Ψάχνω εκπαιδευτή


nayaz

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2011
69
0
μεχρι να έρθει η μικρή στο σπίτι μας έχω ξεκινήσει να ψάχνω για εκπαιδευτή, μου έχουν πεί για έναν Ιωαννίδη και για το κέντρο εκπαίδευσης σκύλων στον Άλιμο. απο ότι έχω καταλάβεί κάποιοι γνωρίζεστε μεταξύ σας,λόγο του ότι κάποιοι είναι εκτροφείς και έχετε πα΄ρει σκυλία απο αυτούς ή τα έχετε εκπαιδέυσει απο άτομα που είναι και αυτά στο φόρουμ...τελοσπάντων πείτε μου τι γνώμη σας για το που έχετε πάει για εκπαίδευση. ευχαριστω!
 






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
και για το εκπαιδευτήριο που αναφέρεις ώς Ιωαννίδης έχω ακούσει καλά λόγια
αλλά σου πέφτει μακριά
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
και για το εκπαιδευτήριο που αναφέρεις ώς Ιωαννίδης έχω ακούσει καλά λόγια
αλλά σου πέφτει μακριά
kokoni,
οι εκπαιδευτές με το όνομα "Ιωαννίδης" είναι δύο...
το Ελληνικό Κέντρο Εκπαίδευσης Σκύλων είναι ο Θ. Τριάντης
 




nayaz

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2011
69
0
kokoni,
οι εκπαιδευτές με το όνομα "Ιωαννίδης" είναι δύο...
το Ελληνικό Κέντρο Εκπαίδευσης Σκύλων είναι ο Θ. Τριάντης
λέω για τον Ιωαννίδη στην Αυλώνα κάπου προς τα εκεί, και ναι μου είναι μακρυά. για τον τριάντη τι άποψη έχετε ότανπήρα τηλέφωνο ήταν ολίγον απότομος βέβαια δεν ψαρώνω γιατι πολλές φορές με αυτόν τον τρόπο ξεδιαλέγουν αυτόυς που πραγματικά ενδιαφέρονται.
 






chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Για το Ελληνικό Κέντρο Εκπαίδυση Σκύλων έχω ακούσει κλά πράματα σε βαθμό που θέλω να κατέβω να το τσεκάρω κι ασ μέω στην άλλη άκρη (Αγ. Στέφανο!) Σχεδόν κάθε σάββατο συγκεντώνονται δωρεάν, κάνε ένα κόπο και πήγαινε, αλλά το κουτάβι σου θα πρέπει να έχει ολοκληρώσει τα εμβόλιά του, αλλιώς δε θα σε δεχθούν ούτε εκει ούτε σε κανένα άλλο ομαδικό.
Σε κάθε περίπτωση εδώ μέσα θα ακούσεις γνώμες και μόνο (συμπεριλαμβανομένης και της δικής μου) από εκεί και πέρα πρέπει να το τσεκάρεις από κοντα μόνος/η σου!
 


nayaz

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2011
69
0
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ! απλά όπως έχω ξαναπεί οτι ακούς καλό είναι ευαριστώ :) crysoula για την άποψη θα πάω να τον γνωρίσω και απο κοντά! θα σας ενημερώσω.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...για τον τριάντη τι άποψη έχετε ότανπήρα τηλέφωνο ήταν ολίγον απότομος βέβαια δεν ψαρώνω γιατι πολλές φορές με αυτόν τον τρόπο ξεδιαλέγουν αυτόυς που πραγματικά ενδιαφέρονται.
Μοιραζόμαστε την ίδια άποψη...:cool:
Εχει, όμως, καλές κριτικές.

Υ.Γ. Επειδή, μεταξύ μας, ο εκπαιδευτής θα εκπαιδεύσει εσένα κυρίως (μιάς και ο σκύλος μαθαίνει πολύ σύντομα τι θέλουμε από αυτόν), πρέπει να καταλήξεις σε αυτόν που θα πείσει εσένα και θα ταιριάζει σε σένα...:)
 
  • Like
Reactions: Marion_Russel


cosmo

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2010
102
0
για ιωαννιδη με προσωπικη αποψη γιατι κανω βασικη τωρα για μενα ειναι πολυ καλος.αλλα καλυτερα να περασεισ να δεις να γνωρισεισ τους ανθρωπους.απο κι και περα εσυ διαλεγεις που 8α εμπιστευτεις το σκυλι σου.ολα παιζουν ρολο και καλο να δεις δουλεια σε αλλα σκυλια
 






Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Με τον εκτροφέα του σκύλου το συζήτησες;
Αυτό ήθελα να σου γράψω κ εγώ. Εάν ο εκτροφέας σου είναι οκ με το να ξεκινησει ο σκύλος προστασία, υπάρχουν επιλογές στην Αττική.
Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς τους χώρους έναν-έναν, να μιλήσεις με τους εκπαιδευτές, να δεις δουλειά τους κ ύστερα να αποφασίσεις το πού θα πας κ τι είναι καλύτερο για το σκύλο σου..
Τέτοιοι χώροι έχουν ο Ιωαννίδης (Αυλώνα) που αναφέρθηκε ήδη, το κλαμπ Καματερού, το κ9 raining camp (Κορωπί), η Μαρία-Χριστίνα (Καλύβια), το ελλ. κέντρο εκπαίδευσης σκύλων, ο Δημητρίου κλπ κλπ
Ρώτα τιμές, δες τη δουλειά τους κ ακολούθησε αυτό που θα θεωρήσεις εσύ καλύτερο για το σκύλο σου.
 


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Natassa, μια διόρθωση...

Το club του Καματερού δεν κάνει εκπαιδεύσεις ούτε για υπακοές ούτε για προστασία, αλλά μόνο sport.

Εάν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με το sport είναι ευπρόσδεκτος.

Για τα υπόλοιπα υπάρχουν οι επαγγελματίες του χώρου που έχουν αναφερθεί ήδη

:)
 


καψοραχη

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2011
78
0
δεν ξερω τι θα ηθελες για το σκυλι σου και τι ποσο διαθετεις....εγω μονο θα σου πω τα εξης.....ΟΤΙ και να αποφασισεις ΟΤΙ και να διαλεξεις να μην δεχτεις ΠΟΤΕ να αφησεις το σκυλι σου ΜΟΝΟ με καποιον η καπου.....παντα με την δικη σου παρουσια η εκπαιδευση.....αλλωστε εσυ εκπαιδευεσαι πρωτα!!! και μετα ο σκυλος.....μην αφησεις ποτε κανεναν να κανει βαρβαροτητες στο ζωο σου!!!! ουτε εκπαιδευτης ειμαι ουτε τον ξερολα κανω...απλα εκπαιδευσα το σκυλο μου και το εψαξα παραπανω....κυκλοφορει πολυ "σκαρτο" πραγμα εκει εξω!
φιλικα
Μαρια
 


sexbistol

Well-Known Member
27 Φεβρουαρίου 2009
78
0
Πήγαινε στον Τριαντη [Ε.Κ.Ε.Σ] να πάρεις μια γνώμη και πιστεύω θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.
ΑΝ θες μπορώ να σου δείξω το δικο μου σκύλο να πάρεις μία εικόνα για τη δουλειά που κάνει.

 
Last edited by a moderator:


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
το κλαμπ Καματερού, το κ9 raining camp (Κορωπί), η Μαρία-Χριστίνα (Καλύβια), το ελλ. κέντρο εκπαίδευσης σκύλων, ο Δημητρίου κλπ κλπ
Ρώτα τιμές, δες τη δουλειά τους κ ακολούθησε αυτό που θα θεωρήσεις εσύ καλύτερο για το σκύλο σου.
Natassa, μια διόρθωση...

Το club του Καματερού δεν κάνει εκπαιδεύσεις ούτε για υπακοές ούτε για προστασία, αλλά μόνο sport.

Εάν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με το sport είναι ευπρόσδεκτος.

Για τα υπόλοιπα υπάρχουν οι επαγγελματίες του χώρου που έχουν αναφερθεί ήδη

:)

κι ότι ήμουν έτοιμος να ρώταγα αν έχω καταλάβει τόσο λάθος ............τελικά καλά είχα καταλάβει