Το Μουφ είναι στο Πρωτο Βοηθειών!






Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Πήγα και τον πήρα σήμερα. Είναι σαν σκιά του εαυτού του, αλλά λένε αναρρώνει. Το πρόβλημα είναι ότι δεν τρώει παρά μόνον ελληνικό γιαούρτι. Ήθελε πολύ να έρθει σπίτι και είχε αρχίσει να προσπαθεί να βγει έξω από το κλουβί της εντατικής. Στο αυτοκίνητο ήταν ήσυχος και σπίτι κάθισε στο ισόγειο για καμιά ώρα να ξεκουραστεί και μετά ανέβηκε σιγά-σιγά τη σκάλα μόνος του διότι θέλει να είναι στο δωμάτιό μου και να κοιμάται εκεί.

Δεν ξέρω αν θα την βγάλει φυσικά. Μου είπαν ότι αν σταματήσει να κάνει πνευμονίες, μπορεί να ζήσει και χρόνια. Αν τις κάνει συνέχεια, θα είναι όλο και πιο δύσκολο να τις καταπολεμήσει, οπότε θα πρέπει να αποφασίσω την ευθανασία. Για την ώρα πρέπει να αρχίσει να τρώει.

Το καλό νέο είναι ότι μετά την αφαίρεση του όγκου έχει εξαφανιστεί και η καρδιακή αρρυθμία και το φύσημα και αφότου τον άρχισα να τρώει ειδική τροφή για τα νεφρά, εξαφανίστηκε και η νεφρική ανεπάρκεια. Σε 10 μέρες πρέπει να τους τον πάω να του κάνουν ακτινογραφίες για την πνευμονία και να δουν πώς πάει γενικώς.

Αυτά.
 


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Πήγα και τον πήρα σήμερα. Είναι σαν σκιά του εαυτού του, αλλά λένε αναρρώνει. Το πρόβλημα είναι ότι δεν τρώει παρά μόνον ελληνικό γιαούρτι. Ήθελε πολύ να έρθει σπίτι και είχε αρχίσει να προσπαθεί να βγει έξω από το κλουβί της εντατικής. Στο αυτοκίνητο ήταν ήσυχος και σπίτι κάθισε στο ισόγειο για καμιά ώρα να ξεκουραστεί και μετά ανέβηκε σιγά-σιγά τη σκάλα μόνος του διότι θέλει να είναι στο δωμάτιό μου και να κοιμάται εκεί.

Δεν ξέρω αν θα την βγάλει φυσικά. Μου είπαν ότι αν σταματήσει να κάνει πνευμονίες, μπορεί να ζήσει και χρόνια. Αν τις κάνει συνέχεια, θα είναι όλο και πιο δύσκολο να τις καταπολεμήσει, οπότε θα πρέπει να αποφασίσω την ευθανασία. Για την ώρα πρέπει να αρχίσει να τρώει.

Το καλό νέο είναι ότι μετά την αφαίρεση του όγκου έχει εξαφανιστεί και η καρδιακή αρρυθμία και το φύσημα και αφότου τον άρχισα να τρώει ειδική τροφή για τα νεφρά, εξαφανίστηκε και η νεφρική ανεπάρκεια. Σε 10 μέρες πρέπει να τους τον πάω να του κάνουν ακτινογραφίες για την πνευμονία και να δουν πώς πάει γενικώς.

Αυτά.
ευχομαι περαστικα και γρηγορα!!! Ολα καλα θα πανε(y)
 
  • Like
Reactions: Sara


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Περαστικά του και γρήγορα να πάρει τα πάνω του, ο Ατταλάκος!
 
  • Like
Reactions: Sara




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Μπα, δεν τρώει τίποτα, πίνει μόνο νερό και το ξερνάει. Και το μόνο φάρμακο που μπόρεσα να του δώσω είναι αυτό που υποτίθεται ανοίγει την όρεξη διότι του το βάζω μέσα με σύριγγα. :(

Δεν τον βλέπω καλά. :(
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Τι σχόλιο να σου κάνει τώρα κανείς; :(
Ψυχραιμία, μην προδικάζεις καμία εξέλιξη και μην προετοιμάζεις τον εαυτό σου, για τίποτα. Κάνε ότι σου είπαν οι γιατροί, και άστον να αποφασίσει τι θέλει. Θα το καταλάβεις. Οι σκέψεις όλων μας, είναι μαζί του!
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Χωρίς να γνωρίζω κανέναν σας, μου έχετε δώσει την εντύπωση του θηρίου!!!
Καλή δύναμη :) :) :)
 
  • Like
Reactions: Sara


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
Kαλή δύναμη @Sara
Μήπως για φαί να δοκίμαζες τίποτα βρωμερά βραστά κρέατα, αν μπορείς να βρεις πατσά ή αρνί ή γίδα ή πρόβατο σε τρίμα στο μούλτι με ζωμό? Εφόσον το επιτρέπουν και οι γιατροί του βέβαια.
 
  • Like
Reactions: Sara and vek


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Τι σχόλιο να σου κάνει τώρα κανείς; :(
Ψυχραιμία, μην προδικάζεις καμία εξέλιξη και μην προετοιμάζεις τον εαυτό σου, για τίποτα. Κάνε ότι σου είπαν οι γιατροί, και άστον να αποφασίσει τι θέλει. Θα το καταλάβεις. Οι σκέψεις όλων μας, είναι μαζί του!
Αυτο...
:(
 
  • Like
Reactions: Sara


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Μίλησα με τους γιατρούς του. Θα δοκιμάσω cream cheese, κοτόπουλο και γιαούρτι. Αν δεν ξεκινήσει να τρώει σε 24 ώρες, τότε τετέλεσται. Επίσης βρήκαν καρκίνο και σε δεύτερο σημείο στο συκώτι του. :(
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μίλησα με τους γιατρούς του. Θα δοκιμάσω cream cheese, κοτόπουλο και γιαούρτι. Αν δεν ξεκινήσει να τρώει σε 24 ώρες, τότε τετέλεσται. Επίσης βρήκαν καρκίνο και σε δεύτερο σημείο στο συκώτι του. :(
Βγηκαν τα αποτελεσματα και ειναι καρκινος;
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
:cry::( Λυπάμαι πολυ .....
Οτι και αν πουμε τωρα ειναι φτωχο...
Καλο κουράγιο
 
  • Like
Reactions: Sara


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Αγόρι μου γλυκό!
Παρέα με τόσα άλλα τώρα!
Λυπάμαι ρε Λιζάκι, αλλά...καλύτερα δεν γινόταν για το αγόρι σου.
Καλό του ταξιδάκι του όμορφου. Θα έχει μεγάλη και καλή παρέα. Δεν θα είναι μόνος. Μην στενοχωριέσαι.
Κουράγιο σε σένα και σου εύχομαι να μπορέσεις γρήγορα, να τον θυμάσαι γλυκά και να μην πλαντάζεις κάθε φορά :(
 
  • Like
Reactions: elinapol2 and Sara


Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Είσασταν μαχητές καί οι δύο σας καί αυτό έχει μεγάλη αξία.
Καλή δύναμη και να θυμάσαι τις ωραίες στιγμές σας.
 
  • Like
Reactions: Sara


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Το Μουφ είναι απ' τα πρώτα σκυλιά που "γνώρισα" όταν πρωτομπήκα στο φόρουμ, πριν από πολλά χρόνια πλέον...
Απόλαυσα τις περιπέτειές του απ' τα γραφόμενα της Λίζας..
Τις φωτογραφίες του...
Θα μου λείψει πολύ...

Καλό Παράδεισο, Άτταλε..

Λίζα... τα ξέρεις όλα.
 
  • Like
Reactions: Sara