Χωνι??


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Δεν ξερω αν εχει καποια αλλη ονομασια, εγω παντως ετσι το λεω. Μηπως εχει καποιος να μου δανεισει ενα τετοιο για 3 με 4 μερες?? :)
Γιατι θα στειρωσω μια θυληκια σκυλιτσα γυρω στα 20 κιλα αλλα δυστυχως εγω δεν εχω τετοιο μιας που ποτε δεν μου χρειαστηκε. Θα με εξυπηρετουσατε αφανταστα! :)
 










aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Ο κτηνίατρος που θα κανει τη στείρωση λογικα θα έχει να σου δώσει.
Αυτο δεν κοστίζει πολύ (αν θυμαμαι καλα το μικρό μεγεθος έχει γύρω στα 2 ευρω).
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ειρήνη, μάθε τι νούμερο θέλεις και βλέπουμε :)
Αν και το δικό μου νομίζω ότι είναι μικρό :rolleyes:
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
εγώ έχω και μεγάλο και μεσαίο.
Το δεύτερο το χρησιμοποίησα στην Φρίντα που είναι σε αυτά τα κιλά.
Όποτε θέλεις ,συναντιόμαστε και σου το δίνω!
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τελικα την σκυλα την πηγα σημερα για στειρωση γιατι η κατασταση ηταν πολυ τεταμενη με 15 αρσενικους να τσακωνονται ποιος θα εχει την πρωτια και αυτην κλεισμενη μεσα στο σπιτι να ουρλιαζει. Τους γειτονες να μου την λενε, μια ομορφια! Ρωτησα τον κτηνιατρο δεν θα χρειαστει τελικα κολλαρο.

Σας ευχαριστω πολυ ολους! :)
 




aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Μηπως τα ράμματα είναι εσωτερικα ή απο αυτά που πεφτουν μόνα τους;
Συνηθως σε αυτες τις περιπτωσεις δεν χρειάζεται χωνι.
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Την σκυλιτσα την στειρωσαμε το σαββατο και χθες πηγα και την πηρα απο τον κτηνιατρο ο οποιος ηταν αψογος, πολυ φιλικος και με εξυπηρετησε αμεσα! Η τομη ειναι σχετικα μικρη περιπου στα 5 εκατοστα με εσωτερικα ραμματα και τα εξωτερικα ειναι αποροφησιμα. Μου ειπε οτι δεν θα χρειαστει το κολλαρο. Ειναι και σχετικα ησυχη η κακομοιρουλα. Το μονο κακο ειναι οτι ακομα μυριζει και δυστυχως πρεπει να την φυγαδευω για να μην εχουμε κανενα ατυχημα με καποιον ερωτιαρη αρσενικο.
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Όλα καλά λοιπόν!!
Σου είπε ο γιατρός πότε θα είναι εντελώς καλά για βόλτες και άλλες δραστηριότητες? θέλει πολλές μέρες για να συνέλθει?
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ηδη η σκυλιτσα ειναι μια χαρα! Τρωει, παιζει, πηδαει, γενικα δεν δειχνει καμια ενοχληση! Η πρωτη μερα ειναι λιγο δυσκολη. Το ασχημο ειναι οτι θα ξαναγυρισει στον δρομο οπου και την παρατησαν αυτη και το κουταβακι της την ανοιξη που μας περασε. Και ειναι τοσο καλο πλασμα. .