Φορολογία κατοικίδιων …


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
εγω εχω εκτος απο ΦΑΠ και ΦΠ τρομαρα μου.. αλλα πισω εχει η αχλαδα την ουρα, εχω καταστρωσει σχεδιο για το 14 !!
ε πες το μας κι εμας........
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Λες να τα φορολογήσουν με το τεμάχιο ή με τα κυβικά;
δηλ. ενας σκυλος χιλιάρης θα πληρώσει το ίδιο με έναν
οκτακυλιδρο;
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Λες να τα φορολογήσουν με το τεμάχιο ή με τα κυβικά;
δηλ. ενας σκυλος χιλιάρης θα πληρώσει το ίδιο με έναν
οκτακυλιδρο;
Με τα κιλα!??!??!?!
Αστο φιλε.... ειμαστε κ οι δυο χαμενοι απο χερι...... πιανω τα 150 σε αθροισμα........
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Εγω άκουσα οτι αυτά που ειναι μέσα σε σπιτι θα εχουν και φόρο
πολιτελίας ενώ τα πεταμένα στην αυλές-μάντρες κατι ψιλά
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Εγω άκουσα οτι αυτά που ειναι μέσα σε σπιτι θα εχουν και φόρο
πολιτελίας ενώ τα πεταμένα στην αυλές-μάντρες κατι ψιλά
Μην σου πω αυτα που "φυλανε" "κυνηγανε" κλπ "εργασιακα" θα εχουνε κ εκπτωση ως "επαγγελματικα"......
Μετα το κατα κεφαλην θα θυμηθουνε οτι αποτελουν κ τεκμηριο διαβιωσης.......εκει να δεις γλεντια......
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Μην σου πω αυτα που "φυλανε" "κυνηγανε" κλπ "εργασιακα" θα εχουνε κ εκπτωση ως "επαγγελματικα"......
Μετα το κατα κεφαλην θα θυμηθουνε οτι αποτελουν κ τεκμηριο διαβιωσης.......εκει να δεις γλεντια......

Αγροτικό διπλοκαμπινο θα το δηλώσω:cool:
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Αγροτικό διπλοκαμπινο θα το δηλώσω:cool:
Το δικο σου πιανει για επικαθημενο με κατι φωτο που εχω δει..... το δικο μου ειναι ημι-φορτηγο.
Για διπλοκαμπινο αστο, τα πηραν χαμπαρι κ τα φορολογουνε κανονικα........
 




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
ειναι απλο
α) εκοψα 2000 κεκ απ τ αμαξι
β)εκοψα 70 τμ απ το σπιτι
γ)εκοψα τπ τσιγαρο
δ)θα γινω βετζετεριαν
αυτα ειναι τα νομιμα :)
μπα.... δεν συμφαιρει.... στο α)θα βγω με -400cc στο β) θα μου μεινει μονο το μπανιο..... αντε κ μιση κρεββατοκαμαρα, το γ) συναθροιζομενων των απο πανω δεν γινεται, κ το δ) δεν ειναι υπο συζητηση να ταιζω κρεας τους σκυλους κ εγω να την βγαζω με.... μαρουλακια.....
Εγω εκανα το ποιο απλο: εκοψα απλα να πληρωνω......δεν θελει κ προσπαθεια δλδ!
 


karamolegolas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
223
4
Athens
Λες να τα φορολογήσουν με το τεμάχιο ή με τα κυβικά;
δηλ. ενας σκυλος χιλιάρης θα πληρώσει το ίδιο με έναν
οκτακυλιδρο;
Πάντως αν τα φορολογήσουν από τις εκπομπές καυσαερίων, όπως τα αυτοκίνητα, τώρα που τρώει ακάνα ο δικός μου την έκατσα...:-x
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
δεν πρόκειται να φορολογήσουν τα κατοικίδια για 4 λόγους.
α. θα πανε όλοι (όσοι λίγοι έχουν τσιπαρισμένα σκυλιά) και θα δηλώσουν απώλεια για να μην πληρώσουν.
β. θα γίνουν ρεζίλι διεθνώς.
γ. δε μπορούν να ελέγξουν πρακτικά ποιος έχει και ποιός δεν έχει σκύλο. Εδώ δε μπορούν να το κάνουν για άλλα πράγματα που δεν κρύβονται κιόλας, πόσο μάλλον για τα σκυλιά/γατιά/παπαγάλους.
δ. Με τους φιλόζωους όποιος τα έβαλε βγήκε τελικά χαμένος.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μην σου πω αυτα που "φυλανε" "κυνηγανε" κλπ "εργασιακα" θα εχουνε κ εκπτωση ως "επαγγελματικα"......
Μετα το κατα κεφαλην θα θυμηθουνε οτι αποτελουν κ τεκμηριο διαβιωσης.......εκει να δεις γλεντια......
δλδ εμεις που ειμαστε δικιλο και εργασιακό, θα εχουμε και επιστροφή? :p
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
χαχα καλό :) δε θα χεις θεμα εσυ, το κρύβεις και στο κομοδίνο αμα χρειαστεί :D
θυμηθηκα τωρα τον παππου μου, οταν πρωτοείδε το σκυλο μου και τον ρωτησα αν του αρεσει μου απαντησε, "αυτος δεν ειναι σκύλος, καν τίποτα είναι" :p
 


Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Υπο την αιγίδα του "συντάγματος", της "ελευθερίας", των "διαταγμάτων", των "νόμων" και των "δημοκρατικων σποφάσεων", για το όφελος της κοινωνίας των πολλών και όχι των εξαιρέσεων, θα περιμένουμε να δούμε πολλά ακόμα...

Μη πάτε μακριά...Τζάκια ,Φόρος-πρόστιμο-έλεγχος-κλπ...
 


george amstaff

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
91
0
θεμα χρονου ειναι να γινει,αφου τσιπαριστηκαν τα σκυλια ειναι απλα θεμα χρονου....και σε αυτην την παγιδα εχουν πεση οι φιλοζωικες εν αγνοια τους.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Συμφωνω κι εγω οτι ειναι θεμα χρονου!
Με το που ειδα να παιρνει το υπουργειο υπο τον ελεγχο του, το αρχειο των ιδιοκτητων, αμεσως εκει πηγε το μυαλο μου!
Για οτιδηποτε εχουν αρχειο, κοιτουν να απομυζησουν χρημα!
Απο αιτιολογησεις, δοξα τω θεω δεν εχουν προβλημα, ειτε γινουν πιστευτες, ειτε οχι!
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
θεμα χρονου ειναι να γινει,αφου τσιπαριστηκαν τα σκυλια ειναι απλα θεμα χρονου....και σε αυτην την παγιδα εχουν πεση οι φιλοζωικες εν αγνοια τους.
Δε νομίζω...
Κάπως πρέπει να λυθεί το πρόβλημα της κακοποίησης και της εγκατάλειψης στην Ελλάδα...
Δε μπορείς να τα έχεις όλα...
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Μπροστα στον κινδυνο να πλημμυρίσουν οι γειτονιες και τα καταφυγια απο αδεσποτα που δε θα υιοθετεί κανείς θελω να πιστευω οτι κατι τετοιο ανηκει στη σφαιρα του απίθανου.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Μπροστα στον κινδυνο να πλημμυρίσουν οι γειτονιες και τα καταφυγια απο αδεσποτα που δε θα υιοθετεί κανείς θελω να πιστευω οτι κατι τετοιο ανηκει στη σφαιρα του απίθανου.
Μεταξυ μας τωρα, τους εχεις δει να τους περνανε -εστω ξυστα, τιποτα ιδεες για τις συνεπειες των πραξεων κ των νομοθετηματων τους??????