Υποψήφιος ιδιοκτήτης σκύλου


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Ποιοτικά δερμάτινα κολαρα και λουριά που κατασκευάζονται στην Ελλάδα στο μέγεθος που θέλετε και με το όνομα του σκύλου σας θα βρείτε εδώ www.collaraki.com
Ok...αλήθεια τώρα!
Σταμάτα να πετάγεσαι παντού, γιατί κινδυνεύεις, να "εξαφανιστείς" από παντού ;)
 
  • Like
Reactions: p__nat




LackNock

Member
31 Ιανουαρίου 2020
21
10
27
Ποιοτικά δερμάτινα κολαρα και λουριά που κατασκευάζονται στην Ελλάδα στο μέγεθος που θέλετε και με το όνομα του σκύλου σας θα βρείτε εδώ www.collaraki.com
Αυτά που διαφημίζεις αυτή τη στιγμή δεν με ενδιαφέρουν διοτι δεν έχω σκύλο και αργώ να πάρω....τώρα αν η έννοια collaraki αλλαχθεί ίσως και ενδιαφερθούν μερικοί
 


NatBilly

Member
18 Φεβρουαρίου 2020
16
36
34
Καλησπερα, από τη στιγμή που αναφέρεις πως δεν έχεις εμπειρία με σκυλιά, μπορείς να απευθυνθείς και σε κάποια φιλοζωικη και να υιοθετήσεις ένα σκυλάκι μεγαλύτερο σε ηλικία..τα.περισσοτερα από αυτά είναι μαθημενα σε βασικά πράγματα (εκτός κάποιων περιπτώσεων), και από τη στιγμή που λες ότι ίσως χρειαστεί να λείψεις καιρό δε θα έχεις θέμα όπως θα είχες πχ με ένα κουταβάκι..επιπλέον τα αδέσποτα είναι απίστευτα δοτικα σαν χαρακτήρες και στην πλειοψηφία λόγω των καταστάσεων που έχουν περάσει δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις( σαφώς και θα παίξει ρόλο το ποσό θα το "καλομαθεις" και εσύ σαν ιδιοκτήτης) αλλά είναι πολύ εύκολη η συμβίωση μαζί τους..σκέψου το σαν άλλη μια λύση
 


LackNock

Member
31 Ιανουαρίου 2020
21
10
27
Γεια σας, ξανά εδώ μετά από καιρό,
Καθώς έψαχνα ξανά και ξανά για να βρω τι ράτσα σκύλου μου αρέσει και μου ταιριάζει βρήκα μια αγγελία από ένα κτηνιατρείο που λέει ότι χαρίζει ένα σκυλάκι το οποίο του το πήρανε εκεί τουρίστες που το βρήκαν με την μητέρα του στο δρόμο. Η μητέρα του δυστυχώς δεν τα κατάφερε διότι ήταν χτυπημένη από κάποιο αμάξι. Ο πατέρας είναι άγνωστης ράτσας αλλά η σκυλίτσα που του πήρανε εκεί ήταν Greyhound αλλά ημίαιμη. Η εκτίμησή του είναι ότι θα γίνει μεσαίο προς μεγάλο μέγεθος ο σκύλος αυτός. Είναι θηλυκό και περίπου 20 με 25 ημερών. Για ένα μήνα ακόμη θα το κρατήσει στο κτηνιατρείο του ώστε να το φροντίσει αυτός όσο καλύτερα μπορεί μέχρι να φτάσει στην κατάλληλη ηλικία για να το δώσει με συμβόλαιο υιοθεσίας. Θα ήθελα να μου πείτε και εσείς την γνώμη σας πάνω στο θέμα και να μου δώσετε ότι συμβουλές πιστεύεται ότι θα βοηθήσουν.
Σας Ευχαριστώ
 
  • Like
Reactions: Estranged


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Εξαιρετική επιλογή.

@mareco μήπως μπορείς να βάλεις το λινκ για το θέμα σου με την υιοθεσία αδέσποτου γιατί είμαι από κινητό κ δε συνεργάζεται η αναζήτηση;
 




sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Ξέρει κανείς αν βρέθηκε εκείνο το χαμένο γουίπετ της Πάτρας? Δε νομιζω έχω βρει κάποια ενημέρωση εδώ και μήνες.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Off topic ε..
Ξέρει κανείς αν βρέθηκε εκείνο το χαμένο γουίπετ της Πάτρας? Δε νομιζω έχω βρει κάποια ενημέρωση εδώ και μήνες.
Μπααα, θα το είχαμε μάθει υποθέτω :(
 
  • Like
Reactions: sis


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
@LackNock Ψάχνουν καιρό ένα γουίπετ στην Πάτρα. Φαντάζομαι ότι θα μπορούσε κανείς να το περάσει για γκρεϋχάουντ... Πες αν θέλεις στο κτηνιατρείο να δει εδώ, και αν θεωρήσουν ότι υπάρχει λόγος, ας επικοινωνήσουν.

Θα κάνω και μια προσπάθεια ον τοπικ τώρα :p
Από τα γραφόμενά σου δε φαίνεται να έχεις ιδιαίτερο καημό για κάποια φυλή, μάλλον θέλεις απλά ένα σκύλο. Οπότε ένα από τα άπειρα αδέσποτα ή προσωρινά φιλοξενούμενα σε καλύπτει απόλυτα.
Αν έχεις απαιτήσεις ή προτιμήσεις ή περιορισμούς, όπως θες πες το, σχετικά με το μέγεθος ή το χαρακτήρα ή τις ανάγκες του σκύλου, ίσως να κοίταγες ένα ενήλικο αντί για κουτάβι. Αν πάλι είσαι περιπετειώδης τύπος που προσαρμόζεται εύκολα σε νέες καταστάσεις, με γεια το κουτάβι και περιμένουμε την επίσημη παρουσίαση!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
@LackNock Ψάχνουν καιρό ένα γουίπετ στην Πάτρα. Φαντάζομαι ότι θα μπορούσε κανείς να το περάσει για γκρεϋχάουντ...
Λες; Και σκέφτεσαι μήπως είχε ζευγαρώσει στο μεταξύ ε; :(
 
  • Like
Reactions: sis


LackNock

Member
31 Ιανουαρίου 2020
21
10
27
@LackNock Ψάχνουν καιρό ένα γουίπετ στην Πάτρα. Φαντάζομαι ότι θα μπορούσε κανείς να το περάσει για γκρεϋχάουντ... Πες αν θέλεις στο κτηνιατρείο να δει εδώ, και αν θεωρήσουν ότι υπάρχει λόγος, ας επικοινωνήσουν.

Θα κάνω και μια προσπάθεια ον τοπικ τώρα :p
Από τα γραφόμενά σου δε φαίνεται να έχεις ιδιαίτερο καημό για κάποια φυλή, μάλλον θέλεις απλά ένα σκύλο. Οπότε ένα από τα άπειρα αδέσποτα ή προσωρινά φιλοξενούμενα σε καλύπτει απόλυτα.
Αν έχεις απαιτήσεις ή προτιμήσεις ή περιορισμούς, όπως θες πες το, σχετικά με το μέγεθος ή το χαρακτήρα ή τις ανάγκες του σκύλου, ίσως να κοίταγες ένα ενήλικο αντί για κουτάβι. Αν πάλι είσαι περιπετειώδης τύπος που προσαρμόζεται εύκολα σε νέες καταστάσεις, με γεια το κουτάβι και περιμένουμε την επίσημη παρουσίαση!

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντησή σου,
Ο σκύλος βρέθηκε στη Ρόδο και το χρώμα της μητέρας ήταν ριγέ (σαν τίγρης). οπότε λίγο δύσκολο να είναι αυτός της φωτογραφίας και ελπίζω να βρεθεί η Δάφνη.

Στο άλλο θέμα, ψάχνω να πάρω σκύλο από μικρός απλά λόγο καταστάσεων δεν με άφηναν οι γονείς. αφού τελείωσα σπουδές-στρατό-μεταπτυχιακό και τελειώνει και το καλοκαίρι είπα να ξεκινήσω να ψάξω τι μου αρέσει τι μου ταιριάζει και αν ταιριάζει ο σκύλος σε εμένα. Αν ψάξει να δεις τα θέματα μου με αυτό το Username ή με αυτό @ΚΥΡΙΑΚΟΣ θα δεις ότι ψάχνω να πάρω σκύλο φυλής και μέχρι την ώρα που είδα την αγγελία δεν ήθελα καθόλου να πάρω ημίαιμο. Ότι και να γίνει ο σκύλος θα είναι ο πρώτος μου δεν έχω πει 100% ότι θα τον πάρω εγώ ακόμη στο κτηνίατρο απλά έχω δείξει το ενδιαφέρον μου όπως και άλλοι 2-3 από ότι έμαθα
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Εαν σου εκανε κλικ και πιστευεις μπορεις να ανταπεξελθεις προχωρα. Ενηλικο θα ηταν πιο ευκολο στη συμβιωση σε πολλα θεματα ιδιως αν ειναι πρωτος σκυλος.

Απο την στιγμη που μπηκες ομως στο τρυπακι να κοιταξεις και αγγελιες..... οι ρατσες που ειχες γραψει παλια οτι ενδιαφερεσαι ειναι συνηθεις ρατσες που βρισκεις ζωακια να φερνουν πολυ στη ρατσα εμφανισιακα και σε φιλοζωικες/εθελοντες /παρατημενα ακόμα και εφηβα νεαρα .

Οποτε αν δε κατσει με τον μικρουλη, εχω θα ελεγα δωσε μια ευκαιρια να κανεις και ενα τσεκ, μια περιηγηση σε σελιδες για ζωα/αγγελιες.... το λεω επειδη καταλαβαινω οτι δεν εχεις καποιες τρελες απαιτησεις ωστε να θες συγκεγκριμενη ρατσα, απλα ουσιαστικα ψαχνεις ενα συντροφακι.
 


LackNock

Member
31 Ιανουαρίου 2020
21
10
27
Εαν σου εκανε κλικ και πιστευεις μπορεις να ανταπεξελθεις προχωρα. Ενηλικο θα ηταν πιο ευκολο στη συμβιωση σε πολλα θεματα ιδιως αν ειναι πρωτος σκυλος.

Απο την στιγμη που μπηκες ομως στο τρυπακι να κοιταξεις και αγγελιες..... οι ρατσες που ειχες γραψει παλια οτι ενδιαφερεσαι ειναι συνηθεις ρατσες που βρισκεις ζωακια να φερνουν πολυ στη ρατσα εμφανισιακα και σε φιλοζωικες/εθελοντες /παρατημενα ακόμα και εφηβα νεαρα .

Οποτε αν δε κατσει με τον μικρουλη, εχω θα ελεγα δωσε μια ευκαιρια να κανεις και ενα τσεκ, μια περιηγηση σε σελιδες για ζωα/αγγελιες.... το λεω επειδη καταλαβαινω οτι δεν εχεις καποιες τρελες απαιτησεις ωστε να θες συγκεγκριμενη ρατσα, απλα ουσιαστικα ψαχνεις ενα συντροφακι.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, Σάββατο πρωί θα πάω να επισκεφτώ το γιατρό και να μιλήσουμε.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.792
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf