Υιοθεσια μετ'εμποδιων


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
@Aliki V. να δω πότε θα κόψεις το "κυρια" και τον πληθυντικό
Ευχαριστώ πάλι για τα καλά λόγια είσαι κι εσύ μια γλύκα. Κι εγώ πιστεύω ότι αν είχε χαθεί κάποιος θα είχε βάλει μια αφίσα, τι να πω. Δεν μπορώ να διανοηθώ για ποιο λόγο κάποιος να τον διώξει (για κανένα σκύλο δηλαδή) αλλά είναι τόσο άψογος, δεν ενοχλεί σε κάτι.
Και αμπουλα?? Ο γιατρός μόνο το κολαρο μου έδωσε. Οκ αρχίζω λοιπόν σιτρονελα.
Φωτογραφίες πολύ θα το ήθελα, είναι το μόνο δύσκολο, δείχνει να φοβάται το κινητό.

Η αυτόματη διόρθωση μας έχει καταστρέψει. Αντί να γράψεις σιτρονελα έγραψες στρώνεται. Το διάβασα δέκα φορές μέχρι να το καταλάβω, τι να εννοεί λέω δεν βγάζει νόημα η πρόταση. Άσε που μου τον έκανες τενόρο τον τεζορο μου χαχαχαχα
 
  • Haha
Reactions: medusa and mareco


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
@Aliki V. να δω πότε θα κόψεις το "κυρια" και τον πληθυντικό
Ευχαριστώ πάλι για τα καλά λόγια είσαι κι εσύ μια γλύκα. Κι εγώ πιστεύω ότι αν είχε χαθεί κάποιος θα είχε βάλει μια αφίσα, τι να πω. Δεν μπορώ να διανοηθώ για ποιο λόγο κάποιος να τον διώξει (για κανένα σκύλο δηλαδή) αλλά είναι τόσο άψογος, δεν ενοχλεί σε κάτι.
Και αμπουλα?? Ο γιατρός μόνο το κολαρο μου έδωσε. Οκ αρχίζω λοιπόν σιτρονελα.
Φωτογραφίες πολύ θα το ήθελα, είναι το μόνο δύσκολο, δείχνει να φοβάται το κινητό.

Η αυτόματη διόρθωση μας έχει καταστρέψει. Αντί να γράψεις σιτρονελα έγραψες στρώνεται. Το διάβασα δέκα φορές μέχρι να το καταλάβω, τι να εννοεί λέω δεν βγάζει νόημα η πρόταση. Άσε που μου τον έκανες τενόρο τον τεζορο μου χαχαχαχα
έγραφα και παράλληλα μαγειρευα γι αυτο.. όσον αφορά στις σιτρονελες, αμπούλες κλπ, θα ρωτήσετε τον κτηνιατρο. Παίζουν πολλά ρόλο κι επίσης δεν θέλουμε ποτέ να κάνουμε εμείς τον γιατρό. Πολλά φιλια στον τεζορο. Αν κάτσει ήσυχη ( γιατί είναι τρελλοκουταβο) θα στείλουμε εμείς φώτο γιατί ξεκινάμε τώρα βόλτα στον Υμηττό!!!
 




aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Ωωω μα πόσο κούκλα είναι, και τι ωραία χρώματα τα λουράκια εκεί, χαμός. Πως είπαμε είναι το όνομα της ?? Και ηλικία??Να σου πω, εκεί στα πλευρά της έχει ένα άσπρο σημάδι που μοιάζει με πατούσα?? Μ αρέσει και η ανάλογη κουβερτα βεβαίως.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Λοιπον, είπαμε ότι εινσι η Νελλη, ημίαιμο Λαμπραντόρ μας είπαν (δεν είμαι πολύ σιγουρη), περίπου 14 μηνών . Η πατούσα ειναι από αλλο σκυλάκι που βρήκαμε στο βουνό κι έπαιζαν σαν τρελλα. Και δεν ειναι κουβέρτα, είναι κάλυμμα για το κάθισμα αυτοκινήτου!!
 




aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Να σας ενημερωσω οτι εχουμε αρχισει τη διατροφη (οπως ακριβως που τα ειπατε) ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ , νομιζω οτι του αρεσει πολυυυυυυ καλυτερα απο τις κροκετες. Εν τω μεταξυ ειναι ετσι κι αλλιως παμφαγο. Χθες καθαριζα πατζαρια κα μου επεσε ενα (το κοκκινο) ΩΜΟ ,τον ακουω διπλα μου να κανει χρουτς χρουτς κοιταω και το ειχε καταβροχθισει o_O
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Να σας ενημερωσω οτι εχουμε αρχισει τη διατροφη (οπως ακριβως που τα ειπατε) ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ , νομιζω οτι του αρεσει πολυυυυυυ καλυτερα απο τις κροκετες. Εν τω μεταξυ ειναι ετσι κι αλλιως παμφαγο. Χθες καθαριζα πατζαρια κα μου επεσε ενα (το κοκκινο) ΩΜΟ ,τον ακουω διπλα μου να κανει χρουτς χρουτς κοιταω και το ειχε καταβροχθισει o_O
Και μενα τετοιος ειναι. Λαχανα, μπροκολα, καροτα, ψωμια, οτιδηποτε .....εχει ανεβει σε τραπεζι για φυλλο μαιντανου.
Υπαρχουν και θετικά, δε χρειάζεσαι σκουπισμα συχνο. :LOL:
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
@Aliki V. που το βρηκες σε παρακαλω αυτο το καλυμμα?? Πολυ μου αρεσει
Δεν θυμάμαι καθόλου από που το πήρα. Αλλά είναι αυτό στη διάσταση που βλέπεις. Μπαίνει στο μπροστά κάθισμα (εγώ εκεί τη βάζω γιατί της αρέσει πολύ και κάθεται κυρία στις διαδρομές μας στο εξοχικό) αλλά και στο πίσω (όπως φαίνεται στη φωτο). Υπάρχουν όμως και μεγαλύτερα που πιάνουν τα πισω καθίσματα και βολεύει πολύ αν κάνετε μεγάλα ταξίδια με το σκύλο. Η πάνω πλευρά είναι φλις, πολύ μαλακή, και από κάτω είναι πλήρως αδιάβροχο. Εγώ το έχω μόνιμα στο αυτοκίνητο.
1617709267602.png
 
  • Like
Reactions: aleka1


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Να σας ενημερωσω οτι εχουμε αρχισει τη διατροφη (οπως ακριβως που τα ειπατε) ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ , νομιζω οτι του αρεσει πολυυυυυυ καλυτερα απο τις κροκετες. Εν τω μεταξυ ειναι ετσι κι αλλιως παμφαγο. Χθες καθαριζα πατζαρια κα μου επεσε ενα (το κοκκινο) ΩΜΟ ,τον ακουω διπλα μου να κανει χρουτς χρουτς κοιταω και το ειχε καταβροχθισει o_O
Δηλαδή, τι του φτιάχνεις και τρωει???
 


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
@Estranged αυτο το ξερω, μπορεις βεβαια να φανταστεις πως ηταν τα μουτρα του μετα, λες και μας ειχε κατασπαραξει, τον κυνηγουσα με μωρομαντηλα :LOL:
@medusa ασε παιδι μου, ειπαμε ο δικος σου ειναι σε αλλο επιπεδο, το εχει τερματισει, μα για ενα φυλλο μαιντανο :LOL:
@Aliki V. πολυ ευχαριστω για το λινκ, μ αρεσει πολυ θα το παραγγειλω. Εγω δυο φορες που εχει μπει στο αυτοκινητο ειναι πισω μαζι μου να τον κραταω. Και την επομενη φορα θα ειναι πισω μονος του με τη ζωνη ασφαλειας. Μπροστα δεν ξερω, μου φαινεται πως δεν ειναι πολυ ασφαλες.

Λοιπον τρεις μερες τωρα η διατροφη ειναι (απλη οπως ειπαμε) κοτοπουλο, ρυζι πιο νιανια πεθαινεις, κολοκυθακι, ασπραδι και τσοφλι αυγου σκονη. Μια βδομαδα θα τρωει αυτο. Μετα θα αλλαξω το κοτοπουλο με μοσχαρι (και σιγουρα μια μερα ψαρι που θα φαμε κι εμεις)
Η Νελλη ειναι κουκλα, πολυ αριστοκρατικο στησιμο :love:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Όχι βρε κορίτσια, μπροστά το σκυλί στο αμάξι.
Όπως δεν βάζουμε ποτέ κι ένα παιδί, μπροστά.
Πίσω και με όλες τις συνθήκες ασφαλείας που πρέπει.
Ζώνη, box, ότι χρειαστεί.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Όχι βρε κορίτσια, μπροστά το σκυλί στο αμάξι.
Όπως δεν βάζουμε ποτέ κι ένα παιδί, μπροστά.
Πίσω και με όλες τις συνθήκες ασφαλείας που πρέπει.
Ζώνη, box, ότι χρειαστεί.
Οταν είμαι μόνη μου, τη δοκίμασα πίσω κι ήταν πολύ ανήσυχη, παρότι δεμένη. Χρειαζόταν να σταματάω κάθε τρεις και λίγο για να της μιλάω και να την ηρεμώ. Γι αυτό τη δοκίμασα μπροστά. Κάθεται, δένεται και μένει ΑΚΟΥΝΗΤΗ!! τι να κάνω?
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
@aleka1 εγω για το αμαξι πηρα ενα ωραιότατο μαυρο πιανει ολο το πισω και εχει και φερμουαρ αν θες να ανοιξεις μισο για ανθρωπο. Εχει υφασμα αδιαβροχο ανθεκτικο για καθε εποχη, κόστισε μολις 9 ευρω νομίζω....απο σκλαβενιτη . Αντεξε μια χαρα ως τωρα. Στο λεω γιατι φλις καλοκαιρι δε θα το θελει καθολου πιστευω , συν οτι μετα απο θαλασσα, λασπες κτλ. μοιαζει εφιαλτης.
 
  • Like
Reactions: Estranged


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
@Aliki V. κι εγώ συμφωνώ με τη @mareco σε αυτό απόλυτα. Μπροστά είναι επικίνδυνο, πρέπει να την αφήσεις πίσω κι ας γκρινιάζει (όπως με τα μικρά παιδιά) άμα της περνάει το δικό της δεν θα σταματήσει τη γκρίνια ποτέ. Γιατί μιλάμε για θεμα ασφάλειας ,να είναι κάτι άλλο ΟΚ ας είναι κακομαθημένη
 


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Μα έχει τέτοια ο Σκλαβενίτης?? Δεν έχω δει μωρέ, που τα έχει, στα είδη αυτοκινητου ?? Μήπως στα μεγάλα καταστήματα μόνο?? Τέλεια, όντως καλύτερα όχι φλις γιατί το καλοκαίρι θα βγάζει τη χρυσή. Ευχαριστώ @medusa
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Μα έχει τέτοια ο Σκλαβενίτης?? Δεν έχω δει μωρέ, που τα έχει, στα είδη αυτοκινητου ?? Μήπως στα μεγάλα καταστήματα μόνο?? Τέλεια, όντως καλύτερα όχι φλις γιατί το καλοκαίρι θα βγάζει τη χρυσή. Ευχαριστώ @medusa
στο τμημα πετ, ναι εδω εχει ενα μεγαλο 5οροφο ,στα μικρα καταστηματα λογικα δε θα εχει. :giggle::D
 


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
στο τμημα πετ, ναι εδω εχει ενα μεγαλο 5οροφο ,στα μικρα καταστηματα λογικα δε θα εχει. :giggle::D
Ωωω πενταοροφος Σκλαβενίτης και δεν το έχω πάρει χαμπάρι?? Που, σε ποια περιοχή, άμα έχει και τμήμα πετ,το πράγμα είναι πολύ ενδιαφέρον
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.984
Οταν είμαι μόνη μου, τη δοκίμασα πίσω κι ήταν πολύ ανήσυχη, παρότι δεμένη. Χρειαζόταν να σταματάω κάθε τρεις και λίγο για να της μιλάω και να την ηρεμώ. Γι αυτό τη δοκίμασα μπροστά. Κάθεται, δένεται και μένει ΑΚΟΥΝΗΤΗ!! τι να κάνω?
Aν ανοίξει όμως ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ο αερόσακος, μεγάλο πρόβλημα. Γι'αυτό δε βάζουμε κ παιδιά μπροστά.

Μήπως με άλλο άτομο μέσα να προσπαθήσετε να την ηρεμείτε πίσω μέχρι να βολευτεί κ να μην τη νοιάζει κι όταν είσαι μόνη σου;
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.822
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU