Τροφή για βελγικό ποιμενικό (groenendael)


HammeR6891

New Member
6 Μαρτίου 2021
3
0
37
Γεια σας,

Νέος στο forum, κάνω και το πρώτο μου post και θέμα. Είμαι κάτοχος ενός θυληκού Groenendael ηλικίας 5 μηνών και θα ήθελα τα φώτα σας για καλή τροφή, ξηρής ως επί τω πλείστων, γιατί εκεί έξω επικρατεί χάος με τις άπειρες μάρκες και τις ακόμα περισσότερες κατηγορίες σε κάθε μάρκα.

Από την πρώτη μέρα της δίνω την Winner plus junior, επειδή μου τη συνέστησε ο εκτροφέας και με την οποία δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά κοιτάω αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε ξηρή ή και σε υγρή τροφή. Έχω κάνει και μια έρευνα για barf, αλλά την αφήνω για το μέλλον.

Ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν υπάρχει ήδη κάποιο παρόμοιο θέμα στο forum, αλλά ψάχνοντας δε βρήκα κάτι για την συγκεκριμένη ράτσα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
Να σου ζήσει το μαυράκι σου (φωτό επιβάλλονται), αλλά γιατί λες ότι έχει ειδικές απαιτήσεις τροφής, η συγκεκριμένη ράτσα;
 


HammeR6891

New Member
6 Μαρτίου 2021
3
0
37
Να σου ζήσει το μαυράκι σου (φωτό επιβάλλονται), αλλά γιατί λες ότι έχει ειδικές απαιτήσεις τροφής, η συγκεκριμένη ράτσα;
Σ' ευχαριστώ!! Θ' ανεβάσω και φώτος.

Απλά δεν ξέρω αν καλύπτει τις ανάγκες του η συγκεκριμένη τροφή. Να αναφέρω ότι σχεδόν καθημερινά βγαίνει βόλτα με αρκετό τρέξιμο και παιχνίδι.
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
817
929
27
διαβαζοντας τα συστατικα της, θα ελεγα οτι ειναι μια μετρια τροφη.
εαν ομως καθεται καλα (σκληρα κοπρανα που ειναι λιγα και δεν μυριζουν υπερβολικα) και το ζωο εχει ενεργεια, τοτε προς το παρον δεν υπαρχει λογος αλλαγης. οταν ομως ερθει η ωρα να πας σε τροφη για ενηλικο ζωο, μπορεις να ψαξεις για να κανεις αλλαγη. εγω προτεινω τις ακολουθες μαρκες: Brit, Essential foods, Sam's field, Belcando και Ambrosia. ολες τους εχουν πολυ καλους κωδικους να διαλεξεις.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: HammeR6891


HammeR6891

New Member
6 Μαρτίου 2021
3
0
37
διαβαζοντας τα συστατικα της, θα ελεγα οτι ειναι μια μετρια τροφη.
εαν ομως καθεται καλα (σκληρα κοπρανα που ειναι λιγα και δεν μυριζουν υπερβολικα) και το ζωο εχει ενεργεια, τοτε προς το παρον δεν υπαρχει λογος αλλαγης. οταν ομως ερθει η ωρα να πας σε τροφη για ενηλικο ζωο, μπορεις να ψαξεις για να κανεις αλλαγη. εγω προτεινω τις ακολουθες μαρκες: Brit, Essential foods, Sam's field, Belcando και Ambrosia. ολες τους εχουν πολυ καλους κωδικους να διαλεξεις.
Σ' ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Πρόσφατα έμαθα την Ambrosia και φαίνεται αρκετά καλή και τώρα την Essential που δεν την είχε πάρει το μάτι μου και θα την τσεκάρω κι αυτήν.