Το Λαμπραντόρ τους έσωσε τη ζωή


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Τωρα που επικρατει γενικο μπλακ άουτ στην ενημερωση (με και χωρις εισαγωγικα) απο τηλεοραση, ραδιοφωνο και εφημεριδες, το εχουμε ριξει λιγο παραπανω απο το συνηθισμενο στο ιντερνετ.

Οπότε σας αφιερωνω ενα ακομα βιντεο. Σε αυτο, ενας αξιαγαπητος σκυλος αντιλαμβανεται (φυσικα) πρωτος τον αμεσο κινδυνο και σωζει τους χειριστες του.


Πηγή όπου υπαρχει και το βιντεο:
Το Λαμπραντόρ τους έσωσε τη ζωή

Σκηνές που κόβουν την ανάσα εκτυλίσσονται στο San Rafael της Καλιφόρνια.

Σκύλος-οδηγός αντιλαμβάνεται πως ένα αυτοκίνητο κατευθύνεται προς το μέρος των εκπαιδευτών του και γαβγίζοντας τους ειδοποιεί πως απειλείται η σωματική τους ακεραιότητα.

Το όχημα είχε κλαπεί και το οδηγούσε ένας ληστής που προσπαθούσε να διαφύγει από την αστυνομία.


 






silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Διαβάζοντας τον τίτλο, σκέφτηκα "έχει γούστο να απέτρεψε καμιά ληστεία":p
Διαβάζοντας το θέμα σκέφτηκα ότι 1. Δεν έχω φαντασία:p, 2. Μάλλον ο συγκεκριμένος τρόπος σωτηρίας ταιριάζει περισσότερο σ ένα lab
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Γιατι σαν την αντικειμενικοτητα δεν εχει! Πιο αντικειμενικος πεθαινεις! :D:D
:-\":cuniaoo:

Διαβάζοντας τον τίτλο, σκέφτηκα "έχει γούστο να απέτρεψε καμιά ληστεία":p
Διαβάζοντας το θέμα σκέφτηκα ότι 1. Δεν έχω φαντασία:p, 2. Μάλλον ο συγκεκριμένος τρόπος σωτηρίας ταιριάζει περισσότερο σ ένα lab
Αυτός ο τρόπος ταιριάζει στους ιδιοκτήτες lab που ως γνωστόν, είναι πάντα έτοιμοι να διαβάσουν τον σκύλο τους ανά πάσα στιγμή χαχαχαχα :p
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
ενταξει δεν νομιζω να ειναι τυχαιο οτι σε τετοια περιστατικα πρωταγωνιστουν μονο λαμπ!
τα ροτ τι σ@@τα κανουν;
 




DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
ε μαλλον το βαρυ πυροβολικο βγαινει στο τελος:cool:
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Αυτός ο τρόπος ταιριάζει στους ιδιοκτήτες lab που ως γνωστόν, είναι πάντα έτοιμοι να διαβάσουν τον σκύλο τους ανά πάσα στιγμή χαχαχαχα :p
Apo ta kalitera (!!!):D

Το σωστό να λέγεται! Ισχύει στο 100% των ιδιοκτητών Lab που συναντάω καθημερινά!!!:cool:
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Apo ta kalitera (!!!):D

Το σωστό να λέγεται! Ισχύει στο 100% των ιδιοκτητών Lab που συναντάω καθημερινά!!!:cool:
:D:D Ε, δεν είμαστε τόσο τέλειοι... απλώς όταν βγαίνουμε βόλτα, μας παρασύρει ο ενθουσιασμός τους να γνωρίσουν άλλα "σκυλάκια" και πάμε πίσω τους εμείς, χαρούμενοι λέγοντας... μη φοβάστε δεν δαγκώνει χαχαχαχα :cool::p
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
:D:D Ε, δεν είμαστε τόσο τέλειοι... απλώς όταν βγαίνουμε βόλτα, μας παρασύρει ο ενθουσιασμός τους να γνωρίσουν άλλα "σκυλάκια" και πάμε πίσω τους εμείς, χαρούμενοι λέγοντας... μη φοβάστε δεν δαγκώνει χαχαχαχα :cool::p
Μην ορκίζεσαι εσύ!!!!

Πάντως καλά ειναι μωρέ τα lab!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Όχι και καλά είναι τα lab!!!! Απλά ατυχήσανε γιατί πολυφορέθηκαν και δεν εκτιμά κανείς όσο πρέπει τον σπάνιο χαρακτήρα τους! Δεν χωράνε συγκαταβατικότητες στα lab , μόνο σε κάποιους ιδιοκτήτες τους! :p
 


kiriakos22

Well-Known Member
26 Μαϊου 2012
224
0
Ρε παιδια συγνωμη αλλα μονο εγω αναρωτιεμαι ΠΩΣ γινεται να μην καταλαβεις οτι ενα αμαξι ακριβως πισω σου ανεβηκε το πεζοδρομιο,χτυπησε πανω στον τοιχο με φορα και ερχεται κατα πανω σου;Φανταστειτε ποσο δυνατος θορυβος θα προκληθηκε απο ολα αυτα.

Σιγουρα υπαρχουν απειρες περιπτωσεις που τα σκυλια εχουν σωσει ανθρωπους αλλα μηπως τα παραλενε για αυτη την περιπτωση;

Υ.Γ. Οτι και να πει κανεις για τον χαρακτηρα των Lab ειναι λιγο... :D
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Δεν ξέρω αν δεν βλέπω εγώ κάτι καλά στο βίντεο.....διακρίνω να γυρνάει το κεφάλι του ο άντρας πίσω την ίδια χρονική στιγμή που γυρνάει το κεφάλι και ο σκύλος! Βλέπω ότι ο άντρας τους έσωσε.....ο σκύλος μου φάνηκε κάπως σαστισμένος :rolleyes:.

Θα συμφωνήσω με τον kiriakos22 ότι μάλλον τα παραλένε στη συγκεκριμένη περίπτωση.
 




silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Υ.Γ. Οτι και να πει κανεις για τον χαρακτηρα των Lab ειναι λιγο... :D
Αχαχαχαχα!Το πώς μου αρέσει το κείμενο με το συγκεκριμένο υστερόγραφο από κάτω, δε λέγεται!!!
 








Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Βασικα το βιντεο δεν εχει ηχο οποτε μπορει να γαυγισε πριν γυρισει το κεφαλι...