Φολα (?)


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Εχω το φοβο οτι θα κανω και εγω καποια στιγμη τετοιο θεμα...ελπιζω με την ιδια ευτυχη καταλληξη...Καποια σχολια μονο γιατι νομιζω σε καλυψαν οι προηγουμενοι

Δ)κρατατε φαρμακειο,τα παντα ολα κ ας ειναι αχρειαστα...η το δηλητηριο δεν ηταν αρκετα δυνατό ή εμεις πηραμε χαμπάρι αρκετα γρηγορα...αλλα σε χειροτερη περίπτωση αυτα τα 5-10 λεπτα που μας πηρε να φτασουμε στο φαρμακειο θα ηταν καθοριστικά!

Ε)οποιος μενει στην επαρχία κ δεν υποψιαστει ή το περασει στο ντουκου,γιατι επαναλαμβανω αρχικα φαινοταν απλα λιγο περιεργη,κ παρει τφ κ δεν του το σηκωσουν,εμενα παλι καλα το σηκωσε,εαν 1002 τεσπα....πεθαινει το σκυλι του σα το σκυλι σταμπελι...ωραιο εε?
Το θεμα ειναι οτι όποιος το κανε θα το ξανακανει...την εκταση ειναι αδυνατο να την ελεγχω πληρως...οποτε απο δω κ περα παντα με συνοδεια κ δυστυχως εφτασε 5 χρονώ για να φορέσει τωρα φίμωτρο,για οποτε θα χρειαζεται να μενει μόνη της!
Μήνυση?σαυτα τα μερη?
Παιδες εδω ημαστε πισω απ'τον ηλιο...
Μιλαμε οτι σε μια φαση που συζηταγαμε για το τι γινεται αμα μπει κανεις σπιτι η απαντηση ηταν "φατε τον,θαψτε τον κ μη το πειτε πουθενα"...
Ανεπισημα...

Γενικα,μηνυσεις,επικυρηξεις,εδω περα ειναι σα να βαζεις εναν στοχο στην πλατη σου με φωτεινη πινακιδα "εδω ειμαι,ριξτε φολες,πυροβοληστε,βαλτε φωτια κ οτι αλλο νοσηρο βαζει ο νους σας"

Εαν ηταν απο δω,αργα ή γρηγορα θα μαθω ποιος ηταν...τοτε θα λυθει το ζητημα οπως του πρεπει...δε βιαζομαι...
Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα λες. Χωρις παρεξηγηση προφανως προς οποιονδηποτε δεν μενει επαρχια, δυστυχως το vibe (ετσι το λεμε στο χωριο μου) ειναι το ιδιο και ας μη μπορει να το πιασει καποιος που δεν το ζει

1.Αυτα ειναι τα "καλα" της επαρχιας, το μακρυα. Πρεπει να δουλευεις με "στοκ" αναγκαστικα
2. Αυτο με το φιμωτρο το σκεφτομαι και εγω και δεν μπορω να καταληξω αν θα γλυτωσω απο φολα ή αν θα χαρακτηριστει ο σκυλος μου λυσασμενος............
3. Πιθανολογω το εξης...υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να το μαθεις ποιος το εκανε ακριβως επειδη ο σκυλος ζει αν μιλαμε για καποιον τυπο που δεν θελει να μπουκαρει. Και αυτο απλα για να σε πικαρουν. Καλοθελητες πολλοι. Αν ηταν για μπουκα δε θα μαθεις. Θα φανει συντομα πιστευω
4. Τα περι αστυνομιας κτλ, ναι μεν αλλα... Αυτα τα πραγματα συνηθως λυνονται (ή και οχι) χωρις να μπλεξουν αστυνομιες γιατι "που να τρεχεις τωρα"

1. Αφου εγινε μια φορα πιθανοτατα θα ξαναγινει συντομα, κ μαλλον ο στοχος δεν ειναι ο σκυλος αλλα το σπιτι. Για μενα αν λειπετε απο το σπιτι, δενε τον σκυλο καπου που δεν ενοχλει αν καποιος θελει να μπει στο σπιτι. Πισω χωρις οπτικη στο δρομο. Η ασφαλεια του σκυλου σου προεχει.
Δεν διαφωνω, αλλα οπως εχω ξαναπει, το μαυρο χρωμα σε σκυλο ειναι αντικειμενικο χαρακτηριστικο επιθετικου σκυλου στην επαρχια...

Αν σου περισευουν λιγα φραγκα (το πολυ ενα πενηνταρικο νομιζω) μπορεις οντως να το στειλεις για αναλυση αυτο το μπιφτεκι, αν το εχεις ακομα.

Τελος, βρες μια πατεντα και κοτσαρε πανω στην ηρα ενα πλακατ ενα επι ενα ξερω γω και ζωγραφισε επανω ενα κωλοδαχτυλο και αστην να γυρναει στο κτημα.

Θα το παρουν το μυνημα...

Περαστικα να ειναι
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εύχομαι να μην το ζησεις ποτε,ουτε εσυ ουτε κανενας άλλος!

1)καλό είναι παντα να υπάρχει ενα στοκ...βέβαια εγω εδω έμαθα να κανω στοκ στα παντα ακριβως επειδη δεν εχω την πολυτελεια να πω "αα πεταγομαι στο σουπερ μαρκετ ή στο πετ σοπ"...oh well,τουλαχιστον αμα γινει πολεμος ή κανα zombie apocalypse θα επιζησουμε :ROFLMAO:
2)κανε τον σταυρό σου να θεωρουν τον σκυλο σου λυσσασμενο,ενας λογος που δεν πλησιαζαν/ουν την Ηρα θεωρώ ειναι επειδή οποτε με ρωταγαν εαν ειναι "αγρια" "απαυτα τα ανθρωποφαγα" απανταγα παντα "οχι οσο ειμαι εγω μπροστα"...δλδ μαλακες μη κανετε καμια παπαρια να μπειτε ας πουμε ενω λειπω,θα σας "κοψει"...
τωρα κατα ποσο στεκει αυτο ειναι αλλο θεμα...
ο φοβος φυλαει τα έρημα ;)
3)δε μπορω να εξηγησω την παρανοια της ψυχοσυνθεσης τους...ειναι ενα πραμα "κοιτα μωρε την μαλακισμενη που φερνει απαυτα τα μαυρα τα διαολεμενα που φαγαν το παιδι στην Κοζανη,θα μας φαει καμια φορα κ μας...ειναι παντως ομορφο εε?πως γυαλοκοπαει η γουνα του κ πως ακούγεται οταν γαυγιζει...σάμπως αυτη ειναι καλυτερη που τοχει ή πιο ξύπνια?εμεις δλδ αμα θελαμε 10 σαν αυτο ειχαμε!κ το τρεχει κ καθε τρεις κ λιγο στον κτηνογιατρο κ του παραγγέλνει τροφες απτην Αθηνα,γιατι ο κωλος της ειναι καλυτερος απαυτον των δικων μας?κ τι παθαν που δεν εχουν παει ποτε στον γιατρο κ τρώνε οτι μεινει απτο τραπέζι?100 φορες πιο μεγαλα ειναι κ το βραδυ ΦΥΛΑΚΕΣ,ολη νυχτα γαυγιζουν!"...
Σε μισω,σ'αγαπώ,οχι σε φθονω,οχι σε περιφρονω...δε ξερω ουτε γω...
Τα παραπανω ολα τα χω ακούσει,υπόψιν!
Δε νομιζω οτι ηταν για μπουκα...
4)Μπατσοι εδω,2 ειναι...κ το βραδυ ενας...για να απανταει τα τ/φ...αμα δεν τον παρει ο ύπνος...
Δεν ειναι δλδ που να μπλεξεις το θεμα...ειναι οτι κ να μπλεξεις οχι μονο δε θα βγαλεις ακρη αλλά ΚΑΙ θα γινεις κ δακτυλοδεικτουμενος ΚΑΙ θα θεσεις σε κινδυνο άλλους...δε θυμαμαι εαν σας ειχα πει μια φορα για ενα σκυλάκι που το παρατησαν εδω κ το ταιζα,ρωτησα εαν ηταν κάποιου,που ηξερα δλδ πανω κατω,μια ερωτηση ομως εκανα...κ την επομενη μερα το εξαφανισαν το έρμο...ειναι απανθρωποι,ταλιμπαν,σκατοψυχοι...πως να το πω?κ δε σε προστατευει κανείς κ τίποτα!

Ειχα σκοπο να πηγαιναμε σημερα για καφε,ολοι μαζι
Ακριβως για να παιρναν το μνμ τα καθικια
Αλλα ειπα να μην παιδεψω την μικρη
Αυριο...

Απο αυριο λεω κιολας να αρχισω να λεω δεξια αριστερα εντελως αθωα ότι γμτ μας ετυχε αυτο κ αυτο,κ ελεγχουμε τωρα τις καμερες να δουμε αμα πιασαν αυτον που το κανε...
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Τα συγχαρητήριά μου για την ψυχραιμία σου ρε Μαρία.. Όσο και να διαβάζουμε τη θεωρία, εκείνη τη στιγμή τα χρειάζεσαι κυριολεκτικώς.. Πραγματικά μπράβο σου!! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στη μικρή!!
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Δεν ταχει κανει ακόμη...
Να ανησυχησω? (Προς το παρον είμαι ακομη στο σταδιο του προβληματισμου)
Λετε ναχει στουμπωσει απτο ρυζι?
Της εβαλα κ πολυ λιγο ωμο ηλιελαιο (να γλυστραει) σημερα στο πρωινο της...
Τον κουναει τον κωλο αλλα δεν λεει να τον κατεβασει :confused:
 


HAHA

Well-Known Member
14 Μαϊου 2016
142
397
55
Περαστικά άλλο κακό να μην σας βρεί.
Αν οι κάμερες φαίνονται και απ'έξω μήπως θεωρούν ότι έχετε κανα θησαυροφυλάκιο; Επίσης δεν θα πεις "να δούμε αν τον έπιασαν οι κάμερες" καλύτερο μου ακούγεται "κοιτάμε το υλικό από τις κάμερες λεπτό προς λεπτό" δηλ. να φανεί ότι σίγουρα φαίνεται στις κάμερες.
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Λογικά δεν τα έχει κάνει αφενός επειδή έφαγε ρύζι χθες αφετέρου έφαγε λιγότερη ποσότητα φαγητού . Από όρεξη πως είναι; δεν παίρνεις και ένα τηλ τον ντοκτορ να βεβαιωθείς ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό;
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Απο όρεξη αλλο τιποτα!
Ειναι παλι η κλασσικη Ηρα,σα να μη συνεβη τιποτα!
(Τι ειναι αυτο ρε παιδιά με αυτα τα πλασματα?αμα ηταν ανθρωπος ακομη κρεββατομενος θαταν!)
Μπορεί να υπερβάλλω...απλα εχω αναγκη να την δω να τα κάνει ολα οπως πριν,κ μεχρι στιγμής αυτο μας εμεινε μονο...
Τον πηρα τον ντοκτορ,να μην ανησυχω μου ειπε κ να την παρακολουθώ...αυτό
 


dafni1812

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2015
84
82
38
περαστικά σας!!! Και μπράβο σου για το θάρρος σου να τη βοηθήσεις τόσο αποτελεσματικά. Δεν νομίζω να τα κατάφερνα...
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Η μία έχεσε κι η άλλη χέστηκε από τη χαρά της! Μεγάλες συγκινήσεις. Κι όλοι μαζί χαμογελάμε με ανακούφιση. Ε, μας λες κι ιδιόρρυθμους σε αυτό το φόρουμ, πάντως :whistle::D
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Φωτό βγάλατε; :D Μπράβο σας :) Εμένα πάντως οι κοπρανοκουβέντες είναι από τις αγαπημένες μου :LOL: Άντε να κάνετε και τις εξετάσεις να ξεμπερδεύετε (y)
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μαρία, πέρα από τις αυριανές, συζήτα αύριο με τον κτηνίατρο ποτέ είναι καλή ιδέα να ξανακάνετε βιοχημικές για συκώτι και νεφρά. Στο μήνα; Στο δίμηνο; Έτσι απλά, για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.
(Της δίνεις έξτρα στοργή από όλους εδώ, ε; Το καλό που σου θέλω!)
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Τι εξτρα στοργη?
απτο Σαββατο ανα δεκαλεπτο σταματαω οτι κανω,
παω την ζουλαω την φιλαω κ ξαναφευγω...
Πρεπει να νομιζει οτι αρχισα τα ναρκωτικα :LOL:
Θα τον ρωταγα ετσι κ αλλιως γιατι μου καθεται λιγο περίεργα ο Απριλης,εχει να παρει κ χαπι να κανει κ εμβολιο...πολυ χημεια...κ αν δεν ειναι δυνατη (φαινομενικα φαινεται να μην επηρεάστηκε καθολου αλλα ποιος ξερει...) δε θελω να την επιβαρυνω καθολου...δλδ δεν εχουμε τελειωσει μαυτη την ιστορια γιατι ποτε δε ξερεις εαν υποβοσκει κατι
 


Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Η μία έχεσε κι η άλλη χέστηκε από τη χαρά της! Μεγάλες συγκινήσεις. Κι όλοι μαζί χαμογελάμε με ανακούφιση. Ε, μας λες κι ιδιόρρυθμους σε αυτό το φόρουμ, πάντως :whistle::D
Αντε καλε που ημαστε ιδιορρυθμοι...
Συκοφαντιες!!!
Να `σαι καλα, εχω ψοφησει στα γελια:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:!!
 
  • Like
Reactions: Orilis


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Μαρία τι να πω :cry:!! ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά !
δώσε ένα φιλί στην μουσούδα της!!
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Πηγαμε σημερα επιτελους στον κτηνογιατρο!
Ετσι οπως τα συζητησαμε ειναι θετικος κ αισιοδοξος,αλλα just in case,καναμε για γενική αλλά κ για τιμές νεφρων κ συκωτιου...θα με παρει τφ ή Παρασκευή βράδυ ή Σάββατο πρωι να μου πει!

Παχυναμε παλι...41 κιλά παλι γμτ απο 36.5 που ηταν τον Οκτωμβρη :(
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Ευχάριστα νέα με το καλό και τα αποτέλεσματα!

Περάσαμε βαρύ χειμώνα και το κορίτσι μάζεψε εσωτερικές προμήθειες :D άσε που μπορεί να τη φούσκωσαν τα προχθεσινά πατατάκια ;)
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Οι γονείς μου την κατεστρεψαν:mad:
Ειχαμε κατεβει κοντα 2 βδομαδες στην Αθήνα πριν κανα μηνα...
πρέπει να νομιζε οτι πεθανε κ πηγε στον παράδεισο ο ντολμας με ποδια!
Αααχχχχχ...