ΧΑΘΗΚΕ Η ΜΟΛΛΥ


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Όταν το σκυλί έχει δηλωθεί στον κτηνιατρικό σύλλογο ότι είναι χαμένο, το να δημοσιευτεί ο αριθμός μικροτσιπ μόνο καλό μπορεί να κάνει. Δυσκολεύομαι να καταλάβω για ποιο λόγο να μη δημοσιοποιηθεί ο αριθμός ή η περιοχή. Να ξέρουμε, στο περίπου, που και ποιοι να έχουμε το νου μας
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μα έστω η περιοχή...
Έτσι όπως είναι γραμμένη η αφίσα αναφέρεται μόνο σε ειδικές περιπτώσεις ανθρώπων που την είδαν κλεμμένη πχ να την έχει ο διπλανός τους και ίσως πονηρευτούν. Δεν υπάρχει καμία λεπτομέρεια που να βοηθήσει τον σκύλο..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Υπάρχει πράγματι λόγος, που δεν αναφέρεται η περιοχή. Οσο και να δυσκολεύει αυτό, την οποιαδήποτε βοήθεια, οι ιδιοκτήτες θεωρούν, ότι δεν πρέπει να αναφερθεί.

Μακάρι να βρεθεί, κι αυτή η σκυλίτσα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Υπάρχει πράγματι λόγος, που δεν αναφέρεται η περιοχή. Οσο και να δυσκολεύει αυτό, την οποιαδήποτε βοήθεια, οι ιδιοκτήτες θεωρούν, ότι δεν πρέπει να αναφερθεί.

Μακάρι να βρεθεί, κι αυτή η σκυλίτσα.

Μα ποιος θα κοιτάξει αν δεν ξερει περιοχη?

Ετσι στην τύχη αν καποιος σε όοοοοοοοοοολη την ελλάδα δει ενα πρωι ενα σκυλι????
Αυτοσαμποταρονται ετσι....
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Ειναι αποφαση των ιδιοκτητων να μην αποκαλυψουν προς το παρων την περιοχη. Οταν θα εχω το ΟΚ θα ενημερωσω το νημα. Το τσιπ τι το θελετε ακριβως?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εγώ προσωπικά, που δεν εχω δικό μου scanner, τίποτα. Αν τύχει και τη συναντήσω το τσεκάρισμα θα γίνει στην κτηνίατρό μου και θα επικοινωνησει εκείνη με τον κτηνιατρικό σύλλογο. Υπάρχουν όμως κάποιοι που έχουν. Ελπίζω, τουλάχιστον, να εχει δηλωθεί στον κτην. συλλογο η απώλεια.
 


Anka

Member
18 Δεκεμβρίου 2012
9
0
Peiraias
Καλησπέρα.
Ειμαι η ιδιοκτητρια της Μολλυς.
Η Μολλυ χαθηκε σε ένα ορεινο χωριο πανω από την Ακρατα. Στο χωριο ψάχναμε 2 μερες ασταμάτητα και δεν βρεθηκε τιποτα. Ο τροπος που εξαφανιστηκε μας κανει να πιστεύουμε πως την εκλεψε ατομο που μενει Χαλκιδα.
Ο κτηνιατικος συλλογος εχει ενημερωθεί για την απωλεια.
Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Αν μου επιτρέπετε στο χωριό και στα γύρω μέρη πρέπει να ξαναψάξετε.
2 ημέρες δεν φτάνουν, μπορεί το χωριό να είναι μικρό αλλά αν τρόμαξε από κάτι μπορεί να έχει πάει οπουδήποτε, όλα αυτά αν δεν έχει κλαπεί φυσικά.
Καλή επιτυχία, μακάρι να βρεθεί η Μόλλυ..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Anka...μήπως είναι καιρός να κάνετε την αντίθετη κίνηση;
Μήπως με μια τεράστια δημοσιότητα και κινητοποίηση, όπως και για την Audrey, υπάρξει ελπίδα;
Ακόμη κι αν έχει κλαπεί, αν γίνει η υπόθεση τόσο γνωστή, μπορεί ο δράστης να φοβηθεί και να την αφήσει στον δρόμο. Εντάξει...υπάρχει και η κακή περίπτωση, αλλά ας μην την σκεφτόμαστε. Αν έχετε συγκεκριμένο άτομο στο μυαλό σας, φαντάζομαι μέχρι τώρα, θα το έχετε τσεκάρει, αν όντως έχει κάνει κάτι. Οπότε...ίσως είναι ώρα, να ερευνήσετε το ενδεχόμενο, απλώς...να χάθηκε και κάπου να τριγυρνάει.
 


Anka

Member
18 Δεκεμβρίου 2012
9
0
Peiraias
Αν μου επιτρέπετε στο χωριό και στα γύρω μέρη πρέπει να ξαναψάξετε.
2 ημέρες δεν φτάνουν, μπορεί το χωριό να είναι μικρό αλλά αν τρόμαξε από κάτι μπορεί να έχει πάει οπουδήποτε, όλα αυτά αν δεν έχει κλαπεί φυσικά.
Καλή επιτυχία, μακάρι να βρεθεί η Μόλλυ..
Το χωριο είναι πολύ μικρο και εχουμε ψαξει παντου. Ξαναπηγαμε και ψαξαμε αλλα δεν βρήκαμε κατι και υπαρχει ατομο εκει που μενει μονιμα και εχε δυο σκυλάκια και ταιζει και ένα αδεσποτακι. Αν ειχε φανει η Μολλυ σιγουρα θα την ειχε δει. Πηγαμε και στα διπλα χωρια κι εχουμε ενημερωσει από την πρωτη μερα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πράγματι πώς θα την εμφανισει τη σκυλα ο κλέφτης αν εχει γινει ο κακος χαμός από δημοσιοτητα???
Οποτε και στο μέρος που μένει αυτός, αφισες αν μπορειτε να βάλετε και στα χωρια που χαθηκε (γιατι για να εφτασε ως εκει να την παρει, πρεπει να εχει κάποιο δεσμο με το χωριο)
 


Anka

Member
18 Δεκεμβρίου 2012
9
0
Peiraias
Anka...μήπως είναι καιρός να κάνετε την αντίθετη κίνηση;
Μήπως με μια τεράστια δημοσιότητα και κινητοποίηση, όπως και για την Audrey, υπάρξει ελπίδα;
Ακόμη κι αν έχει κλαπεί, αν γίνει η υπόθεση τόσο γνωστή, μπορεί ο δράστης να φοβηθεί και να την αφήσει στον δρόμο. Εντάξει...υπάρχει και η κακή περίπτωση, αλλά ας μην την σκεφτόμαστε. Αν έχετε συγκεκριμένο άτομο στο μυαλό σας, φαντάζομαι μέχρι τώρα, θα το έχετε τσεκάρει, αν όντως έχει κάνει κάτι. Οπότε...ίσως είναι ώρα, να ερευνήσετε το ενδεχόμενο, απλώς...να χάθηκε και κάπου να τριγυρνάει.
Ξεκινήσαμε ηδη.
Πλεον ενημερωνω για τις περιοχες. Στην Ακρατα από την πρωτη στιγμη εχουν ενημερωθεί φιλοζωικες και κτηνιατροι καθως και αστυνομικοι της περιοχης. Ακομα και στη Χαλκιδα πηγα σε κτηνιατρους και μιλησα. Απλα με τη Χαλκιδα είμαι πιο διακριτικη γιατι δεν ξερεις ποτε τι γινεται......υπαρχουν και κτηνιατροι που δεν ασχολούνται ή που αν είναι γνωστος του δεν θα κανει καμια κινηση. Εκει θελω λιγο ακομα χρονο να τσεκαρω καλα τον δραστη. Το καλο είναι ότι τον εχουμε βρει.
Σιγουρα υπαρχει και περιπτωση να εχει χαθει αλλα τα γεγονοτα μας κανουν να πιστεύουμε πως την εκλεψαν.
 


Anka

Member
18 Δεκεμβρίου 2012
9
0
Peiraias
Πράγματι πώς θα την εμφανισει τη σκυλα ο κλέφτης αν εχει γινει ο κακος χαμός από δημοσιοτητα???
Οποτε και στο μέρος που μένει αυτός, αφισες αν μπορειτε να βάλετε και στα χωρια που χαθηκε (γιατι για να εφτασε ως εκει να την παρει, πρεπει να εχει κάποιο δεσμο με το χωριο)
Σιγουρα αν γινει ο κακος χαμος δε θα μπορει να την εμφανισει αλλα μηπως την εξαφνισει κιολας...?
Ο τυπος ειχε ερθει στο χωριο για ένα σκ. Εμενε σε φιλικο του σπιτι και ειχε φοτηγακι. Η μολλυ επαιζε διπλα στο σπιτι μας με μια μπαλα και με πολύ ενθουσιασμο και ξανφνικα χαθηκε. Στα 10 λεπτα που ελλειπε ξεκινησαμε το ψαξιμο. Βρήκαμε τη μπαλα εκει που επαζε αλλα όχι τη Μολλυ. Εκεινη την ωρα ελλειπε και ο τυπος με το φορτηγακι.
το χωριο τα γυρω χωρια η Ακρατα και το Αιγιο εχουν ενημερωθεί.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σιγουρα αν γινει ο κακος χαμος δε θα μπορει να την εμφανισει αλλα μηπως την εξαφνισει κιολας...?
Ο τυπος ειχε ερθει στο χωριο για ένα σκ. Εμενε σε φιλικο του σπιτι και ειχε φοτηγακι. Η μολλυ επαιζε διπλα στο σπιτι μας με μια μπαλα και με πολύ ενθουσιασμο και ξανφνικα χαθηκε. Στα 10 λεπτα που ελλειπε ξεκινησαμε το ψαξιμο. Βρήκαμε τη μπαλα εκει που επαζε αλλα όχι τη Μολλυ. Εκεινη την ωρα ελλειπε και ο τυπος με το φορτηγακι.
το χωριο τα γυρω χωρια η Ακρατα και το Αιγιο εχουν ενημερωθεί.
Θα μου επιτρέψεις να ενημερώσω και τα κτηνιατρεια Πατρας, μήπως για να γλυτώσει το αιγιο και ακράτα, κανει την αποσταση ως εδω?
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU