Χάσκυ και περιπλάνηση! Μύθος ή πραγματικότητα;




Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Για να γίνει πιο.....παραμυθένιο το βίντεο το μόνο που λείπει είναι ένα έλκηθρο να το τραβάει μέσα στο υπέροχο κατάλευκο τοπίο,κι εσύ πάνω στο έλκηθρο με γούνα και τα συναφή να τρέχετε!!!
Ε, αν γινόταν κι αυτό πραγματικά θα νόμιζε κανείς ότι είναι κάποιο ντοκυμαντέρ απο την Αλάσκα!!!
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
όμορφο βίντεο. Σ' ευχαριστώ φίλε που υποστηρίζεις τη φυλή μας. Μια εικόνα εκατομμύρια λέξεις.

Η Νάνα θα χαιρόταν πολύ σ' αυτό το περιβάλλον, για 'μενα και το λύκο μου δεν τρέφω αυταπάτες πως θα προσπαθούσαμε ν' αποφύγουμε το κρύο όπως ο Σάγκι με το Σκούμπυ τα φαντάσματα.
 










peter12x

Well-Known Member
13 Μαϊου 2012
154
0
Πάτρα
από χτες μου μπήκε το χάσκευ στο μυαλό , ακόμα σκέφτομαι μεταξύ γερ. ποιμενικού -μπόξερ και μου κόλλησε και από χτες το χάσκευ,μάλλον μπόξερ θέλω πιο πολύ, αλλά αν δεν πέσει καμιά επιδότηση από τους γονείς θα υιοθετήσω κάποιο αδέσποτο :ρ
 


Sadah

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2010
779
137
Θεσσαλονίκη
Εχε παντως στο νου σου οτι το χασκι δεν εχει καμια σχεση με το μποξερ κ με το γερμανικο ποιμενικο σαν φυλη...
Αν θες τη γνωμη μου, Ψαξε λιγο παραπανω τι ακριβως θελεις απο εναν σκυλο...
Οτι κ αν επιλεξεις παντως αν πας για καποιο καθαροαιμο, θα χρειαστεις αρκετα χρηματα προκειμενου να αποκτησεις ενα, απο σωστο εκτροφειο.
Οσο για το εκτροφειο στην Κυπρο, δεν θα στο συνιστουσα.
 
Last edited:


peter12x

Well-Known Member
13 Μαϊου 2012
154
0
Πάτρα
Εχε παντως στο νου σου οτι το χασκι δεν εχει καμια σχεση με το μποξερ κ με το γερμανικο ποιμενικο σαν φυλη...
Αν θες τη γνωμη μου, Ψαξε λιγο παραπανω τι ακριβως θελεις απο εναν σκυλο...
Οτι κ αν επιλεξεις παντως αν πας για καποιο καθαροαιμο, θα χρειαστεις αρκετα χρηματα προκειμενου να αποκτησεις ενα, απο σωστο εκτροφειο.
Οσο για το εκτροφειο στην Κυπρο, δεν θα στο συνιστουσα.
ναι μάλλον μπόξερ θα καταλήξω,αλλά δεν ξέρω χτες μου την έδωσε και να σκέφτομαι τα χασκευ, στα μπόξερ οι τιμές είναι περίπου από 650-800 που έχω ρωτήσει
 




peter12x

Well-Known Member
13 Μαϊου 2012
154
0
Πάτρα
ναι σε όσα έχω ρωτήσει το χαμηλότερο 650 και το ακριβότερο 800, έχω ρωτήσει σε 4 εκτροφεία και απο βδομάδα θα πάρω σε άλλα 2 το ένα είναι και στην πάτρα
και σε ένα φόρουμ για μποξερ κάποιοι λέγανε μέχρι 650-700 θα ήταν καλύτερο να έδινα και όχι παραπάνω το 800 τους φάνηκε τσιμπημένο (ιδιώτες πουλάνε από 150-300 και τα πετ σοπ στα 500 αλλά δεν σκοπεύω να πάρω από εκεί )
 
Last edited:


Sadah

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2010
779
137
Θεσσαλονίκη
Ναι σαφως μην παρεις απο εκει...
Τελος παντων δεν ειμαι σιγουρος για την τιμη, οποτε δεν το συνεχιζω αλλα οπως και να εχει, πρεπει να κανεις επισκεψεις να μιλησεις, να κρινεις (και τα σκυλια και τον εκτροφεα) και απο κει και περα να αποφασισεις. Υπαρχουν ατομα εδω που μπορουν να σε καθοδηγησουν οσον αφορα εκτροφεια μποξερ στην Ελλαδα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981