλησπέρα σας, είναι μεγάλη ανάγκη και δεν ξέρω που να απευθυνθώ. Απόψε η σκυλίτσα μου στη βόλτα , έκοψε το λουρί και πετάχτηκε στο δρόμο. Την κτύπησε αμάξι, το σκυλί σηκώθηκε και έτρεξε τρομαγμένο, εφτασε μονο του στο σπίτι . Δεν δείχνει να εχει κάτι, έκανε όμως λίγο εμετό , υγρά με μια ίνα αίματος. Παίρνω τηλεφωνο τον κτηνίατο και το έχει κλειστό. Δεν ξέρω τι να κάνω.
 




tinak

Member
18 Σεπτεμβρίου 2015
11
4
54
Μένω αμπελοκήπους κοντά στο μετρό πανόρμου. Πήρα τηλ στο αττικο νοσοκομείο μου είπαν να το πάω εκει αλλα ουτε την διαδρομή ξέρω ούτε μπορώ να το έχω μονη στο αμάξι και να οδηγω.
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Πάμε πολύ καλύτερα :) Κουτσαίνει μεν ακόμα, αλλά όλο και περισσότερο πατάει το πόδι του. Εχει και περισσότερη ενέργεια, οι βόλτες μας γίνονται όλο και μεγαλύτερες :)

Αύριο ανεβάζω βιντεάκι που περνάνε 5 εβδομάδες απ' την επέμβαση.







 










ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
για το περπάτημα τι έχει πει ο ιατρός ? θα ''αλλάξει'' ή θα είναι αυτό το ''στυλ'' ? και οι βόλτες θα είναι μεγάλες ή μικρές ? ρωτάει επειδή το βάρος πέφτει στο άλλο ''πόδι'' πλέον..
 
  • Like
Reactions: Berna


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Θα σου η Berna αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν έχει αναρρώσει ακόμη, ασφαλώς και θα αλλάξει το περπάτημα και θα γίνει όπως πριν.
 
  • Like
Reactions: Berna


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ο γιατρός είπε πως θέλει 3.5 μήνες για να αναρρώσει πλήρως... οπότε είναι πολύ νωρίς για να πει κανείς πώς θα περπατάει σε 2.5 μήνες! Επειδή όμως βλέπω πως βάζει όλο και περισσότερο βάρος στο συγκεκριμένο πόδι, πιστεύω πως όταν περάσει αυτό το χρονικό διάστημα θα περπατάει πολύ καλύτερα. Διαβάζω επίσης πως στα μεγαλύτερα σκυλιά χρειάζεται περισσότερος χρόνος να δημιουργηθεί το "false joint" μετά από τη συγκεκριμένη επέμβαση. Λογικό είναι, πρέπει να κρατάει η "άρθρωση" μεγαλύτερο βάρος.
 
  • Like
Reactions: spyv and l.Kyveli