Φόλες σε όλη την Ελλάδα










Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
:(:(:(:(:(

ΦΟΛΕΣ ΛΕΓΡΕΝΑ ΣΟΥΝΙΟΥ May 28, 2011

Σάββατο 28/5/2011 το πρωί, στα Λεγραινά Σουνίου, ανθρωπόμορφα κτήνη έριξαν φόλες και σκοτώθηκαν σχεδόν όλα τα αδέσποτα σκυλιά και γάτες από το λιμάνι και το Ευρωπαϊκό κέντρο, μέχρι τη μικρή πλατεία του πηγαδιού.
Άτομα διερχόμενα είδαν τα σκυλιά ζωντανά στις 7-7.15 πμ ενώ στις 7.30 -8 πμ ήταν όλα νεκρά, Γεγονός που υποδεικνύει πότε συνέβησαν τα γεγονότα. Βρέθηκαν φόλες (λευκά κομμάτια λίπους, πασπαλισμένα με λευκή σκόνη/δηλητήριο σαν αλεύρι).
από το γήπεδο, ώς και τη πλατεία με το πηγάδι.
Πηγη: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.225458000814585.77083.100000511602928
 






Whitefang

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2008
250
12
Κοζάνη
Λοιπόν αυτό δεν είναι πλάκα. Πριν λίγες μέρες γνωστή μου είναι στην κτηνίατρο με το σκυλί της, οπότε μπαίνει μέσα ένας τύπος και με απόλυτη φυσικότητα ζητάει από την κτηνίατρο αν έχει ... ΦΟΛΕΣ !!! Μετά μερικά δευτερόλεπτα νεκρικής σιγής όπου δυό-τρείς παρευρισκόμενοι παραλίγο να λιποθυμήσουν από αυτό που άκουσαν, η γνωστή μου παίρνει μπρος και τον μπινελικώνει πετώντας τον έξω. Καί το πιό απίστευτο: Ο τύπος βρέθηκε και να παραπονιέται μετά, ότι του την πέσανε κάτι υστερικοί ενώ αυτός απλώς έψαχνε για φόλες και απευθύνθηκε στον κτηνίατρο της γειτονιάς του... κλπ, κλπ.
Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά !!
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ολοι αυτοί οι "τύποι" έχουν πρόβλημα...

Το κακό ξεκινάει όταν αρχίζουν να "μοιράζονται" το πρόβλημά τους με τους υπόλοιπους, με την κοινωνία και, δυστυχώς, με τα ζώα...
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Φόλες στο Γέρακα! ! !
Συγκεκριμένα, στην Εθνικής Αντιστάσεως στα δέντρα!!!
Προσοχή γιατί οι περισσότεροι εκεί πάμε τα σκυλιά μας! ! !
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Εχω διαβασει απο καποιους οτι χρησιμοποιουν καποιο καινουριο δηλητηριο που μοιαζει με χοντρο αλατι.Με το που το μυρισει ο σκυλος πεθαινει ακαριαια,πολυ γρηγορα.Εχουν αναφερθει θανατοι δεποζομενων και μη σε καποιες περιοχες της Αττικης.Γνωριζετε για αυτο,τι ειναι,καποιο γεωργικο πανισχυρο δηλητηριο?Τα ματια σας 14!!!!!!
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Κι όμως, συνέβη...
Είχα σταματήσει να τον πηγαίνω στην πλατεία γιατί είχε φόλες και τον έβγαζα μόνο κάτω από το σπίτι.
Τώρα σταμάτησε κι αυτό.
Κάποιος έβαλε φόλα στην πλατεία Αγ.Ιωάννη (οδός Ιωαννίνων) στον Γέρακα.
αποτέλεσμα; Η Φρίντα, το αδέσποτο που έπαιζε ο Ρούμπυ είναι σοβαρά και δεν ξέρουμε αν θα τη γλιτώσει... Προσοχή αν μένει κανείς σας στην οδό αυτή λοιπόν... Εγώ δεν ξέρω τι να κάνω... Δεν μπορώ να τον ξαναβγάλω έξω. Μασάει τα πάντα από κάτω σε κλάσματα δευτερολέπτου. Αν φάει κάτι δεν θα προλάβω να αντιδράσω με τίποτα...
Μακάρι να την φάει αυτός που την έβαλε! ΜΑΚΑΡΙ!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.770
Και τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση, δεν μπορεί να σταματήσεις να βγάζεις τον σκύλο. Αν τον βγάζεις με φίμωτρο για λίγο καιρό;
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Δεν κουνιέται με το φίμωτρο. Σκαλώνει μέσα στο σπίτι και δεν βγαίνει με τίποτα.
Και όσες φορές τον έχω πάρει "με το ζόρι" (τραβώντας τον) καθόλη τη διάρκεια της διαδρομής μένει ξαπλωμένος κάτω και δεν κάνει ΠΟΤΕ την ανάγκη του! κι ας είμαστε 3 ώρες έξω.
Το θέμα όμως, είναι ότι πλέον δεν έχω πού να τον πάω.
Η μόνη μου επιλογή πλέον είναι να τον πηγαίνω στη Λ. Μαραθώνος. Όμως εκεί φοβάται τα αυτοκίνητα και δεν προχωράει.
ΤΕΛΕΙΑ!
Και να σκεφτείς, ότι εκεί που μπήκε η φόλα παίζουν παιδιά από το πρωί ως το βράδυ!
Τα οποία ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ τα αδέσποτα αυτά που είναι εδώ!
Αν έπεφτε ένα παιδί και έπιανε τη φόλα και έβαζε το χέρι στο στόμα;
δηλαδή αν είναι δυνατόν!
 




Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Φόλες... ξανά. Πού αλλού; Στο Γέρακα.
προχθές σκότωσαν μπροστά από την Αστυνομία 1 σκυλάκι και άλλο ένα είναι πολύ βαριά. Η αστυνομία βρήκε ένα λουκάνικο πιο πέρα που μάλλον αυτό είχε τη φόλα γιατί τα συγκεκριμένα σκυλιά μόνο η αστυνομία και μία συγκεκριμένη εθελόντρια τα ταίζουν.
και πριν λίγο πίσω από τα Saturn στο Γέρακα άλλο ένα βρέθηκε νεκρό.
Τι να πω... στο τέλος θα σκοτώσουν κι εμάς τα κτήνη.
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
μενω διπλα ακριβως και γνωριζω πολυ καλα τον συγκεκριμενο ιερεα... και μου ελεγαν εμενα οτι αλλοδαποι τα εχουν εξαφανισει γιατι τα τρωνε...χαχα, γελασαμε....επαθα πλακα τωρα...οχι τιποτε αλλο, αλλα ο συγκεκριμενος ιερεας οντως δεν εχει γενικα και το καλυτερο ονομα...
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Πριν λίγο στη βραδινή μας βόλτα, περάσαμε έξω από την αστυνομία του Γέρακα και με σταμάτησε ο αστυνομικός που ήταν απ'έξω και μου είπε να προσέχω γιατί έχουν βάλει φόλες σε αυτό το δρόμο, στην πλατεία και πίσω από το καρφούρ. (Σίγουρα όσοι μένουν Γέρακα ξέρουν πού εννοώ).
Δεν ξέρω τι άλλο να πω.
Απογοητεύτηκα.
Παιδιά, ειλικρινά σας μιλάω, οι δρόμοι έχουν αδειάσει...
είναι λυπηρό... Πλέον φοβάμαι να βγω από το σπίτι να τον πάω βόλτα.
σε όλες τις γωνίες του δρόμου μου έχουν βρεθεί φόλες αυτό το διάστημα. Πού θα πάει αυτή η κατάσταση πια;
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
μενω διπλα ακριβως και γνωριζω πολυ καλα τον συγκεκριμενο ιερεα... και μου ελεγαν εμενα οτι αλλοδαποι τα εχουν εξαφανισει γιατι τα τρωνε...χαχα, γελασαμε....επαθα πλακα τωρα...οχι τιποτε αλλο, αλλα ο συγκεκριμενος ιερεας οντως δεν εχει γενικα και το καλυτερο ονομα...
κι ακομα τον λες "ιερεα" ????
λεχριτης ειναι....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.129
Μηνύματα
896.018
Μέλη
19.942
Νεότερο μέλος
OnlineMetafores