Υγιές οικοσύστημα και ανθρώπινη ανάπτυξη, μπορούν αυτά τα δύο να συμβαδίσουν;








sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Α όχι, όλα κι όλα. Όχι και στον Ευβοϊκό. Να πάει στην Κινέτα, να βρει το φίλο του. Εγώ έχω τα αγριογούρουνα. Για βάλτε πλάτη κι οι υπόλοιποι, να πάρουμε όλοι από λίγο οικοσύστημα :LOL:

Πέρα από την πλάκα πάντως, η θάλασσα στον Ωρωπό έχει τραβηχτεί αρκετά μέτρα μέσα εδώ και μερικούς μήνες, και δεν έχει επανέλθει. Δε θυμάμαι να το έχω ξαναδεί σε τέτοιο βαθμό, ούτε τόση διάρκεια. Δεν έχω ιδέα για ποιο λόγο, ούτε που στην ευχή πήγε τόσο νερό!! Όποιος έχει πληροφορίες, ή βρήκε το χαμένο νερό, ας ενημερώσει!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Πέρα από την πλάκα πάντως, η θάλασσα στον Ωρωπό έχει τραβηχτεί αρκετά μέτρα μέσα εδώ και μερικούς μήνες, και δεν έχει επανέλθει. Δε θυμάμαι να το έχω ξαναδεί σε τέτοιο βαθμό, ούτε τόση διάρκεια. Δεν έχω ιδέα για ποιο λόγο, ούτε που στην ευχή πήγε τόσο νερό!! Όποιος έχει πληροφορίες, ή βρήκε το χαμένο νερό, ας ενημερώσει!
Παντου εχει συμβει σε ολη την ακτογραμμη (Αγιους Αποστολους, Αρτεμιδα κλπ ) και γενικα στη Μεσογειο το φαινομενο αυτο. Σε πολλα νησια επισης. Καποιοι το συνδεουν χρονικα με τις εκρηξεις της Αιτνας. Ακομα ειναι ενα μυστηριο...:cool:
 
  • Like
Reactions: sis




sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Ακόμα τραβηγμένα είναι τα νερά; :oops:

Α πα πα... :eek:
Ναι... ειδικά σε κάποια σημεία η παραλία διπλασιάστηκε! Που σημαίνει χώρος για περισσότερες ομπρέλες, περισσότερος κόσμος, περισσότερες απλώστρες στα μπιτσόμπαρα με τους καμένους ντι τζέι, περισσότερα τάπερ με κεφτεδάκια.... καταλαβαίνεις το δράμα μου, έτσι;;
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.545
6.972
Ναι... ειδικά σε κάποια σημεία η παραλία διπλασιάστηκε! Που σημαίνει χώρος για περισσότερες ομπρέλες, περισσότερος κόσμος, περισσότερες απλώστρες στα μπιτσόμπαρα με τους καμένους ντι τζέι, περισσότερα τάπερ με κεφτεδάκια.... καταλαβαίνεις το δράμα μου, έτσι;;
Ωωωωω αυτό δεν το χα σκεφτεί.. Χάλι μαύρο. Κουράγιο! :p
 
  • Like
Reactions: sis


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ναι... ειδικά σε κάποια σημεία η παραλία διπλασιάστηκε! Που σημαίνει χώρος για περισσότερες ομπρέλες, περισσότερος κόσμος, περισσότερες απλώστρες στα μπιτσόμπαρα με τους καμένους ντι τζέι, περισσότερα τάπερ με κεφτεδάκια.... καταλαβαίνεις το δράμα μου, έτσι;;
Έλα Αγιους Αποστολους λεμε .. χαμος απο αχινους.. βρηκαν στο μισο μετρο απο την ακτη :cool::LOL:
 
  • Haha
Reactions: sis






zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Α όχι, όλα κι όλα. Όχι και στον Ευβοϊκό. Να πάει στην Κινέτα, να βρει το φίλο του. Εγώ έχω τα αγριογούρουνα. Για βάλτε πλάτη κι οι υπόλοιποι, να πάρουμε όλοι από λίγο οικοσύστημα :LOL:

Πέρα από την πλάκα πάντως, η θάλασσα στον Ωρωπό έχει τραβηχτεί αρκετά μέτρα μέσα εδώ και μερικούς μήνες, και δεν έχει επανέλθει. Δε θυμάμαι να το έχω ξαναδεί σε τέτοιο βαθμό, ούτε τόση διάρκεια. Δεν έχω ιδέα για ποιο λόγο, ούτε που στην ευχή πήγε τόσο νερό!! Όποιος έχει πληροφορίες, ή βρήκε το χαμένο νερό, ας ενημερώσει!
Εσένα τώρα για καλό σε έχουμε εδώ μέσα;;
 
  • Haha
Reactions: sis


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Οταν τα λεω εγω δε με ακουτε...
Για ολα φταιει η καταναλωση κρεατος, αν σταματησουμε να τρωμε αυτη την αηδια και γινουμε βιγκαν ολα θα φτιαξουν!
Αλλα δεν θελετε να σταματησετε να τρωτε τα καημενα τα ζωακια....δεν πειραζει θα σταματησετε με το ζορι....αφου ειστε αμορφωτη πλεμπα που δεν καταλαβαινετε το καλο σας!!!
 






Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Δέν κόβετε τό κοκορέτσι ρέ παιδιά..
Εχουμε βρει λυση μη φοβασαι
Οικολογικο και βιγκαν:giggle:
Ασε που δεν θελει ψυγειο και δεν χαλαει ποτε! Δεν θα εχεις και θεμα με τις μυγες γιατι δεν το πλησιαζουν!!
Ειναι και βιγκαν και οικολογικο στο ειπα αυτο;
Ερευνητες λενε οτι κανει πολυ καλο στην υγεια μας, αυτονοητο βεβαια αφου ειναι βιγκαν!!!
 
  • Like
Reactions: vrmode


Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Άσε είδα οικολογικό κοκορέτσι καί αντί γιά έντερα ολόγυρα, είχε μακαρόνια παστίτσιου.. μή χάσουμε καί τήν εικόνα.
Σέ λίγα χρόνια θά τό πάνε ότι πρέπει νά ντρεπόμαστε πού είμαστε άνθρωποι καί όχι κάτι άλλο.
 
  • Like
Reactions: vrmode


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Άσε είδα οικολογικό κοκορέτσι καί αντί γιά έντερα ολόγυρα, είχε μακαρόνια παστίτσιου.. μή χάσουμε καί τήν εικόνα.
Σέ λίγα χρόνια θά τό πάνε ότι πρέπει νά ντρεπόμαστε πού είμαστε άνθρωποι καί όχι κάτι άλλο.
Ολα θα πανε καλα μη φοβασαι, χρειαζεται ομως ενα μικρο "reset"...
 
  • Like
Reactions: vrmode




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.076
Athens
To 'πε και η Γκρέτα πάει και τελείωσε. Κρέας καπούτ. Θα γίνουμε όλοι βετζετέ/βίγκαν και θα τρώμε ζουμερά πλαστικά κρέατα και φρούτα-λαχανικά από μεταποιημένο πριονίδι. Εντάξει θα μπορούμε να τρώμε και κανονικό κρέας, από αυτό που θα παράγει ο Μπιλ Γκέιτς στις τεράστιες αγροτικές εκτάσεις που αγόρασε τελευταία, με €200 ευρώ το κιλό το πλατάρι - μην είμαστε αχάριστοι.

Και για να μην είμαι οφτόπικ... τι θα κάνουμε οι μπάρφερς;