Το Μουφ είναι στο Πρωτο Βοηθειών!








Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Λυπάμαι, είχε μια καλή ζωή το Μουφ αν σας παρηγορεί αυτό.
Καλή δύναμη.
 
  • Like
Reactions: Sara


FrankieChris

Well-Known Member
25 Απριλίου 2018
136
381
35
Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου. Ο Μουφ έζησε καλά και νομίζω πως έφυγε χορτασμένος από τη ζωή που έκανε και την αγάπη που πήρε.
Καλό κουράγιο και εύχομαι σύντομα να θυμάσαι τα καλά και τα αστεία σαν γλυκιά ανάμνηση.
 
  • Like
Reactions: Sara












myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Καλό ταξίδι στο αγόρι κ κουράγιο σε σένα... Μακάρι όλα τα σκυλάκια να είχαν την τύχη του κ την ζωή που έζησε...
 
  • Like
Reactions: Sara


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
Λυπάμαι πολύ,έχεις κάνει τα πάντα και η συνειδηση είναι καθαρή.....,συλληπητήρια
 
  • Like
Reactions: Sara












Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Λυπάμαι πολύ. Έζησε μια ζωή που θα ζήλευαν πολλοί κι αυτό το δώρο του το έκανες εσύ.
 
  • Like
Reactions: Sara




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Έφερα μόλις το Μουφ σπίτι, δηλαδή την τέφρα του. Τα κανόνισε η κτηνιατρική κλινική στην οποία τον πήγαινα εδώ και 11 σχεδόν χρόνια. Αποφάσισα να τον βάλω στη βιτρίνα μαζί με τις δυο μάσκες του Μπετόβεν (όταν ήταν 42 χρονών και όταν ήταν 56 και 12 ώρες νεκρός) διότι τους αγαπώ και τους δυο πολύ και το Μουφ αγαπούσε επίσης τον Μπετόβεν πολύ. Μου έδωσαν και πιστοποιητικό αποτέφρωσης τυπωμένο σε καλό χαρτί, όπου δήλωναν ότι έγινε με σεβασμό, αξιοπρέπεια και σύμφωνα με τη νομοθεσία τάδε του Ιλινόι.

Στο δρόμο προς και από την κλινική άκουσα το Requiem του Mozart και του τραγούδησα το Benedictus και Lux Aeterna που του άρεσαν. Για κάποιο λόγο, αν και ήμουν χάλια όσο οδηγούσα, αισθάνομαι τώρα μια γαλήνη και αυτό που λένε closure. Του Πάντα-Πάντα του είπα ότι στο κουτί είναι το Μουφ, το μούφιασε για λίγο και τώρα είναι ξαπλωμένος μπροστά από τη βιβλιοθήκη του μακαρίτη του παππού μου με τη Μεγάλη Ελληνική Εγκυκλοπαίδεια του Πυρσού και την φυλάει ενώ εγώ είμαι στο πάνω πάτωμα και γράφω αυτά εδώ.

Η τελευταία φωτογραφία είναι από τα τελευταία Χριστούγεννα του Μουφ.





 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3