Χαιρετε!!!


dionusis

Active Member
7 Μαρτίου 2010
27
0
Είμαι νέο μέλος κ εγώ κ λάτρης της φυλής των Ντοπερμαν!Βέβαια δεν εχω αποκτήσει το δικό μου ακόμα(αλλά ένεκα χρημάτων).:D:D:D:D:D
Έχουμε βέβαια τρία ημίαιμα όλο γλύκα κ εξυπνάδα κ το καθένα το δικότου χαρακτήρα...;);););)
Α κ είμαι από Επαρχία...
 










dionusis

Active Member
7 Μαρτίου 2010
27
0
DSC00018..jpgDSC00010..jpg


ο Ορφέας έχει τραβήξει πάρα πολλά ο καψερός αλλά τώρα οκ!!!Η μικρή(μελίνα) είναι τρελιάρα...Τον Ορφέα τον πήρα από μία ταβέρνα, εκεί έμενε η μάνα του(την τάιζε ο ιδιοκτήτης αλλά δεν ήταν δικιά του-αδέσποτο) κ την μικρή από έναν γείτονα που δεν το ήθελε..
Το τρίτο σκυλάκι κ το μεγαλύτερο το πήραμε οταν πέθαναν κάποιοι συγγενείς μας.
 












dionusis

Active Member
7 Μαρτίου 2010
27
0
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!!Η μικρή είναι απίστευτα ζωηρή αλλά είναι 9 μηνών ακόμα...Θα ηρεμήσει!!Ο Ορφέας έχει ωραία μάτια..
Αλλά επειδή ήθελα Ντόπερμαν του έκοψα την ουρά...Πειράζει?
 




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Bασικά ναι, πειράζει...
Κ επίσης, ούτε στα Ντόπερμαν επιτρέπεται πια να κόβεις αφτιά ή/και ουρά... Κ απορώ γιατί τους τα έκοψαν εξαρχής κ έγινε 'μόδα'.

ΝΑ σου ζήσουν κ εύχομαι κ εγώ να κάνεις πλάκα, όπως είπε κ ο foibos
 


dionusis

Active Member
7 Μαρτίου 2010
27
0
Βασικά δε κάνω πλάκα!!Δε θα το έκανα ποτέ όμως για το λόγο που είπα..Το καλοκαίρι που μας πέρασε κάποιοι ανεγκέφαλοι τον πυροβόλησαν στο πίσω μέρος του σκύλου κ αναγκαστήκαμε να την κόψουμε..Τι πέρασε ένα μήνα δε λέγεται!!
Αλλά τώρα είναι εντάξει..
Έχουμε υπέροχα μάτια όμως κ τρελή όρεξη για παιχνίδι κ βόλτες..
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Ti εννοείς τον πυροβόλησαν;; Πώς τον πυροβόλησαν; Μπήκαν σπίτι σας; Ή ο σκύλος μένει έξω;

Τι να πω... Μένω άφωνη...
 


dionusis

Active Member
7 Μαρτίου 2010
27
0
Κάθε καλοκαίρι πέρναμε τα σκυλιά μας κ πηγαίναμε στο εξοχικό μας.Τα πρωινά ήταν ελεύθερα (περίφραξη) κ το βράδυ στο σπίτι..Μετά από αυτό φύγαμε απ΄το εξοχικο(μέσα στο μήνα μας το ''άνοιξαν'') κ δε ξαναπήγαμε..
Το συμπέρασμα είναι,αν θέλει να μπει κανείς στο σπίτι σου θα μπει!Τώρα τα έχουμε ξεπεράσει αυτά κ είμαστε μια χαρά..