Το...μανικιούρ και η προέλευση του Ρότζερ






omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Στα κουταβια μεγαλωνουν πολυ γρηγορα,και αν δεν τα κοψεις στραβωνουν τα δαχτυλα καθως τα νυχια τα σηκωνουν(τα δαχτυλα) προς τα πανω και μετα στα πλαγια.
Νομιζω μεχρι τον 2ο μηνα μεγαλωνουν πολυ γρηγορα και ειναι χειροτερα απο γατας,αλλα οταν τα κοβεις ειναι σαν βρεγμενο χαρτι μαλακα.
Μετα περπατανε περισσοτερο ειναι και πιο βαρια και δεν χρειαζεται τακτικα.
Ο Τεο μπερδευτηκε με το Μπουλμαστιφ που στον 2ο μηνα εχει 10-12 κιλα και τα νυχια τριβονται και με το βαρος,το Μαλτεζακι αντε ας εχει ποσα? 1-2-3?
 
Last edited:




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Κατερινα και εγω αυτο εννουσα... οτι τα κοβω, χιουμοριστικα ειπα το οτι θα του κανουμε μανικιουρ.

απορια:Τα νυχια του σκυλου λιμαρωνται;
Τι να σου πω...θα ρωτήσω τη μανικιουρίστα...!!!!!!:D:D:p:D:D
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Φυσικά και λιμάρονται! Είναι στο top dog πακέτο που πληρώνω (μαζί με άλλα πράγματα φυσικά) όταν παω το Μουφ στον groomer.
 




omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Λοιπον δεν ειναι μανικιουρ ειναι πετικιουρ(ποδια),τα νυχια λιμαρονται οταν πρωτα κοπουν παιρνουμε λιγο τις γωνιες,αλλα οχι σε κουταβι γιατι ειναι πολυ μαλακα και δεν τα πιανει λιμα,ειναι πιο μαλακα και απο παρμεζανα:D
 


Meli

Active Member
1 Οκτωβρίου 2009
37
0
Ναυπλιο
Το σκυλι βρε παιδια ειναι απο εκτροφεα... απο εναν Σλοβακο.Ογιατρος απλα το προμηθευτηκε απο τον εκτροφεα.

εκτροφή η: η συστηματική κατ΄ επάγγελμα απασχόληση με τη διατροφή, την ανάπτυξη και τον πολλαπλασιασμό ζώων, για οικονομική εκμετάλλευση

Όλοι λέγονται εκτροφείς, αλλα υπάρχουν οι σωστοί και οι παπυμιλάδες!!!!
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
εκτροφή η: η συστηματική κατ΄ επάγγελμα απασχόληση με τη διατροφή, την ανάπτυξη και τον πολλαπλασιασμό ζώων, για οικονομική εκμετάλλευση
Αυτο ειναι ο ορισμος της εκτροφης βοοειδων, χοιρων, αμνοερίφιων και πουλερικων :p
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Kαλα θα κανει να τα ''λιμαρει'' λιγο...:D
Εχω φαει κουταβισια γρατσουνια στην μαπα και ηταν χειροτερη απο τις νυχιες που μου εβαζαν οι γατες μου.:eek:
 








katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Συγχαρητήρια γαι το τίτλο του θέματος...σε όποιον το σκέφτηκε!!!
Είμαστε σουρεάλ...forum...από το μανικιουρ...στην εκτροφη του Ρότζερ!!!:D:D:D