Τσισα!!


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Πολλά μπράβο θέλει η δικιά σου γιατί σκέψου ότι με το πρόβλημα που έχει η καημενούλα και άνθρωπος να ήταν...:(
Και μπράβο και σε σένα;)
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
ναι μωρε η κατρουλου μου το προσπαθει.. αλλα δεν της βγαινει.. τι να κανουμε γμτο αφου τα αγαπαμε.. οποτε ασε ας παρουμε τις σφουγγαριστρες μας και με.. χαμογελο βουρ στα τσισα!! :p:p
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Άννα γιατί δεν της βάζετε μια πάνα δίπλα εκεί που κοιμάται ή πολύ κοντά τελοσπάντων (όπως στα κουτάβια)?Λέω εγώ τώρα..., μπορει να λέω και βλακεία..
 


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
α.οταν θελει να με εκδικηθει για κατι
Δεν νομιζω οτι τα σκυλια νιωθουν εκδικητικα.Αυτα ειναι ανθρωπινα αισθηματα.

Εμεις εχουμε μαθει δυστυχως μονο στο γκαζον του κηπου και πουθενα αλλου (ουτε σε αλλο γκαζον) και οταν ειμαστε αλλου πρεπει να σκασουμε στην κυριολεξια για να κανουμε οτιδηποτε.
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Χε.. κοιμαται συνηθως με τη μητερα της και τη γατα της!! ολο το κρεβατι απο κατω ειναι με πανες.. καποια στιγμη η μαμα δηλωσε οτι θα την εκπαιδευσει να κοιμαται σε πανα διπλα απο το κρεβατι αλλα αυτο ηταν το πιο συντομο ανεκδοτο.. γελουσαμε με την αδερφη μου μια βδομαδα :) .
Ωστοσο ξερει οτι δεν κανει να κανει πιπι στο κρεβατι και προσπαθει να το αποφυγει.. επισης εχουμε πανα στην κουζινα που ηταν εκει που για 3 χρονια εκανε το πιπι της και ακομα το προσπαθει.. συνηθως πριν το βραδυ και το πρωι καποιος τη βοηθαει να κανει πιπι -μη ρωτησετε λεπτομερειες:p- αλλα ε.. ακρατεια ειναι αυτη..
επισης αν καποιος ερθει σπιτι και χαρει κατουρει, αν ακουσει θορυβο το βραδυ και θυμηθει οτι ειναι φυλακας -μη χεσω- της φευγουν ενω παει προς την πορτα.. οταν παμε ατα ειμαστε με χρονομετρο γιατι απο τον πολυ ενθουσιασμο παλι μας φευγουν..
γενικα οποτε νιωθουμε εντονα συναισθηματα.. κατουραμε και απο λιγο :rolleyes::rolleyes::rolleyes: οποτε.. η σφουγγαριστρα δεν αποφευγεται:p:p
 




xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα λιζακι..:p:p:p:p
μολις γυρισατε απο καθαρισμο δοντιων ειπες:D:D:D?
 




xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
εννοειται.. πολλα πρεπει.. αλλα δεν γινονται.. πηρε η μαμα σου αδεια να τον προσεχει ειπες?:D:D:D:D:D α ρε τρελα που την εχουμε:);)
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ναι. Γιατί? Το έχω κάνει πολλές φορές. Λέω στο αφεντικό "δε θα 'ρθω ο σκύλος είναι άρρωστος" κι εκείνος με απειλεί με απόλυση.
Ε ας με απολύσει. Θα δουλέψω οικοδομή στην τελική. Για ένα κούτελο ζούμε (και για ένα σκύλο).
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Χο αληθεια? Εγω απλα ελεγα οικογενειακα προβληματα.. Απλα ειμαι σιγουρη οτι οσο λατρευω εγω τη ριτα αλλο τοσο λατρευετε εσεις το Παιδι.. και το αποδεικνυουν οι καθαρισμοι και οι αδειεσ για προσοχη του.. Αντε αντε φτου μας να μη μας ματαξοθμε ειμαστε υπεροχεσ σκυλομαμαδες και σκυλοαδερφες:D:D:D Μας παινεψα παλιιιι:p
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Όλοι τα λατρεύουν Άννα! Δεν είμαστε καλύτεροι εμείς! Σε κάποια θέματα ίσως πιο ψυχάκηδες :D . Και ο καθαρισμός των δοντιών είναι απαραίτητος, όχι πολυτέλεια!
Φτου μας όμως όντως!
Ας γυρίσουμε στο ωραιότατο θέμα "τσίσα".
Που λέτε ο δικός μου λόξα με τα δέντρα. Το πρωί, παρά τον ύυυυυυυυυυπνο που είχε ρίξει επιτέλεσε με ζήλο το ιερό καθήκον του σημαδέματος. Αναρωτιέμαι... φοβάται ότι θα του πάρουν τα προνόμια τα άλλα σκυλιά αν δεν το κάνει?
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Ναι μωρε πλακα κανωω... γιατι ντρεπομαι που μου λετε μπραβο:oops::oops:.. το ξερω οτι ολοι εδω τα αγαπαμε.. για αυτο εχω κολλησει.. συν οτι αν δεν τρεξει αυτο το ριμαδοπρογραμμα δεν εχω δουλεια;)
τα αρσενικα σχετιζουν τα τσισα με μαρκαρισμα περιοχης? ρωταω γιατι δεν εχω τι γινεται με τα αγορακια.. ξερω οτι χρησιμοποιουν γενετικες εκκρισεισ αλλα δεν ξερω αν το κανουν κατα τη διαρκεια τπυ πιπιου?
 




Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Και εφόσον μαρκάρουν, γιατι ξύνουν και το χώμα μετά; Για να τα καλύψουν;

Έχω παρατηρήσει πως ο δικός μου το κάνει σίγουρα όταν υπάρχει κι'άλλος σκύλος/α μπροστά. Σαν να δείχνει την "ανδρότητα" του.

Γνωρίζει κανείς ποιά η σημασία;:confused:
 




BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Εγώ νομίζω ότι τη γνωρίζω:
Το κάνουν για να μαρκάρουν την περιοχή...Μ' αυτό τον τρόπο αφήνουν τη μυρωδιά τους!
Γι' αυτό και ο δικός σου το κάνει όταν είναι άλλοι "εισβολείς" μπροστά!!!;)
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Προσπαθώ όμως να καταλάβω το κίνιτρο που "σκουπίζει τις πατούσες", δηλαδή που μετά σαν να θέλει να ττα σκεπάσει με χώμα. :confused::confused::confused:

Σχεδόν όλα τα αρσενικά το κάνουν και όταν υπάρχει άλλος σκύλος το κάνουν πιο επιδεικτικά.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
οταν ζουσαν μεσα στο σπιτι 4 φορες ,μια κατα τις 7 το πρωι,μια στις 2 ,μια κατα τις 9 κι αλλη μια πριν κοιμηθω,συνηθως 2-3 το βραδυ.
ατυχηματα δεν ειχαμε ποτε ,ακομη και κουταβια που ηταν
,οταν δεν αντεχαν ,πηγαιναν και ετριβαν τον κωλο τους στο μπαλκονι για να ανοιξω:D
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Milou δεν σκουπίζει με τις πατούσες, εσένα σου φαίνεται έτσι!
Τις τρίβει για ν' αφήσει τη μυρωδιά του;) Και λέει προσέξτε καλά όλοι, είναι δικιά μου η περιοχή και τη μαρκάρω!;)