Χαιρετισμός ενός νέου μέλους




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Σας ευχαριστώ.. από ότι ψιλιάζομαι είστε όλες κορίτσια.. Ποιός στη χάρη μου! Αυτή η mareco ομολογώ σαν όνομα με ξεγέλασε.. Και ο Scalpel τα ίδια να υποθέσω?
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Η δικια μου ειναι ροττι απο το εκτροφειο της Πεντελης (αδεσποτη τη βρηκα κι εγω) :)
Να τη χαίρεσαι! είναι κούκλα! Πάντα με γοήτευαν τα μαύρα σκυλιά! Δε γίνεται να βρω κι εγώ ενα αδέσποτο mini Scnauzer..; Ζητάω πολλά το ξέρω.. Από την άλλη κανείς δε ξέρει ποτέ! Χαχα.. αυτό που έτυχε να δω πάντος ήταν κουκλί.. φρεσκοκουρεμένο.. σπιρτόζικο.. έκανε πέρα δώθε παρέλαση σε ένα καφέ.. στο Παγκράτι.. Σαν να είχε βγει από καρτούν.. Βρήκα ότι το σκυλί του Τεντέν ήταν Φοξ Τερριέ.. αλλά εμένα μου μοιάζει περισσότερο με κατάλευκο Μίνι Ζνάουζερ.. κανονικά βέβαια, από ότι διάβασα, αυτό είναι ένα χρώμα που αποκλίνει του προτύπου αυτής της ράτσας
 








d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
σε ευχαριστω! το club των μαυροσκυλων εχει μεγαλη απηχηση σε αυτο το φορουμ με σημαιοφόρο το mareco!
Πραγματικά απορρώ γιατί υποτίθεται ότι ο κόσμος φοβάται περισσότερο τα μάυρα σκυλιά. Τι σκυλί είναι το mareco; Σημαίνει Μαρόκο ή καμία σχέση; Παρατήρησα ότι οι περισσότερες κοπέλες που με καλοσόρισαν έχουν θηλυλά σκυλιά. Είναι απλή σύμπτωση;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πραγματικά απορρώ γιατί υποτίθεται ότι ο κόσμος φοβάται περισσότερο τα μάυρα σκυλιά. Τι σκυλί είναι το mareco; Σημαίνει Μαρόκο ή καμία σχέση; Παρατήρησα ότι οι περισσότερες κοπέλες που με καλοσόρισαν έχουν θηλυλά σκυλιά. Είναι απλή σύμπτωση;

για εμένα ηταν επιλογη λογω πιο βατου χαρακτηρα των θηλυκών... ΄και ολιγον από όπως λέει μια φιλη μου "ε δεν μπορώ να γυρνάει να το ξύσω και να εχει το τσουτσουνι μες τη μέση"
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
για μενα ειναι οπως η παραδοσιακη ψηφος των νεοδημοκρατοπασοκων. για καποιο λογο περιτριγυριζόμουν απο θηλυκα σκυλια απο τα μικρατα μου. αυτο ηξερα αυτο εμπιστευομαι! και την κλινεξ.
παντως υπαρχουν και αντρες εδω μεσα! Καλέ που πηγαν ολα τα αγορια? κοιμονται?
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Δοξα το Θεο, υπαρχει ακομα ελπιδα! Πανω που ειχα αρχισει να απελπιζομαι!!

Καλως ηρθες! Ευχομαι να αποκτησεις συντομα τον σκυλο σου!
 
  • Like
Reactions: d-friend


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Κι εγώ προτιμώ τα θηλυκά σκυλιά. Αλλά έχω 2 αρσενικά :p
Και το κοριτσάκι μου φυσικά.

Έχεις σκεφτεί να φιλοξενήσεις προσωρινά κάποιο σκυλάκι από το καταφύγιο? έχω την εντύπωση, ότι τα βασικά έξοδα (τροφή-κτηνίατρος) είναι καλυμμένα (επειδή λες ότι είσαι άνεργος). Είναι πολύ μεγάλη βοήθεια για το ζωάκι και για σένα που θες σκύλο ;)
 
  • Like
Reactions: d-friend






d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Σε ευχαριστώ Kimigaz! Εσύ κατουράς όρθιος; Χαχαχα.. Λέω μήπως πετύχω και κανα συνάδελφο πέραν από τις κοριτσάρες που με υποδέχτηκαν. Ευγενέστατες και εξυπηρετικότατες όλες η σκυλομαμάδες, και τις ευχαριστώ θερμά! Αλλά οι σκυλομπαμπάδες, που είναι ρε παιδία;
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Σε ευχαριστώ Kimigaz! Εσύ κατουράς όρθιος; Χαχαχα.. Λέω μήπως πετύχω και κανα συνάδελφο πέραν από τις κοριτσάρες που με υποδέχτηκαν. Ευγενέστατες και εξυπηρετικότατες όλες η σκυλομαμάδες, και τις ευχαριστώ θερμά! Αλλά οι σκυλομπαμπάδες, που είναι ρε παιδία;
Τα αγόρια εχουν παει στα δαγκώματα του Τάσου:p
 
  • Like
Reactions: d-friend




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Έχεις σκεφτεί να φιλοξενήσεις προσωρινά κάποιο σκυλάκι από το καταφύγιο?
Προς το παρό όχι. Μένω σε μια μικρή γκαρσονιερα.. Αλλά θα δείξει με τον καιρό αυτό.. Ίσως αν υπάρξει μεγάλη ανάγκη.. Έχω μιλήσει από τηλεφώνου με μία κοπέλα από το καταφύγιο, αλλά ακόμα δεν έχω αποκτήσει την πρώτη μου εμπειρία από το χώρο και τις ψυχούλες. Βλέποντας και κάνοντας. Θέλω να είμαι σιγουρος πριν αναλάβω την όποια ευθύνη, και είναι μεγάλη.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Πραγματικά απορρώ γιατί υποτίθεται ότι ο κόσμος φοβάται περισσότερο τα μάυρα σκυλιά. Τι σκυλί είναι το mareco; Σημαίνει Μαρόκο ή καμία σχέση; Παρατήρησα ότι οι περισσότερες κοπέλες που με καλοσόρισαν έχουν θηλυλά σκυλιά. Είναι απλή σύμπτωση;
Eμενα το πρωτο ηταν ουρανοκατεβατο οποτε δεν διαλεξα, με διαλεξε. Αν ομως εμπαινα στη διαδικασια να παρω σκυλι παλι θηλυκο θα διαλεγα, αν και δεν εχω εμπειρια με αρσενικα, για καποιο λογο προτιμω τα κοριτσακια!
 
  • Like
Reactions: d-friend






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95