Χαρίζεται - συμβουλές


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Και αυτοι που θα τον παρουν δεν πρεπει να ξερουν πριν αν εχει κατι ο σκυλος?



τι σε κανει να πιστευεις οτι θα βρεθει καποιος "διπλα" στο σπιτι σου ?
ναι καλα σωθηκαμε τωρα αμα περιμενω απο τους γονεις μου παμε για εξετασεις!!!εδω για τα εμβολια που ειχα λισαξει να τους το λεω μετα απο κατι χρονια τον πηγαμε..ο κτηνιατρος ειπε οτι ειναι υγιεστατος ο ροκυ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
...και γιατί λες ότι είναι υγιέστατος αφού δεν του έχεις κάνει εξετάσεις και δεν ξέρεις;
..ο κτηνιατρος ειπε οτι ειναι υγιεστατος ο ροκυ
διά της όψεως;

Αν δηλαδή τελικά τον κρατούσες, δεν θα του έκανες ποτέ εξετάσεις;
 
Last edited:


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Το ειπε ο κτηνιατρος που διαθετει βιονικο ματι!

Μακαρι να βρεθει ενα σπιτι για το σκυλακο και γρηγορα!
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
Μαρουσώ, παίζει καθόλου το σενάριο να μιλήσεις στον κτηνίατρο ή σε κάποιον άλλο ώστε να πείσει τους γονείς σου να κάνουν εξετάσεις στο σκυλάκι;
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
οχι..αφου θα τον δωσω δν θα το κανουν αυτοι που θα τον παρουν?
Αυτοί που θα αποκτήσουν το σκύλο, θα κάνουν ότι νομίζουν καλύτερο για το σκύλο τους και δεν μας αφορά εμάς (ούτε εσένα, εννοείται - μιάς και όλοι ελπίζουμε ότι θα είναι "σωστοί" ιδιοκτήτες)...

Αλλά, θα μειώσεις τρομακτικά το πλήθος των "σωστών" υποψηφίων ιδιοκτητών, αν δεν αποδείξεις ότι ένας σκυλάκος 2 ετών έχει κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις...

Αυτό το "υγιέστατος" είναι που πρέπει να τεκμηριώσεις σε υπεύθυνους υποψηφίους!:)
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
...και γιατί λες ότι είναι υγιέστατος αφού δεν του έχεις κάνει εξετάσεις και δεν ξέρεις;

διά της όψεως;

Αν δηλαδή τελικά τον κρατούσες, δεν θα του έκανες ποτέ εξετάσεις;
-.- απο οτι φενετε ναι..τωρα τι να σου πωετσι ειπε
 




roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Μαρουσώ, παίζει καθόλου το σενάριο να μιλήσεις στον κτηνίατρο ή σε κάποιον άλλο ώστε να πείσει τους γονείς σου να κάνουν εξετάσεις στο σκυλάκι;
μπααα χλωμο..επρεπε να τις το ειχε πει ο κτηνιατρος οταν τον πηγαμε εμεις εκει..αμα το πει ο κτηνιατρος 100% θα τις κανουμε..
 




roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess

τι σε κανει να πιστευεις οτι θα βρεθει καποιος "διπλα" στο σπιτι σου ?
δν ξερω αλλα πιστευω τουλαχιστον οτι θα ειναι κοντα...οχι μονο για να τον βλεπω τις πρωτες μερες αλλα και να ελενχω τους ηδιοκτητες
 






Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.722
3.925
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Με αυτήν την αγγελία χλωμό το βλέπω να βρεθούν νέοι ιδιοκτήτες σύντομα.
Εδώ βλέπω πως ημίαιμα κουτάβια περιμένουν χρόνια για να βρουν σπίτια σε όλη τη χώρα!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά δεν έχετε καταλάβει ότι η Μαρουσώ παλεύει μόνη της για τον σκύλο αυτό; Καλώς κακως τον πήρε και ενδιαφέρεται για αυτόν αλλά δεν έχει τα μέσα για να τα κάνει όλα σωστά. Εγώ θεωρώ ότι η πράξη της ο σκύλος να δωθεί δείχνει υπευθυνότητα , και επίσης συμφωνώ με την Τάρα, πάρε ένα τλφ Μαρουσώ τον κτηνίατρο και πές του να κάνει ένα τλφ στους γονείς και να μιλήσει για εξετάσεις. 'Ωστε το υγιέστατος που γράφεις στην αγγελία να είναι η πραγματικότητα. Μην βάζεις περιορισμό περιοχής, όχι τόσο στενό περιορισμό τουλάχιστον. Εύχομαι το καλύτερο για τον σκύλο σου.
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά δεν έχετε καταλάβει ότι η Μαρουσώ παλεύει μόνη της για τον σκύλο αυτό; Καλώς κακως τον πήρε και ενδιαφέρεται για αυτόν αλλά δεν έχει τα μέσα για να τα κάνει όλα σωστά. Εγώ θεωρώ ότι η πράξη της ο σκύλος να δωθεί δείχνει υπευθυνότητα , και επίσης συμφωνώ με την Τάρα, πάρε ένα τλφ Μαρουσώ τον κτηνίατρο και πές του να κάνει ένα τλφ στους γονείς και να μιλήσει για εξετάσεις. 'Ωστε το υγιέστατος που γράφεις στην αγγελία να είναι η πραγματικότητα. Μην βάζεις περιορισμό περιοχής, όχι τόσο στενό περιορισμό τουλάχιστον. Εύχομαι το καλύτερο για τον σκύλο σου.
ευχαριστω πολυ!!
πιστευω οτι δν ειναι τοσο περιορισμενη η περιοχη γιατι στην παροικια ειναι το κεντρο της παρου εκει μενουν ολοι η φιλωζωη ενω στα χωρια μενουν ολα τα μπαζα που δν εχουν ιδεα απο σκυλια..στο κεντρο της πολης υπαρχουν τα πετσοπ και ο κτηνιατρος και στην παροικια βγαζουν βολτα ολοι τα σκυλια τους τι να παει να κανει ο ροκυ στην εξορια? πως θα ξερω εγω οτι αυτος που θελει να τον παρει δν ειναι αυτο που διχνει και αυτο που λεει?
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Με αυτήν την αγγελία χλωμό το βλέπω να βρεθούν νέοι ιδιοκτήτες σύντομα.
Εδώ βλέπω πως ημίαιμα κουτάβια περιμένουν χρόνια για να βρουν σπίτια σε όλη τη χώρα!
τουλαχιστον εδω στην παρο δν υπαρχει αυτο το προβλημα
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Τελικά, και σκύλος να είσαι, με την τύχη σου γεννιέσαι... :(
και τι δλδ υπονοεις με αυτο?
νωμιζεις πως ολοι γεννηθηκαμε με τις τελειες γνωσεις για τους σκυλους για να τους παρουμε και να τους εχουμε σε εναν παραδεισο??...δλδ υπονοεις οτι ο ροκυ δν ειχε μια καλη τυχη?
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
και τι δλδ υπονοεις με αυτο?
νωμιζεις πως ολοι γεννηθηκαμε με τις τελειες γνωσεις για τους σκυλους για να τους παρουμε και να τους εχουμε σε εναν παραδεισο??...δλδ υπονοεις οτι ο ροκυ δν ειχε μια καλη τυχη?
Ποιος μίλησε για γνώσεις? Ο τελευταίος άνθρωπος που έχει γνώσεις για τους σκύλους είμαι εγώ.
Την τύφλα μου δεν ξέρω... και ότι έμαθα το έμαθα μέσα από το φόρουμ.
Αλλά ναι, τα σκυλιά μου ζουν στον παράδεισο.
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Ποιος μίλησε για γνώσεις? Ο τελευταίος άνθρωπος που έχει γνώσεις για τους σκύλους είμαι εγώ.
Την τύφλα μου δεν ξέρω... και ότι έμαθα το έμαθα μέσα από το φόρουμ.
Αλλά ναι, τα σκυλιά μου ζουν στον παράδεισο.
ο παραδεισος δν ειναι μονο να ζεις σε εναν τελειο χορο ειναι να σε αγαπαει και ο ιδιοκτητης!! τι να το κανει το σκυλι τον παραδεισο αμα δν εχει αγαπη απο το αφεντικο του? και πιστευω πως ο ροκυ δν θελει να ζει στις πολυτελειες το μονο που θελει ειναι εμενα να πεζουμε ολη μερα και να ειναι ελευθερος!!!
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ναι βρε κοριτσάκι μου αλλά δεν είναι πολυτέλεια οι ιατρικές εξετάσεις!
Είναι κατανοητό ότι παλεύεις μόνη σου για να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς!
Αλλά για τον σκυλάκο δεν θα ήταν καλύτερα να έχει όλη την απαραίτητη φροντίδα? Και εσύ η ίδια το έχεις δει αυτό για να αποφασίσεις να μπεις στην διαδικασία να τον δώσεις!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc