ΨΥΛΛΟΙ!!


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
To μονο σιγουρο ειναι οτι τον σκοτωσα.Το κακο ειναι οτι μ επιασαν οι ιδεοληψιες μου οτι περπαταν πανω μου τα εντομα και ξυνομαι μανιωδως :mad:
 


Sweet Dog

New Member
11 Μαρτίου 2014
1
0
Παιδιά κοντεύω να φρικάρω πριν δυο μέρες είχα κάτι τσιμπήματα πήγα στην δερματολόγο και μου είπε ότι είναι από ψύλλο! Εμείς δεν έχουμε κατοικίδιο, αλλά μια φορά τη βδομάδα βλέπω το σκυλάκι ενός φίλου μου. Τον ρώτησα να ψάξει την σκύλα, αλλά εκείνος ένιωσε μεγάλη προσβολή, διότι λέει ότι έχει δυο λουριά με φάρμακο και την ψεκάζουν κιόλας! Εγώ όμως δεν τα εμπιστεύομαι αυτά...εσείς τι λέτε; Να είναι από τη σκύλα; Είμαι πολύ εκνευρισμένη με αυτό το θέμα ούτε λόγος να ψάξει..εγώ ειλικρινά δεν θέλω να ξανά πατήσω σπίτι του..από την άλλη σκέφτομαι αν είχε το σκυλί δεν θα είχε και εκείνος τσιμπήματα ή η μητέρα του; Πφφφφ
 




Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Παιδιά κοντεύω να φρικάρω πριν δυο μέρες είχα κάτι τσιμπήματα πήγα στην δερματολόγο και μου είπε ότι είναι από ψύλλο! Εμείς δεν έχουμε κατοικίδιο, αλλά μια φορά τη βδομάδα βλέπω το σκυλάκι ενός φίλου μου. Τον ρώτησα να ψάξει την σκύλα, αλλά εκείνος ένιωσε μεγάλη προσβολή, διότι λέει ότι έχει δυο λουριά με φάρμακο και την ψεκάζουν κιόλας! Εγώ όμως δεν τα εμπιστεύομαι αυτά...εσείς τι λέτε; Να είναι από τη σκύλα; Είμαι πολύ εκνευρισμένη με αυτό το θέμα ούτε λόγος να ψάξει..εγώ ειλικρινά δεν θέλω να ξανά πατήσω σπίτι του..από την άλλη σκέφτομαι αν είχε το σκυλί δεν θα είχε και εκείνος τσιμπήματα ή η μητέρα του; Πφφφφ
Δεν ειναι απαραιτητο πως ειναι απο τον σκυλο του φιλου σου.Εννοω πως μπορει μεν να "πηδηξε" απο τον σκυλο του φιλου σου ο ψυλλος,αλλα μπορει νωριτερα να ηρθε σε επαφη με καποιο αδεσποτο χωρις κολαρο ή ψεκασμα,ή απο καποια χορτα κτλ.Και εγω οπως ειχα αναφερει σε αλλο θεμα,βρηκα εναν ψυλλο στο γραφειο μου να πηδαει,τον σκοτωσα και απο τοτε δεν ειδα κατι αλλο(ελπιζω δηλαδη πως ηταν μονο αυτο το ενα).Πηγαινουμε κανονικα βολτες με τον σκυλο του φιλου μου,ουτε εκεινος ειχε καποιο προβλημα παντως.(Αν και εκεινος παρεξηγηθηκε οταν του ειπα να τον τσεκαρει,μηπως και :p )
 
Last edited: