Φαγητό ΠΡΙΝ ή ΜΕΤΑ την βόλτα;


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Δεν ξερω βρε παιδια... εγω νομιζω οτι ενας χαλαρος περιπατος με λουρι δε μπορει να κανει τετοιο πραγμα...
 




miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
43
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
απλά οκ... θεωρώ ότι στον περίπατο δεν μπορούν να γίνουν πολλά αν εγώ δεν τα επιτρέψω και επειδή είμαστε και σε φάση εκμάθησης σωστής βόλτας, κοινώς την έχω πολύ λίγο λάσκα για να πηγαίνει δίπλα μου, η angie πάει με ταχύτητα του δικού μου βηματισμού.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.506
748
Ξεσσαλονικη!!!
παιδια,μην ξεχναμε.εμεις τα εχουμε δεμενα.οι αλλοι τα εχουν?κ ασε το σκυλι,πες οτι στρεσαρει με μια γατα.ενταξη,παιζουμε με πιθανοτητες τωρα,αλλα καλο ειναι να τις μειωνουμε οσο μπορουμε.οσο για το μπωλ,βλεπεις που τρωει ανετα το ζωο κ το βαζεις.αν σκοτωνε δλδ ενα βουβαλι που η κοιλια του ειναι πιο πανω απο το μποι του κ θα επρεπε να φαει απο τα ψηλα,τι θα γινοταν?συστροφη?επισης,δειτε πως τρωνε τα κομματια κρεας απο αλλα ζωα...κοβουν κ σηκωνουν το κεφαλι κ τα τρωνε.δειγμα οτι βολευονται πιο καλα..
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
απλα δεν ξερεις στον περιπατο τι μπορει να γινει,οποτε καλο ειναι να αφηνεις λιγη ωρα παραπανω.
Eτσι και αλλιως δεν ταιζω πριν τη βολτα ποτε.. αφου πεφτει σε ληθαργο μολις φαει το μοσχαρι.
Συνηθως ταιζω καμια ωρα μετα.
 




miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
43
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
εμένα πάλι που με το που φάει την πιάνουν όλα; το κατσίκι κάνει λίγα... και δεν κάνει κ πλέον την βάζω στο crate για να μην έχει τέτοια περιθώρια... σαν σφεντόνα τρέχει πάνω κάτω! χαχα!
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Βολτα εκτονωσης πριν το φαι , μετα χαλαρωση , μετα φαι , μετα βολτα ισα ισα να τα κανει.
Αυτο εκανα παντα και προβλημα ουδεν.
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
43
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Βολτα εκτονωσης πριν το φαι , μετα χαλαρωση , μετα φαι , μετα βολτα ισα ισα να τα κανει.
Αυτο εκανα παντα και προβλημα ουδεν.
αυτό είναι το απογευματινό - βραδινό πρόγραμμα μας ! και λειτουργεί τζετ! ;)
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Βολτα εκτονωσης πριν το φαι , μετα χαλαρωση , μετα φαι , μετα βολτα ισα ισα να τα κανει.
Αυτο εκανα παντα και προβλημα ουδεν.
Ακριβώς αυτό το πρόγραμμα ακολουθώ κι εγώ....
 


Σπειρα

Active Member
15 Ιανουαρίου 2016
30
16
45
Αγχωθηκα τωρα με οτι διαβασα.Το σκυλακι μας ειναι τεσσεραμησι μηνων και η κτηνιατρος ειπε οτι μπορει να παει στα δυο γευματα.Με το προγραμμα που εχουμε το πρωι παει βολτα πριν το φαγητο στις 07:30 και το απογευμα στις 20:00 μια ωρα και κατι μετα το φαγητο.Το μεσημερι πηγαινει και μια ακομη φορα.Απλα ειναι μικρη και τωρα ξεκινησε να τα κανει εξω και δυσκολευομαι να το διαχειριστω.Πτεπει να τη βγαζω περισσοτερο και ποση ωρα?
 






mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Εχουν περασει 10 μερες και συννεχιζουμε ετσι χωρις να λερωνει μεσα!!!Super
Δηλαδή το σκυλάκι τρώει δυο φορές την ημέρα,βγαίνει δυο φορές βόλτα την ημέρα και δεν λερώνει;;;;;;;;
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ερώτηση:εμένα ειναι τεσσεραμιση μηνών την βγάζω έξω τρεις φορές την ημέρα αλλα που και που βρίσκω στην πάνα κακά η τσίσα.τι πρέπει να κάνω;;;;;να κάνω τα γεύματα δυο;;; Και να εξαφάνιση την πάνα;;;;;
 


nanou

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2015
130
71
51
Αθήνα
Εμένα πάλι δεν κάνει τίποτα έξω , ούτε τσίσα... τα κρατάμε και τα κάνουμε όλα στον κήπο του σπιτιού για να μαζεύω εγώ μετά να γυμνάζομαι...ελπίζω ότι από την ώρα που θα αρχίσει να σηκώνει το πόδι και θα κάνει τουλάχιστον τσίσα έξω θα το βάλω σε μια σειρά κι αυτό...
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.506
748
Ξεσσαλονικη!!!
mariatheo, τονισε λιγακι την επιβραβευση οταν τα κανει εξω κ θα στρωσει σιγα σιγα.την πανα δοκιμασε να την βγαλεις ,ναι.nanou,το οτι τα σκορπαει στον κηπο ειναι θεμα αυτοπεποιθησης κ σιγουριας.αισθανεται πιο ανετα με τον κηπο του το παιδι!
 
  • Like
Reactions: mariatheo


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
mariatheo, τονισε λιγακι την επιβραβευση οταν τα κανει εξω κ θα στρωσει σιγα σιγα.την πανα δοκιμασε να την βγαλεις ,ναι.nanou,το οτι τα σκορπαει στον κηπο ειναι θεμα αυτοπεποιθησης κ σιγουριας.αισθανεται πιο ανετα με τον κηπο του το παιδι!
Δοκίμασε να την βγάλεις;;;;;εννοεις σιγά σιγά η να την βγάλω και να εχω στο νου μου το σκυλάκι συνέχεια οπως οταν ήταν δυο μηνών;
Γιατί ξανά λέω εκτός του έξω που τα κάνει βρίσκω και στην πάνα δυο με τρεις στάμπες απο τσίσα και μια έως καμία κακά ημερησίως.
 


Σπειρα

Active Member
15 Ιανουαρίου 2016
30
16
45
Τρωει δυο φορες και λερωνει τρεις.Δυο μεγαλες βολτες πρωι βραδυ και μια μικρη μεσημεριυ
 


stellatd

Well-Known Member
27 Απριλίου 2011
151
30
43
chalkis
Επειδή διάβασα κάτι για westie. Τα δικά μου είναι 10 κ 7 χρόνων αντίστοιχα. Μαμά και κόρη. Ποτέ πρέπει να τα ταισω τελικά πρωί η βραδυ.; Πριν ή μετά τη βόλτα; Ένεκα ότι στο προηγούμενο σπίτι τους έτρωγαν όλη μέρα όσο ήθελαν κ έβγαιναν πρωί 6 και 10 κ βράδυ 9. Παρόλαυτα τα έκαναν κ στην αυλή εκτός της βόλτας.... Μπερδεύτηκα...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3