Ψάχνω εκπαιδευτή


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω, αλλά εκπαιδευτής που κάνει σωματοφυλακή σε amstaff και ειδικά σε αυτή την ηλικία, δεν είναι σοβαρός εκπαιδευτής...
 
  • Like
Reactions: ioanna a


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
δεν ειναι κακο να κανεις σωματοφυλακη βρε ισκ και ναι ισως συμβει και αυτο που λες απο την αλλη
κακο ειναι να κανεις ΛΑΘΟΣ σωματοφυλακη
Και που να βρεθεί και να τεριαζει το τρίπτυχο επεδευτης,
ιδιοκτήτης και σκυλος για να πετύχει ώστε ο σκυλος να μην
τους βλέπει όλους μετα για οχτρούς.
 


vasilakis13

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2014
106
18
Εγω το εκανα γιατι υποτιθεται πως θα οριμαζε ετσι πιο γρηγορα ο σκυλος..βλακεια μου??μπορει...
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Και που να βρεθεί και να τεριαζει το τρίπτυχο επεδευτης,
ιδιοκτήτης και σκυλος για να πετύχει ώστε ο σκυλος να μην
τους βλέπει όλους μετα για οχτρούς.
εγω θα σε ρωτησω αλλιως
που θα βρεις εκπαιδευτη να ειναι σωστος και να μην κοιταει μονο τα γκαφρα;
 


vasilakis13

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2014
106
18
Και μην σας πω τα χρηματα που μου στοιχισε ολο αυτο...και τα εδινα στην ωρα μου...αααα...εχω πληρωσει και 250€ για υπακοη με αλλα σκυλια...καλο; Μ@αλακας ειμαι,ε?
 


vasilakis13

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2014
106
18
Και τα εσκασα χοντρα και τα εκανα ολα αυτα,υπακοη,σωματοφυλακη κλπ διοτι ελεγα αφου θα συμβιωνω μαζι του για χρονια ελπιζω ..να κανω ο,τι γινεται να εχω μια ομαλη συμβιωση...αλλα και πολλα χρηματα εδωσα και δεν μπορω μια φυσιολογικη βολταα να βγω.
Τελικα εχει καποιος να μου συστησει καποιον εκπαιδευτη?τον Τριαντη οπως διαβαζω,τον Ιωαννιδη στον Αυλωνα?να το το κοψουν τουλαχιστον τωρα που ειναι νωρις
 




Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Και τα εσκασα χοντρα και τα εκανα ολα αυτα,υπακοη,σωματοφυλακη κλπ διοτι ελεγα αφου θα συμβιωνω μαζι του για χρονια ελπιζω ..να κανω ο,τι γινεται να εχω μια ομαλη συμβιωση...αλλα και πολλα χρηματα εδωσα και δεν μπορω μια φυσιολογικη βολταα να βγω.
Τελικα εχει καποιος να μου συστησει καποιον εκπαιδευτη?τον Τριαντη οπως διαβαζω,τον Ιωαννιδη στον Αυλωνα?να το το κοψουν τουλαχιστον τωρα που ειναι νωρις
υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι εκπαιδευτές, που ο καθένας είναι και για άλλη δουλειά.

προτείνω να επισκευθείς 5-6, να τα πείτε, να σου κάνουν μια εκτίμηση του σκύλου σου, να τους κόψεις και εσύ πως θα σου μιλήσουν, τι vibe θα σου βγάλουν κλπ, να δεις τη δουλειά τους και σε άλλα σκυλιά και ΜΕΤΑ να διαλέξεις.

έχοντας και την εμπειρία από τον προηγούμενο, θα είναι πιο εύκολο να φιλτράρεις .
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
οσα εκανες τοσο σου στοιχισαν;αυτο ειναι το συνολο;
αυτό λογικά ειναι η "κοινωνικοποίηση" με άλλους σκύλους, που μερικοί το κάνουν σε 3-5 μαθήματα
 


vasilakis13

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2014
106
18
250 εδωσα για υπακοη με αλλα σκυλια extra για να αποφυγω ολα αυτα,λες και ηξερα τι θα ερθει.η κοινωνικοποιηση η αληθεια ειναι πως δεν μου τη χρεωσε.λοιπον, 700€ βασικη υπακοη + 450 σωματοφυλακη + 250€ υπακοη με αλλα σκυλια..συνολο...1400€!!!
 
  • Like
Reactions: tasos malinoua


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Πποοσσααα??? Να σου πω...φερτον Ευβοια, θα στον εκπαιδευσω εγω...το πιο πιθανο ειναι οτι θα κανω κ καλυτερη δουλεια απτον προηγούμενο!
 
  • Like
Reactions: skylakos






Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
Πριν πας οπουδήποτε ....ξεκίνα να ψάχνεις στο internet να αρχίσεις να αποκτάς μια άποψη ....τι σημαίνει εκπαίδευση, τι τρόποι εκπαίδευσης υπάρχουν, πότε ξεκινάς, τι ζητάς απο το σκύλο κτλ κτλ ....μιλα με κανέναν άνθρωπο ανοιχτόμυαλο που εχει ασχοληθεί και εχει μια καποια εμπειρία ( οχι για να σου πεί τι να κανεις απλα να ακούσεις) και μετά ξεκίνα να δεις και να μιλάς με εκπαιδευτές και κέντρα ...μπορει να σου πάρει λίγο χρονο αν ειναι καινούργια ολα αυτά για εσένα αλλά αξίζει το κόπο ( εγώ ξεκίνησα επίσημη εκπαίδευση όταν ήταν 10 μηνών ...οκ μπορει να το παρακανα :) ). Το φορουμ θα σε βοηθήσει αρκετά ...
 
  • Like
Reactions: vasilakis13


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Α! Ξέχασα να αναφέρω πως πολλοι εκπαιδευτές κάνουν την πρώτη αξιολόγηση / πρώτο μάθημα χωρίς κόστος, ούτως ώστε να δεις πως δουλεύουν. Έχε το υπ' όψιν
 
  • Like
Reactions: johnk


christos1908

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
46
17
42
Δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω καθως γράφτηκα πρόσφατα στο φορουμ, έπιασα και το διάβασα απο την αρχή το θέμα και έχουν ειπωθεί....
Θα προσπαθήσω να πω τη γνώμη μου συνοπτικά.
Ο Τριαντης ειναι η "φίρμα", ο πιο γνωστός και λογικο ειναι να τον αναφέρουν πολλοί. Δεν ξέρω όμως ποιοι έχουν πραγματική γνώση για τη δουλειά του. Προσωπικά εχω μιλήσει με αρκετούς εκπαιδευτές (και τον Τριαντη) και εχω δει και δουλειές τους. Θεωρώ πολυ καλό το Μαρτινη χωρις να σημαίνει οτι ειναι ο μονος.
Για τη βασική η γνώμη μου ειναι να μην δίνονται "πολλά" λεφτά. Το θεωρώ κοροϊδία. Σίγουρα χρειάζεται ένας καλός εκπαιδευτης να σου δείχνει, να σε διορθώνει ΑΛΛΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΩΚΤΗΤΗ. Ειναι αναπτυξη της σχέσης με το σκυλο σου. Θέλει υπομονή, επιμονή και επανάληψη.
Όσων αφορά τη φύλαξη-προστασία ειναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Υπαρχει ενα θέμα που έχουμε πει αρκετά. Θέλει τελείως άλλη προσέγγιση απο το "ποιος ειναι καλός άρα πάμε σε αυτόν". Τα "αστέρια" αυτής της εκπαίδευσης δεν ειναι τοσο γνωστά, δε βγαίνουν στην τηλεόραση και θέλει να ψάξεις αρκετά καθως οπως εχω διαπιστώσει ειναι πολυ λίγοι. Ειναι ειδικού τύπου εκπαιδευση θέλει ειδικό εκπαιδευτή και ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΣΚΥΛΟ. Οχι φυλή, σκύλο. Τέλος χρονικά, η εκπαιδευση προστασίας σίγουρα προϋποθέτει κάποια ηλικία - ωρίμανση του σκυλου αλλά η διαχείρηση ενός τέτοιου σκυλου ιδανικά ξεκινάει απο πολυ νωρίτερα. Δεν ξέρω αν το λενε εκπαιδευση αλλά θέλει κάποια δουλειά...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: mareco and Gaara




Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Α! Ξέχασα να αναφέρω πως πολλοι εκπαιδευτές κάνουν την πρώτη αξιολόγηση / πρώτο μάθημα χωρίς κόστος, ούτως ώστε να δεις πως δουλεύουν. Έχε το υπ' όψιν
αυτο το τηρεί όποιος θέλει αν θέλει? η είναι τύπου αγραφος νόμος?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Το λέμε λες και είναι κάποια διαδικασία!

Η αξιολόγηση δεν είναι κάτι που θα πρέπει να πληρώνεται κιόλας! Όποιος το κάνει δεν θα έπρεπε να το κάνει γιατί πολύ απλά δεν χρειάζεται να το κάνει. Δεν είναι ξεχωριστή διαδικασία που θέλει και πληρωμή...

Το έχουν τερματίσει κάποιοι εκπαιδευτάδες...αν ισχύει...
 


vasilakis13

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2014
106
18
Οποτε,ξερει καποιος καποιους εκπαιδευτες να ξεκινησω να ρωταω?2-3 που ξερουν πως κανουν δουλεια?μιλησα πριν λιγο με εναν ιλο και μου συστησε καποιον!ξερει καποιος καποιον αλλον?