Τσισα


Stellagla

Member
1 Μαρτίου 2021
21
1
34
Καλημέρα. Υιοθέτησα ένα αξιολατρευτο γκριφονακο 2 ετων. Το πρόβλημα μου είναι ότι με ξυπνάει 6 π.μ επίμονα και δεν χορταινω ύπνο. Τον βγάζω 4 φορές την ημέρα. Δεν κάνει στο μπαλκόνι. Τι μπορώ να κάνω για να με ξυπνάει τουλάχιστον 8 το πρωί; Υ.γ: μέχρι τον Ιούνιο που δούλευα τον έβγαζα στις 7, παρά το πρωί για να φύγω στις 8 παρα
 






TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
μπορεις απλα σιγα σιγα να τον βγαζεις βολτα ολο και πιο αργα..... ξεκινα 1 τεταρτο αργοτερα για λιγες μερες, μετα ενα μισαωρο για αλλες λιγες μερες, μετα μια ωρα, και εν τελει θα φτασεις να ξυπνατε στις 8 οπως θελεις.... και εγω του δικου μου ετσι του εκανα και εμαθε. οταν τον πηραμε ειχε μαθει να ξυπναει στις 5 το πρωι με την κυρια που τον φυλοξενουσε στην κρητη.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Γελάω γιατί έχω αυτό το πρόβλημα εδώ και 16χρ. Δυστυχώς αν ο σκύλος καταλάβει ότι έχει τρόπο να σε ειδοποιεί για την ανάγκη του, τελείωσε το παιχνίδι. Ειδικά εμείς που τα έχουμε στην κρεβατοκάμαρα, άστα να πάνε. Ξυπνάω μόνο και μόνο με το βλέμμα, δεν χρειάζεται καν να κλάψει, σαν να με μελετάει.
Τις ημέρες που έχω πρωινό ξύπνημα 5:00 οκ. Αλλά αν έχω κάνα ρεπό... τι να κάνουμε, συνήθεια είναι. Δεν με πειράζει τόσο.
 


Mporidou

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2021
48
36
26
Η αλήθεια πως και εγώ την έχω στο δωμάτιο μαΙμας στο κρεβάτι της..... Είναι θέμα συνήθειας μήπως αν μάθει πως έχει κάποια πάνα μέσα στο σπίτι να πηγαίνει εκεί;; :notworthy: