Ψάχνω... συγκάτοικο!!!


sotiris1987

Member
20 Ιανουαρίου 2011
12
0
καλησπερα παιδια!ειμαι απο θεσσαλονικη και ειμαι νεος στο φορουμ.ο λογος που γραφω ειναι η αναζητηση ενος μπουλντογκ.ψαχνω εδω και 5 μηνες για ενα κουταβακι συγκατοικο στο δωματιο μου.απλα ειναι πολυ δυσκολο να βρω καθως θελω να εχει καποια γονιδια απο την αγαπημενη μου ρατσα και αν γινεται να χαριζεται για υιοθεσια.ειμαι σε αρκετα φορουμ περιμενοντας καθε μερα για μια αγγελια.δεν εχω την οικονομικη κατασταση να αγορασω απο καποιον εκτροφεα οποτε το μονο που μπορω να κανω ειναι να ελπιζω.
εχω ενα σκυλακι αλλα λογο μεγεθους το αφηνω να παιζει στο πατρικο μου στην αυλη μακρια απο την θεσσαλονικη και κοντα μου το ειχα μονο ενα χρονο.επειδη αγαπαω πολυ την συγκεκριμενη ρατσα σκεφτηκα να γραψω εδω.ακομα και μια αγγελια για καποιο ημιαιμο αδεσποτο θα με κανει πολυ χαρουμενο να αναλαβω την ευτυχια του.σας ευχαριστω εκ των προταιρων ακομα και για καποιες συμβουλες η ιδεεσ!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
αγγλικού μπουλντογκ ή γαλλικού
η αλήθεια είναι ότι δεν έχει τύχει να δώ αδεσποτάκι που να μοιάζει με τέτοια
έχει τύχει να δώ όμως "εμφανισιακά καθαρόαιμα" γαλλικά μπουλντογκ

καλή τύχη

αφού όμως θές ημίαιμο ,μην ελπίζεις να έχεις τον απαράμιλλα ξεχωριστό χαρακτήρα της φυλής...
γιατί δεν παίρνεις απλά ένα μικρόσωμο αδεσποτάκι-τέτοια ,δυστυχώς, υπάρχουν πολλά
 


spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
ειχαν περασει καποιες αγγελιες απο εδω και μαλιστα για καθαροαμα bulldog που χαριζονταν εχε υπομονη φιλε μου και θα βρεις αυτο που ζητας καλη τυχη σου ευχομαι
 


sotiris1987

Member
20 Ιανουαρίου 2011
12
0
μηνες τωρα δεν εχω δει αγγελια για καθαροαιμα που να χαριζονται..μακαρι να βρω.ναι εχεις δικαιο και τα αλλα ψυχουλες ειναι..αυτο που εχω απο αγγελια το ειχα παρει οταν ηταν 2 μηνων και μου ειπαν (και ο γιατρος) οτι δεν θα μεγαλωσει πολυ και οτι θα ειναι μεσαιου μεγεθους.και το μωρο μου εγινε τερατακιιιι!δεν χωρουσα στο κρεβατι μου!! και εκτος απο αυτο,παντα ηθελα να παρω ενα μπουλντογκ και ειμαι ευχαριστημενος και με το 50%.εχω την υπομονη και δεν απογοητευομαι!σας ευχαριστω παιδια!!
 




sotiris1987

Member
20 Ιανουαρίου 2011
12
0
ναι το ειδα..εχει εδω και 2 μερες.το λυπηθηκε η ψυχη μου αλλα εγω ψαχνω ενα κουταβακι να το ζησω για χρονια και να το εχω διπλα μου..αλλα θα προωθησω την αγγελια!!σευχαριστω πολυ...
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
ναι το ειδα..εχει εδω και 2 μερες.το λυπηθηκε η ψυχη μου αλλα εγω ψαχνω ενα κουταβακι να το ζησω για χρονια και να το εχω διπλα μου..αλλα θα προωθησω την αγγελια!!σευχαριστω πολυ...
Καλώς όρισες Σωτήρη, διάβασε κ αυτό το θεματάκι.

Επίσης δες τις αγγελίες του φόρουμ κ τα παρακάτω sites καταφυγίων: www.stray.gr, www.kazshelter.org, www.fazoo.gr
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
ναι το ειδα..εχει εδω και 2 μερες.το λυπηθηκε η ψυχη μου αλλα εγω ψαχνω ενα κουταβακι να το ζησω για χρονια και να το εχω διπλα μου..αλλα θα προωθησω την αγγελια!!σευχαριστω πολυ...
Αυτό που θέλεις δε θα το βρείς...... ή θα πάρεις ένα αδεσποτάκι κουτάβι και δε θα είναι μπουλντόγκ ή θα αγοράσεις ένα μπουλντογκάκι από ένα σοβαρό εκτροφείο. Εχεις κοιτάξει καθόλου τη δεύτερη οδό? Είναι μόνο οικονομικός ο λόγος που ψάχνεις για αδέσποτο?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο...συγκεκριμένης ράτσας...και καθαρόαιμο...και κουτάβι...και δωρεάν...:rolleyes:
 
  • Like
Reactions: Pitsinaki


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
View attachment 15859
Χαρίζεται θηλυκό μπουλντόγκ 5-6 ετών.
Τηλ 6978138493
Μα απο το στομα μου το πηρες...

γιατι οχι βρε? η ρατσα που ψαχνεις ειναι... και αυτος ενα συγατοικο ψαχνει.. μην ειμαστε ρατιστες.. επειδη δεν ειναι κουταβι??.. δεν το καταλαβαινω, ειλικρινα... εχει δικο η mareco
 


sotiris1987

Member
20 Ιανουαρίου 2011
12
0
ναι τα ψαχνω!καποια σιτε καταφυγιων δεν τα ηξερα.σευχαριστω.αλλα οσον αφορα το θεματακι ξεχασες να βαλεις καπου την λεξη "συνειδηση" .ειναι υποχρεωτικη.εξαιρετικο κειμενο.. τα εχω υποψην μου!
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
και εγώ ήθελα να πω τον πόνο μου :(

ψάχνω εδώ και καιρό να μου χαρίσουν εναν λαμπραντορ κίτρινο και πρωταθλητή Αγγλίας μεχρι 3 χρονών, δεν ξέρω εαν το έβαλα καλά εδώ,
αλλά εαν έχετε κατι υπόψιν σας θα σας είμαι υπόχρεος :-|
 


sotiris1987

Member
20 Ιανουαρίου 2011
12
0
δεν ζηταω καθαροαιμο...ισως παραξειγηθηκα.ξερω οτι δεν θα βρω ευκολα.ναι εχετε δικαιο..απλα οως θα γνωριζεται ο χρονος ζωης της ρατσας ειναι μικρος.καθως εχω και εναν φοβο για την εκπαιδευση του σε αυτα τα χρονια.χρονο εχω,αλλα οχι την εμπειρια σε περιπτωση που τα βρω σκουρα με τον κουκλο της φωτογραφιας.απλα ειναι καλο να εχεις συνειδηση οπως προανεφερα και να ξερεις τι ζητας..
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
εγω θελω μια μονοκατοικια με θεα θαλασσα.... αλλα να μην ειναι παλια.. νεοκτιστη.. μου χαριζαν μια του '70 ..αλλα δεν θελω!!!

Φιλε σωτηρη, μην τα παιρνεις!!
Καθαρα για λογους συνειδησης σου προτειναν το σκυλο.. η ελλειψη αυτης ειναι το προβλημα.. αντι να θεωρεις τον εαυτο σου τυχερο που ψαχνεις μια ρατσα.. η οποια χαριζεται μια το χρονο...
ειναι ακριβως...σου χαριζαν γαιδαρο και τον κοιταζες στα δοντια.. ακριβως αυτο..
ελπιζω 1. να μην παρεις απο πετσοπ
2. οτι παρεις να το αγαπας με ολο σου το ειναι
3. να μην αγαπας τον σκυλο σου μονο ...αλλα ολα το ιδιο.
Φιλικα παντα...
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
δεν ζηταω καθαροαιμο...ισως παραξειγηθηκα.ξερω οτι δεν θα βρω ευκολα.ναι εχετε δικαιο..απλα οως θα γνωριζεται ο χρονος ζωης της ρατσας ειναι μικρος.καθως εχω και εναν φοβο για την εκπαιδευση του σε αυτα τα χρονια.χρονο εχω,αλλα οχι την εμπειρια σε περιπτωση που τα βρω σκουρα με τον κουκλο της φωτογραφιας.απλα ειναι καλο να εχεις συνειδηση οπως προανεφερα και να ξερεις τι ζητας..
γραφαμε ταυτοχρονα.. το εσωσες λιγο...αλλα οχι πολυ...
θεωρεις πιο ευκολο να αναθρεψεις σωστα ενα κουταβι?
 


sotiris1987

Member
20 Ιανουαρίου 2011
12
0
και εγώ ήθελα να πω τον πόνο μου :(

ψάχνω εδώ και καιρό να μου χαρίσουν εναν λαμπραντορ κίτρινο και πρωταθλητή Αγγλίας μεχρι 3 χρονών, δεν ξέρω εαν το έβαλα καλά εδώ,
αλλά εαν έχετε κατι υπόψιν σας θα σας είμαι υπόχρεος :-|
καλη η ειρωνια και αν χρειαστει μπορω να την χρεισημοποιησω κι εγω.αλλα ελπιζω η απαντηση που εδωσα να σας λυσει τις αποριες.ελπιζω να μην ακουγομαι παραλογος.
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Καλως ηρθες,
Αν του δειξεις αγαπη και αφοσίωση ο χρόνος που σας χωρίζει δε παίζει πραγματικα κανενα ρόλο! Όλα τα ενήλικα σκυλιά κρύβουν μέσα τους ένα κουτάβι. Το βλέπω καθημερινά στη δικιά μου, ποτε ειναι μανταμ σουσου και ποτε ενα μωρο! Απλα ενα μωρο. Και το οτι δεν εκπαιδευονται σε μεγάλη ηλικία ειναι μύθος! Το μπουλντογκάκι της φώτο φαινεται να εχει αναγκη και θα προσαρμοστει μαζι σου γιατι θα εχει ενα σπιτι που θα το αγαπαει......Αν δεν θελεις τοτε θα πρεπει να περιμενεις κι αλλο...
 


sotiris1987

Member
20 Ιανουαρίου 2011
12
0
γραφαμε ταυτοχρονα.. το εσωσες λιγο...αλλα οχι πολυ...
θεωρεις πιο ευκολο να αναθρεψεις σωστα ενα κουταβι?
δεν προσπαθησα να σωσω κατι.απλα ειμαι ειληκρινης.ναι γιατι το εχω ξανακανει.βεβαια εκτος απο την διαφορετικη προσωπικοτητα καθε ζωου υπαρχει και διαφορετικοτητα στις ρατσες.θα ειναι κατι που θα κανω με αγαπη και ορεξη κατω απο τις συμβουλες των 7 φορουμ που ειμαι μελος και του γιατρου.κανεις δεν γενιεται ειδικος.ωστοσο η ιδεα οτι ενα σκυλακι,και ειδικα ενα γεροδεμενο σκυλακι, 6 ετων με φοβιζει λιγο προσωπικα..και στην επιλογη μου δεν θελω να εχω αμφιβολιες..
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
φίλε
το συγκεκριμένο σκυλί είναι "καθαρόαιμο εμφανισιακά" και το καλό που θα του κάνεις θα στο ανταποδώσει όπως κανένα κουτάβι δεν θα το έκανε ποτέ.....
πραγματικά χάνεις....
αν θές να με ακούσεις ,έχω κάνει πολλές φορές και αυτό που λές ότι προτιμάς(κουτάβι)
και αυτό που σου προτείνουμε εμείς (την αγγελία)

το κουτάβι θα παιδευτείς πολύ και ποτέ δεν θα σε "βάλει" τόσο ψηλά όσο αυτό το σκυλί που σου προτείνουν όλοι
άκου με και σώσε το σκυλάκι αυτό-δεν θα το μετανοιωσεις