Ωιμέ! Βαβαί! Παπαί! Οτοτοτοί!!


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Οι παραπάνω είναι κραυγές πόνου από αρχαίες τραγωδίες στο πρωτότυπο!:(:(:(:(:(

Κοινώς ήρθε και προς δυσμάς το κύμα κακοκαιρίας.... Η Ουάσιγκτων, λέει, έχει αποκλειστεί, ούτε λεωφορείο, ούτε μετρό λειτουργεί. Ε, ήρθε η σειρά του Καλαμποκιστάν και έρριξε το χιόνι της αρκούδας. Κι εγώ η κακομοίρα έβγαλα έξω το Μουφ να τρέξει στο πάρκο με τους μαστούρηδες με κίνδυνο τη σωματική μου ακεραιότητα. Ε, το Borg προσαρμόστηκε και μόλις μπήκαν τα χιόνια απέκτησε ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!

Το οποίο σημαίνει ότι από χτες μέχρι σήμερα έχει μασήσει και φτύσει τα εξής:

1) τα γούνινα αυτιά μου, άρα μόνο η μπαλακλάβα πλέον μέχρι να έρθουν τα καινούρια που παράγγειλα.

2) τα ακουστικά του iPod, μάρκας Creative Zen Aurvana, παρακαλώ!

3) Δυο πλαστικά μπουκαλάκια.

4) Ένα χαρτόνι από πίτσα.

Μάλιστα κάθεται μεγαλοπρεπώς, μασάει και κουνάει και την ουρά του!:eek::eek::(:(:(:(:( Θα με φάει και μένα στο τέλος! Χτες το βράδυ την έβγαλε μασουλώντας με μανία το κόκκαλό του κι αυτό διότι τον κλείδωσα μαζί μου στην κρεβατοκάμαρα διότι είναι πολύ εφευρετικός να βρίσκει πράματα να μασήσει. Ε, έβλεπα όλο το βράδυ στον ύπνο μου ότι μου δάγκωνε τα χέρια (που δεν το κάνει) και μετά με ξύπνησε γαυγίζοντας διότι αποφάσισε ότι είχαν έρθει εισβολείς!!:(:(:(:(:(

ΠΟΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΩΡΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΕΞΩ?!:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( Και πώς?! Έχουν γίνει ήδη ένα σωρό ατυχήματα. Δυο φορές παραλίγο να τρακάρω χτες.... :( :( :( :( :(
 
Last edited:


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Κούραζε τον μέσα στο σπίτι.. Κρύψτου πράγματα και αστον να τα βρει..
Είχα δει στην σελίδα της trixie κάτι απίστευτα παιχνίδια που ο σκύλος έπρεπε να βρει πως θα μετακινήσει τα κομμάτια ώστε να βρει την λιχουδιά..:p:p:p

Βρες ιδέες για τέτοια παιχνίδια αλλιώς δε σε βλέπω καλά..:D
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Το είδα στις ειδήσεις...τρελλή κακοκαιρία φέτος..
Λύση : πήγαινε στο κοντινότερο pet shop...αγόρασε 20 κιλά κόκκαλα...λούτρινα που διαλύονται, (καμιά 200σαριά)...καμιά 50αριά Κονγκ με γέμιση...και άστον σε ένα δωμάτιο να βγάλει τα απωθημενα του..
Ε, δε μπορεί...θα περάσει και αυτό...που θα πάει!!!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Έχει ένα κόκκαλο που ζυγίζει τρία κιλά (θέλει ΜΟΝΟ αληθινό) και το μασουλάει αλλά θέλει κι άλλα. Κονγκ έχουμε δυο αλλά δε θέλω να το παραγεμίζω διότι δεν κάνει να τρώει τόσο πολύ.

Υπόψη σας ότι έχω ήδη ακυρώσει μια παραγγελία φλοκάτης διότι το Μουφ αγαπάει τριχωτά πράγματα που ήταν κάποτε εν ζωή και τα μαδάει!!:eek::eek::eek::eek::eek: Μου έχει χαλάσει ένα γιακά γούινινο της γιαγιάς μου (δεν αγοράζω γουνοειδή), δυο γούνινα αυτιά, επιτέθηκε πέρσυ στη φλοκάτη που χρησιμοποιώ για πάπλωμα και σταμάτησε μόνον όταν την έβαλα σε θήκη και γενικώς κλειδώνω τα πάντα.
 
Last edited:


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Δεν το έθεσα εγώ καλά sorry:p..
Στην ιστοσελίδα της trixie(εταιρία που βγάζει από λουρια έως λιχουδιές για σκύλους, γατες,κλπ) εννοώ..

www.trixie.de
Δες στην καρτέλα για σκύλους->toys->learning toy
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Βρε Σάρα, βάζε κανενα τίτλο της προκοπής να ξέρει τι πάει να διαβάσει ο άλλος! (επίσης βοηθάει και στις αναζητήσεις..... πχ Τι κάνω με υπερκινητικό σκύλο στο σπίτι σε περίπτωση αποκλεισμού λόγω κακοκαιρίας.....;)
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Βρε Σάρα, βάζε κανενα τίτλο της προκοπής να ξέρει τι πάει να διαβάσει ο άλλος! (επίσης βοηθάει και στις αναζητήσεις..... πχ Τι κάνω με υπερκινητικό σκύλο στο σπίτι σε περίπτωση αποκλεισμού λόγω κακοκαιρίας.....;)

Τα pοst της Sara...έχουν το στοιχείο της έκπληξης και του αιφνιδιασμού!!!
Επίσης...είναι καλό κουίζ..."τι θέλει να πει ο ποιητής"!!!:D:D:D:D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ναι, αλλά αν γραφτεί κάτι σημαντικό, θα το ξαναβρεί μόνο όποιος θυμάται την συζήτηση...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μπήκα στο trixie...είδα τα παιχνίδια στυλ puzzle...και μου άρεσαν..αλλά με εμάς :
1. Ο Keagan που δεν φημίζεται για την εξυπνάδα του...θα το αφήσει στο πρώτο λεπτο..
2. Ο Τσούφι που φημίζεται για την "ανυπομονησία" του θα του πετάξει τα μάτια έξω μέσα στο πρωτο λεπτό..
3. Ο Φλόπυ είναι ο μονος που θα το ευχαριστηθει...αν τον αφήσουν οι άλλοι δύο..(δύσκολο έως απίθανο)..

Πάντως είναι πρωτότυπα!!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Έλα μωρέ, Πηγή, που δε στα είπε όλα το αρχικό "ωιμέ"!!:p:p:D:D:D Άλλωστε ο δικός σου τίτλος είναι μακρύς.:p:D:D

Φοίβο, ΕΜΕΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ!!!!! ΠΟΝΑΩ ΨΥΧΙΚΑ!!

Να δω τώρα πού θα βρω ανάλογα με τα γερμανικά τριξοειδή στο Καλαμποκιστάν. Βγαίνω τώρα μετά του Μουφ να πάμε βόλτα στο PetSmart.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Έλα μωρέ, Πηγή, που δε στα είπε όλα το αρχικό "ωιμέ"!!:p:p:D:D:D Άλλωστε ο δικός σου τίτλος είναι μακρύς.:p:D:D
Στο λέω γιατι έχεις μια τάση προς το αόριστο με τους τίτλους.... σου θυμίζω μερικούς (όχι όλους....):

Αμάν, τα χρειάστηκα!
Ρε, τι θα κάνω με δαύτον?
Αμάν, ΤΙ κανουνε τώρα?
Αμάν! Λετε?
Κοίτα κατάντια!Ξαναματα-Αλληλούϊα
Ε ΔΕΝ είμαστε καλά!

:D:D:D:D:D:D:D