Ψάχνω ένα θέμα


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Αρκετες φορες εχει τυχει να ψαχνω ενα θεμα και να μην μπορω να το βρω οπως και αυτη την φορα.

Υπαρχει ενα θεμα λοιπον που αναφερει τον νομο ο οποιος λεει ποσα ζωα μπορουμε να εχουμε στο σπιτι μας. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε και να μου το υποδειξετε γιατι εχω προβλημα με μια γειτονισσα και θελω να τον εκτυπωσω!

Ευχαριστω!
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Μην χαραμίζεις την εκτύπωσή σου. Φώναξε το υγιεινομικό και θα στείλουν αυτοί αντίγραφο του νόμου, μαζί με το σχετικό έντυπο παραπόνων και τις οδηγίες προς συμμόρφωση.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Το κακο ειναι οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα για καποιους αλλους λογους που ειναι off forum.
Εχουμε κανει πολλα παραπονα ολοι απο την γειτονια κατα καιρους, αλλα ο αριθμος ποτε δεν μειωνεται.

Γι αυτο θελω να εχω τον νομο προχειρο μπας και την επομενη φορα συμορφωθει καπως αν και θεωρω
οτι στο βροντο μιλαμε ολοι.
 






Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
όντως δύσκολη υπόθεση ... αν τα στείρωση κατι γίνεται .. αν όχι πρέπει να πάρουν τα σκυλιά ... αλλα και πάλι ποιος να τα πάρει που γίνεται χαμός στα καταφύγια και στις πανσιον :( :( :(
τα έχει σε καλή κατάσταση ?
 






atoki

Active Member
6 Ιουνίου 2011
26
0
θεσσαλονικη
Τωρα μαλιστα...μπραβο πολυ χρησιμη πληροφορια!!οι απο πανω μας με το κοριτσακι κυριως ειναι τρομοκρατημενοι με το μωρο σκυλο!!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εύκολο είναι.
Το δύσκολο είναι, να ζεις με τόσα σκυλιά και να μην ενοχλείς τους υπόλοιπους.
 


Trevor

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2011
59
0
Εύκολο είναι.
Το δύσκολο είναι, να ζεις με τόσα σκυλιά και να μην ενοχλείς τους υπόλοιπους.
............... και να συμπληρωσω επισης οτι δυσκολο θα ειναι να φροντιζεις και τα 13 σκυλια το ιδιο και να εχουν ολα τους & "κτηνιατρικη καλυψη" που πολυ αμφιβαλω στην παρουσα στιγμη..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Trevor πίστεψέ με, όταν θέλεις, ακόμη και αυτό γίνεται. Να ζεις με τόσα σκυλιά και να είναι όλα όπως πρέπει.
Για την παρούσα κατάσταση όμως, να αμφιβάλλεις, ναι.
 


Trevor

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2011
59
0
Απορω πως μπορουν και το κανουν αυτο... Ζωες ειναι ...Αν ειναι δυνατον,πως τα αφηνουν ετσι εκτεθειμενα..Αμυαλοι ανθρωποι!

Φαινεται πολυ το βλεπουν σαν χομπι για να περναει η ωρα τους ! :mad::mad::mad::mad::mad:

Trevor πίστεψέ με, όταν θέλεις, ακόμη και αυτό γίνεται. Να ζεις με τόσα σκυλιά και να είναι όλα όπως πρέπει.
Για την παρούσα κατάσταση όμως, να αμφιβάλλεις, ναι.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δεν ξέρω τι έχεις καταλάβει, αλλά δεν νομίζω πως η συγκέντρωση αυτών των ζώων στον συγκεκριμένο χώρο, είχε σαν πρωταρχικό σκοπό, τον βασανισμό τους, σε οποιαδήποτε μορφή.
Απλώς είναι πάρα πολύ εύκολο να ξεφύγεις και να παγιδευτείς σε μια κατάσταση μη αναστρέψιμη. Και αν είσαι και μεγάλος άνθρωπος και λίγο "στραβός" κιόλας, στο τέλος αυτό που καταφέρνεις, είναι να κάνεις κόλαση την ζωή των γύρω σου.
 


Trevor

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2011
59
0
Εκτεθειμενα λεγοντας στο προηγουμενο ποστ μου,εννοουσα εκτεθειμενα σε αρωστιες αν δεν εχουν τον απαραιτητο εμβολιασμο !

Ειπαμε... καταλαβαινω ελληνικα..χαχαχα :p
Δεν ξέρω τι έχεις καταλάβει, αλλά δεν νομίζω πως η συγκέντρωση αυτών των ζώων στον συγκεκριμένο χώρο, είχε σαν πρωταρχικό σκοπό, τον βασανισμό τους, σε οποιαδήποτε μορφή.
Απλώς είναι πάρα πολύ εύκολο να ξεφύγεις και να παγιδευτείς σε μια κατάσταση μη αναστρέψιμη. Και αν είσαι και μεγάλος άνθρωπος και λίγο "στραβός" κιόλας, στο τέλος αυτό που καταφέρνεις, είναι να κάνεις κόλαση την ζωή των γύρω σου.
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Γενικά μιλώντας....
Είναι αυτό που λέμε...."συλλέκτες σκύλων"...(???)
Από την πολλή...."φιλοζωία" τους, θεωρούν ότι, μαζεύοντας ότι αδέσποτο υπάρχει, είναι προτιμότερο να ζει μαζί τους, στο σπίτι, στην αυλή τους, κι ας στοιβάζονται τελικά ένα σωρό ψυχές, χωρίς να έχουν ούτε την κατάλληλη και απαραίτητη ιατρική κάλυψη ούτε τη σωστή διατροφή ούτε ....ούτε ....ούτε....
Προσωπικά, μακάρι να μπορούσα να σώσω και να έχω όσα πιο πολλά σκυλιά μπορώ....Ναι,...αλλά μπορώ???? Όχι!
Σε γενικές γραμμές πρόκειται για ..."ψυχοπαθολογικές" περιπτώσεις ανθρώπων....Που ούτε οι ίδιοι μπορούν να τα βγάλουν πέρα καλά καλά....