Φάρμακα για πόνο




Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Διονύση μου ειναι σίγουρα κάποιο χτύπημα ή στραμπούληγμα?Μηπως πάτησε κάτι και με την τρίχα δεν το βλέπεις?Μια φορα που έκανα μια επεμβαση στον Ροκο ,μετά τον έβλεπα πόναγε..Είχα πάρει τον γιατρό και μου πε να του δώσω μια κουταλιά του γλυκού σιρόπι depon...Τον ανακούφιζε αμέσως..Αλλά καλό ειναι να το δείς...Μπορει να εχει πατησει κάτι και να πρέπει να βγεί....
Τον Ιβάν, και όλα γενικά τα σκυλιά μου τα ψυλαφίζω εκτενέστερα σε όλο το κορμί τους και σε πατούσες και ολα. Όπως είπα ο πόνος δεν ήταν στην πατούσα αλλά στο άνω άκρο του αριστερού ποδιού, στο μπράτσο του (κατα κάποιο τρόπο), εκεί όταν τον ψυλάφιζα πόναγε. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα, του έδωσα χτές Mesulid και έπεσε αμέσως ξερός για ύπνο (φαίνετε όταν ανακουφίστηκε απο τον πόνο ήθελε να κοιμηθεί). Σήμερα σηκώθηκε ορεξάτος να εξερευνήσει πάλι τον κήπο και ανεβοκατέβενε τα 3 σκαλιά πάλι μια χαρά και παρόλο που τον σκούντησαν τα άλλα σκυλιά δεν έσκουξε απο πόνο όπως έγινε προχτές. Θα συνεχίσω όπως είπε ο κτηνίατρος το Mesulid για λίγες μέρες ακόμα και μετά βλέποντας και κάνοντας.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf