Τσα!!!


Phaedra

Member
20 Σεπτεμβρίου 2008
10
0
Rome, Italy
Τσα! Να' μαστε και εμείς!
Είμαστε ένα ζευγάρι από τη Ρώμη, Γιάννης και Φαίδρα τα ονόματά μας και μόλις πριν μερικές εβδομάδες αποκτήσαμε ένα ημίαιμο σκυλάκι τον Woody μας.

Μας βγήκε λίγο εως πολύ ατίθασος βέβαια. Να φανταστείτε τον πήραμε 1 μηνός και 15 ημερων και τώρα έχει κλείσει 2 μήνες και ακόμα να μάθει να τα κάνει σε εφημερίδα ή σε πάνες. Τις εφημερίδες τις τρώει, κόβει κομμάτια και γεμίζει το σπίτι, τις πάνες ούτε να τις πλησιάσει. Αναγκαστήκαμε έτσι να τον βγάζουμε έξω βόλτες και ας μην έχει κάνει εμβόλια... μια χαρά τα κάνει έξω αλλά αυτό δεν τον εμποδίζει να τα κάνει και μέσα... Με λίγα λόγια, πιστεύει ότι μπορεί να τα κάνει όπου θέλει όταν θέλει...

Το δεύτερο πρόβλημα που έχω (Φαίδρα) είναι πως ενώ στην αρχή μου είχε αδυναμία και με έπερνε από πίσω από ένα διάστημα και μετά ήθελε μόνο τον Γιάννη. Αν είναι ο Γιάννης μαζί, εμένα δε μου δίνει καμία σημασία εκτός αν κρατάω φαγητό. Τι μπορεί να φταίει; Έκανα κάτι λάθος; Ή είναι φυσιολογική αντίδραση;

Αυτά και συγγνώμη αν σας κούρασα!

Σας βάζω και 1 φωτογραφία του μικρού μας και αν κάποιος ξέρει τι ράτσες μπορεί να είναι ας μας πει. Όχι πως μας νοιάζει αλλά έτσι από περιέργεια!

DSCN4914.jpg
 
Last edited:












vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
καλώς ήρθες!Είναι γλύκας:D
μην ανυσηχείς είναι πολύ μικρός ακόμα, είναι φυσιολογικά αυτά που κάνει.Όλοι τα περάσαμε λίγο-πολύ..:p
 














kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Καλώς ήρθατε! Κούκλος ο μικρός μοιάζει πάρα πολύ με γερμανικό ποιμενικό.
Ίσως και καθαρόαιμο?
Οι πλέον ειδικοί τι λέτε?
το άσπρο χρώμα είναι ελάτωμμα αποκλεισμού αν δεν κάνω λάθος αλλά επειδή έχω τις καλές μου σήμερα θα του δώσω bob μιάς και είναι ο μόνος σκύλος της έκθεσης του τόπικ...α ναι... και best of show :)
 


Phaedra

Member
20 Σεπτεμβρίου 2008
10
0
Rome, Italy
Σας ευχαριστούμε πολύ όλους για τα καλά σας λόγια! Σύντομα θα σας βάλουμε και νέες φωτογραφίες να θαυμάσετε την ομορφιά μας και την τσαχπινιά μας! Χεχε:eek:
 


nargini

Active Member
7 Αυγούστου 2008
37
0
καλως ήρθες! οπως ειπε κ η kokoni μιαζει πολυ για καθαροαμο αλα το ασπρο το αποκλιει.Ωστοσο μπορει να σηκωσει τα αυτακια του τελειως κ να γινει μεγαλητερο απο 1 καθαροαιμο.-αυτο συνεβει παντος στη φιλη μου!

ΥΣ. ειναι κουκλι!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
καλως ήρθες! οπως ειπε κ η kokoni μιαζει πολυ για καθαροαμο αλα το ασπρο το αποκλιει.Ωστοσο μπορει να σηκωσει τα αυτακια του τελειως κ να γινει μεγαλητερο απο 1 καθαροαιμο.-αυτο συνεβει παντος στη φιλη μου!

ΥΣ. ειναι κουκλι!

η κοκόνα μου η αργώ

εγώ αγόρι;)
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
καλωσηρθατε! Και πολλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που πηρατε ημιαιμο! οσο για τη συμπεριφορα, ψιλο-κυριαρχικουλη τον κοβω, θα βοηθουσε να μας λεγατε λιγο για την προελευση του και τις συνθηκες που ζουσε πριν τον παρετε...που γεννηθηκε και που ζουσε, μαζι με μανα-αδερφια ή μονος του? Να εχετε υπ ' οψη οτι τα κουταβια αργουν λιγο-πολυ να προσαρμοστουν στη ζωη στο σπιτι και στην τουαλεττα...και μια κουβεντα η επισκεψη στο σπιτι ενος καλου εκπαιδευτη θα βοηθουσε...