Τριχώπτοση!


french bulldog

Well-Known Member
28 Αυγούστου 2009
292
0
Το σκυλλάκι μου όπου μετακινηθή γεμίζη ο χώρος με τρίχες! Ο κτηνίατρος μου είπε ότι δεν είναι τίποτα όμως δεν μπορώ να βλέπω σε όλο το σπίτι τρίχες! Τι να κάνω?:confused:
 




french bulldog

Well-Known Member
28 Αυγούστου 2009
292
0
Δεν μπορώ να κάνω κάτι ώστε να σταματήση? Της έδηνα Biotin Forte όμως χωρίς κάποιο αποτέλεσμα!:mad:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Το σκυλλάκι μου όπου μετακινηθή γεμίζη ο χώρος με τρίχες! Ο κτηνίατρος μου είπε ότι δεν είναι τίποτα όμως δεν μπορώ να βλέπω σε όλο το σπίτι τρίχες! Τι να κάνω?:confused:
Να το δωσεις..
 


french bulldog

Well-Known Member
28 Αυγούστου 2009
292
0
Ούτε και νεκρός! Το λατρέβω όσο τίποτα στον κόσμο! Δεν έχει κανένα φάρμακο? Η μήπως φτέει το γεγονος ότι παλιά το τάιζα μόνο φαγητό αντί τροφή?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Οχι δεν φταιει τιποτα και μην προσπαθεις συνεχεια να βγαζεις προβληματα!

Ειναι ζωο και τοση τριχα θα πεφτει...πρεπει να το παρεις αποφαση οτι θα σκουπιζεις οπου παει ο σκυλος!
 
Last edited:








kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ούτε και νεκρός! Το λατρέβω όσο τίποτα στον κόσμο! Δεν έχει κανένα φάρμακο? Η μήπως φτέει το γεγονος ότι παλιά το τάιζα μόνο φαγητό αντί τροφή?

Oμως όταν έχουμε σκυλιά παίζει και τρίχες να δούμε.. και σάλια και όλα..
Μπορεί να πάθει μύκητες, τριχόπτωση και ανάλογα με την ράτσα να έχει πολυ αναμενόμενα ή σχεδόν καθόλου τριχόπτωση..
Συνήθως τα κοντότριχα μαδάνε πιο πολύ από τα μακρυτριχα αναλογικά..

Σκύλο έχεις, εφόσον δεν είναι κάτι το παθολογικό, όλα αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι τα οποια ήδη τα γνωρίζεις πριν πάρεις σκύλο..:)
 
Last edited:




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.873
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μπορεί να ρώτησε απλά τι να κάνει για να μαδάει λιγότερο.
Εγώ δεν την βρίσκω και τόσο παράλογη την ερώτησή του, απλά έπρεπε να ψάξει λίγο το φόρουμ πριν ανοίξει νέο θέμα, επειδή έχει ήδη συζητηθεί.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ναι τα γνώριζα αφού είχα και πριν άλλο σκύλλο! Γι'αυτό ρώτησα πως το σταματάμε!
Eνημερωνόμαστε πριν την αγορά, του για έναν σκύλο που μαδάει όσο δυνατόν λιγότερο ή δεν παίρνουμε καν σκύλο..
 


french bulldog

Well-Known Member
28 Αυγούστου 2009
292
0
Ναι απλά επειδή είμαι σχετικά νέο μέλος δεν είδα ότι είχε παρόμοιο θέμα! Συγνώμη όπως και να έχει!!!!:(
 










kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
berna τι προτείνεις εσύ στον φίλο μας για να ξεφορτωθεί τις τρίχες?

Aπλά θεωρώ απαράδεκτο ένας συνειδητοποιημένος ιδιοκτητης σκύλου να λέει..

όμως δεν μπορώ να βλέπω σε όλο το σπίτι τρίχες!
ή σάλια..
 


french bulldog

Well-Known Member
28 Αυγούστου 2009
292
0
Οκ! Απλά μια απάντηση ήθελα και την πήρα! Μην είστε τόσο επιθετικοί! Δέχομαι όλων τις απόψεις αλλά χωρίς να με κάνετε να νιώθω και ηλίθιος!