Το stripping μου




vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Αφού με προτρέπει η frenchie θα το δοκιμάσω μόνη μου κάποια στιγμή, το πολύ πολύ να της πηγαίνω μετά ένα κοκεράκι για διόρθωμα κάθε μήνα:D.
Αν το πονάω το σκυλί είμαι σίγουρη ότι θα μου το δείξει οπότε θα σταματήσω..
Ψιλοάσχετο..Δεν έχω πιάσει ποτέ westie αλλά πιστεύω ότι πρέπει να έχουν πολύ πιο σκληρή τρίχα από τα cocker.
 




vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Είσαι ΦΟΒΕΡΗ!!!!!!!!!!:D:D:D
Σε ευχαριστώ πάρα πολυ!!!

ΥΓ. Το βλέπω και πονάω εγώ..χαχαχα
Δεν έχω ήχο.. :(
 
Last edited:


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Ότι δεν μπορείς να αποφύγεις απόλαυσε το! :D
Αυτό κάνει τώρα και ο Milou και όλα πάνε ρολόϊ ;)

Απο ένα σημείο και μετά (ίσως και απο την πρώτη κι'’ολας φορά) θα δείς οτι κάθεται και οτι δείχνει να του αρέσει, σαν να το'χει ανάγκη, σαν να τον ανακουφίζει.
Και μου το'χουν πεί πολλοί οτι το έχουν παρατηρήσει!

Οτιδίποτε άλλο χρειαστείς, μην διστάσεις :)
 




Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Ναι και εμένα μου έκανε εντύπωση....:confused::confused:
Τι να σου πώ...δεν ξέρω.

Αλλά γιατί δεν δοκιμάζεις με το χέρι. Είναι πολύ πιο εύκολο απο το μαχαίρι.
Απλά πιάνεις μικρή τούφιτσα και την τραβάς, κρατώντας με το άλλο χέρι σου το δέρμα του σκύλου (σαν κόντρα).
Πάρε προστατευτικά (οποσδίποτε) για να μην γλιστράει η τρίχα και για τους πιθανούς κάλους και ξεκίνα! Άμα δεν βρείς, βάλε λευκά γάντια (του χειρουργείου) που βρίσκεις στο μάρκετ η στο φαρμακείο.

Εντάξη, στην αρχή θα πειραματιστείς λίγο αλλά σιγά σιγά θα πιάσεις το νόημα.
Εξάλλου άμα πιάνεις μικρές μικρές τουφίτσες, ο σκύλος ούτε που το καταλαβαίνει :)
 


Cocker-Lover

Active Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
42
0
Πειραιας
www.piczo.com
Vaso ειναι πανευκολο!!!Μην σε ανησυχει καθολου!!!!
Κ εγω τον δικο μου μονη τον φτιαχνω για την εκθεση!!
Οι τουφιτσες πρεπει να βγαινουν απο τη μερια που φιτρωνουν,ποτε απο την αντιθετη!οτι θες ρωτα με!!!

Επισης το stripping knife δν αφαιρει τρομερη ποσοτητα τριχωματος ωστε να υπαρχει προβλημα και το χρησιμοποιεις με τον ιδιο τροπο που δουλευεις κ τα δαχτυλα σου χωρις ομως να τραβας τουφες αυτη τη φορα αλλα να "χτενιζεις" το σκυλο οπως και στο βιντεο απο το λαιμο ως κατω γιατι αλλιως "σπαει" η τριχα.


Milou εχεις κανει πολυ καλη δουλεια με το westie σου κ αυτο που παρατηρησα ειναι οτι εχεις πολυ χαμηλα την ποδια του,η ουρα του ειναι πολυ καλη κ το μπροστινο του μερος καλα εκανες κ το πηγες μεχρι τους ωμους!
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Σε ευχαριστώ πολύ cocker-Lover!
Χθες δοκίμασα λίγο με γάντι χειρουργικό και έβγαινε πολύ εύκολα η τρίχα χωρίς να την ενοχλεί καθόλου.

Εσύ στριπάρεις με μαχαίρι ή με το χέρι?(και ομοιοκαταληξία!:D) Κάνεις μόνο τη ράχη?Στο πλάι μέχρι ποιό σημείο φτάνεις? Η δικιά μου βγαζει τρίχα και από το πλάι κάτω και από τα πόδια.
Επίσης άλλο θέμα που με απασχολεί είναι το κούρεμα των ποδιών..Δεν κουρεύεις τίποτα εκτός από τις πατούσες?
Σε ευχαριστώ πολύ!

ΥΓ. Μιλού το κατέστρεψα το θεματάκι σου είχα δεν είχα..Σόρυ!!:p
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Βάσω πολύ χαίρομαι που δοκίμασες και τα καταφέρνεις!!! ΜΠΡΑΒΟ!!

Άντε, καλές στριπο-συζητήσεις :D!
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
:D:D
Να σαι καλά Μιλου! Όταν θα είμαι και εγώ λίγο πιο περήφανη για το αποτέλεσμα θα σας βάλω φωτογραφίες..σε κάνα χρόνο δηλαδή!!:D
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Όχι, να βγάλεις απο τώρα φωτογραφίες.
Το καλύτερο είναι το "πρίν" και το "μετά".

Να βάλεις απο το 1ο κι'όλας καλλωπισμό σου έτσι ώστε να σου πουν τα έμπειρα άτομα τι σωστό και τι λάθος!! ;)
Έτσι θα καταλάβεις σιγα σιγά τι έκανες καλά και τι πρέπει να προσέχεις-διορθώσεις, κλπ!
 


Cocker-Lover

Active Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
42
0
Πειραιας
www.piczo.com
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!
Ειδες??Τσαμπα αγχος!!!

Εγω τον κανω με το χερι κ χωρις γαντια.
Κανω τη ραχη μεχρι τα πλευρα του,καθαριζω τους ωμους,τα μπουτακια κ το μπροστινο τμημα των μπροστινων ποδιων ενω το πισω τμημα τους το αφηνω οπως ειναι.Στα πατουσακια κοβεις τα μαλλια απο το κατω μερος κ αυτο που μπορεις να κανεις για μεγαλυτερη ευκολια ειναι στο πανο μερος τους να τα κοψεις συμμετρικα γυρω-γυρω.

Ελπιζω να σε βοηθησα..Α!Θα συμφωνισω με τη Milou στο θεμα φωτογραφιας.Αν μπορεσεις να βαλεις θα ηταν πιο ευκολο να σου σημειωσω πανο στη φωτογραφια τα σημεια που θελουν δουλιτσα:wink:
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Ντρέπομαι λίγο κορίτσια γιατί τα μπροστά ποδαράκια της δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση(τις έκοψα κάτι τούφες με ρετσίνι(μάλλον) και χόρτα και είναι σαν να έχει μποτάκια)!!
Μόλις μακρύνει λίγο θα βγάλω φωτογραφίες να μου πείτε !!Εκτός αν βγάλω από το λαιμό και κάτω:p
Σας ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια!

edit :
κάποιες πολύ πρόσφατες φωτογραφίες (πριν το ατύχημα).Βέβαια μην ξεχνάτε ότι δεν θα πάει σε έκθεση,απλά θέλω να είναι ένα αξιοπρεπέστατο κοκεράκι!


 
Last edited:






vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Ευχαριστώ!!
Βλέπω βέβαια τα δικά σας κοκεράκια και παθαίνω πλάκα!
Θα βάλω και στο μέλλον φωτογραφίες να μου πείτε..:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π