αλλαγή χώρου για την ανάγκη του




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Βρε Βασίλη εδώ ιδρώσαμε να μάθουμε στα δικά μας να τα κάνουν έξω και ‘συ το ..απεύχεσαι? :shock: :lol:

Εγώ εκτός από τις εφημερίδες, τις σακουλίτσες μιας χρήσης και το χαρτί, έχω πάντα στην τσάντα μου και latex γάντια μια χρήσης (τα πουλάνε στα φαρμακεία σε συσκευασίες των 100 τεμαχίων). :wink:
 


Βασίλης

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2007
143
0
THESSALONIKI
έχω πάντα στην τσάντα μου και latex γάντια μια χρήσης
Σωστή!!

Βρε Βασίλη εδώ ιδρώσαμε να μάθουμε στα δικά μας να τα κάνουν έξω και ‘συ το ..απεύχεσαι
Με φαντάζεσαι να μαζεύω με σακουλίτσα τις νάρκες του ρόμπιν??
Θα'χει γέλιο, ειδικά όταν θα με παρατηρούν-σχολιάζουν οι συνταξιούχοι στα καφενεία!!! :p :p
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Βασίλη μην συχαίνεσαι τον σκύλο σου, ότι και να κάνει ... μπορεί να χρειαστεί να κάνεις απίστευτα πραγματα στο μέλλον γι'αυτόν, που δεν μπορείς να μην τα κάνεις επειδή τον σιχαίνεσαι ...

Επίσης η ερώτησή σου

Υ.Γ. Να τον βγάλω με περιλαίμιο ή με εκείνο που πιάνει απο τους ώμους?
με κάνει να καταλάβω ότι είσαι αρκετά αρχάριος ... με το σκεπτικό ότι έχεις Γερμανικό Ποιμενικό, και μάλιστα αρκετά ζωηρό, απ'ότι μας έχεις πεί, θα σε συμβούλευα να πάς οπωσδήποτε σε επαγγελματία εκπαιδευτή, γιατί ο σκύλος θα σε ταλαιπωρήσει πολύ ... όταν έρθει η ώρα κάνε την έρευνά σου και αποφάσισε, αλλά το θεωρώ για την περίπτωση περισσότερο από απαραίτητο...
 




Βασίλης

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2007
143
0
THESSALONIKI
Ντένης, δεν σιχαινομαι το σκύλο, απλά πως να το πώ ντρέπομαι λίγο να μαζεύω τα κακα του απο κάτω! :oops: :oops:

Αλλά είπαμε κάθε αρχή και δύσκολη!

Εκπαιδευτής είναι ο ίδιος ο εκτροφέας και θα ξεκινήσουμε σε λίγο καιρό!

όσον αφορά το περπάτημα, τον έχω μάθει να περπατάει με περιλαίμιο χωρίς να τραβάει, μέσα στο οικόπεδο του σπιτιού, αλλά δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί έξω!! :-k
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
και κάτι άλλο…
Μην ντρέπεσαι επειδή είσαι υπεύθυνος ιδιοκτήτης σκύλου!
Εμένα συνήθως μου δίνουν συγχαρητήρια όταν με βλέπουν να μαζεύω τα περιττώματα του σκύλου μου! Μια φορά που βρέθηκε κάποιος να με κοροϊδέψει, του απάντησα πως την επόμενη φορά θα φροντίσω να αφήσω τα περιττώματα εκεί για να τα πατήσει! Απ’ ότι θυμάμαι του κόπηκε το γέλιο…. :wink:
 


Βασίλης

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2007
143
0
THESSALONIKI
Μια φορά που βρέθηκε κάποιος να με κοροϊδέψει, του απάντησα πως την επόμενη φορά θα φροντίσω να αφήσω τα περιττώματα εκεί για να τα πατήσει! Απ’ ότι θυμάμαι του κόπηκε το γέλιο…. Wink
:lol: :lol:
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ROTTIE said:
Μια φορά που βρέθηκε κάποιος να με κοροϊδέψει, του απάντησα πως την επόμενη φορά θα φροντίσω να αφήσω τα περιττώματα εκεί για να τα πατήσει! Απ’ ότι θυμάμαι του κόπηκε το γέλιο…. :wink:
Φαντάζομαι το ύφος σου, όταν του το έλεγες...
Μπα, δεν τον έπεισε το επιχείρημα πυο είπες, το γέλιο του κόπηκε από το ύφος σου!!!

Χάιλ
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
amangos said:
ROTTIE said:
Μια φορά που βρέθηκε κάποιος να με κοροϊδέψει, του απάντησα πως την επόμενη φορά θα φροντίσω να αφήσω τα περιττώματα εκεί για να τα πατήσει! Απ’ ότι θυμάμαι του κόπηκε το γέλιο…. :wink:
Φαντάζομαι το ύφος σου, όταν του το έλεγες...
Μπα, δεν τον έπεισε το επιχείρημα πυο είπες, το γέλιο του κόπηκε από το ύφος σου!!!

Χάιλ
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Βασίλη είναι πανεύκολο όταν οι ακαθαρσίες είναι σχηματισμένες(δεν ξέρω αν με νοείς...)τα δύσκολα αρχίζουν όταν κάνει κανα τσιρλιό μπροστά από κανα μαγαζί ή κανα καφενείο :shock: Εκεί σε θέλω μάστορα... 8-[
 


Βασίλης

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2007
143
0
THESSALONIKI
τα δύσκολα αρχίζουν όταν κάνει κανα τσιρλιό μπροστά από κανα μαγαζί ή κανα καφενείο Εκεί σε θέλω μάστορα...
χαχα! Λες τωρα με τα χιόνια να κρυώσει και να μας αρχίσει στις ψιλές? (δεν ξέρω αν με εννοείς)!! :lol: :lol:
 


kostas_dogo_argentino

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
159
2
ν.κοσμος
...

λοιπον δεν ξερω αν ειναι για εδω το θεμα που εχω αλλα τελοσπαντων...
εμενα κανει το εξης...κανει κακακια στην πανα του αλλα συνηθως κατουραει αλλου...λες κ σιχαινεται την πανα του μετα τα "χοντρα"...
το εχει αντιμετωπισει αλλος αυτο???
 


elle

Well-Known Member
28 Φεβρουαρίου 2008
223
0
Αλεξανδρούπολη
Εγώ τα μαζευω απο την πάνα της με χαρτί κουζίνας και κατευθείαν σε σακουλίτσα και πέταμα έξω δίπλα στην είσοδο γιατι μυρίζουν αν τα αφήσω μέσα .Τα μαζευω μετά οσα εχουν μαζευτεί και τα πετάω στον κάδο οταν τη βγάζω βόλτα το πρωΐ...

Οταν καταφέρουμε και τα κάνουμε έξω τα μαζευω με ένα ωραίο εργαλειάκι που πήρα απο το pet shop.Το ανοίγεις γινετε σαν μεγαλο μανταλάκι βάζεις μεσα τη σακουλίτσα και τα μαζευεις πανευκολα..

Παλιά τα μαζευα με το χέρι με σακούλα αλλα μία μέρα εδειξα υπερβάλοντα ζήλο και σκίστηκε η σακούλα στα δαχτυλα και γέμισε το χέρι μου κακουλίνια οπότε εψαξα άλλο τρόπο.
 


STELLAKI

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2008
96
0
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Γειά σου elle!
Μήπως θα μπορούσες να στείλεις φώτο με το εργαλείο που ανέφερες?
Ακούγεται πολύ πρακτικό και θα ήθελα να το ψάξω!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Το έχω και εγώ αυτό το εργαλείο. Διαφορετικά με ένα σκύλο στο κάθε χέρι, είναι αδύνατον να μαζέψεις το οτιδήποτε.

Το μέγα ατού του είναι ότι δεν έρχεσαι σε καμμία επαφή και γενικά δε σιχαίνεσαι το μάζεμα.
 


STELLAKI

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2008
96
0
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!
δείξτε μου πώς είναι αυτό το εργαλείο και πείτε μου πόσο κάνει!!!
Σας παρακαλώωωωωωωω!
Έχω πήξει στο σκατό! Δεν με λυπάστε;;;

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Καλά ντε, στη δουλειά είμαστε :D :D

Είπαμε, πορωμένοι με το μάζεμα μεν, αλλά και ο σκατουλομαζώχτης ως αξεσουάρ στη δουλειά δε λέει.

Λοιπόν, γύρω στα 5-7 ευρώ κάνει. Και έχω δει διαφορετικά σε κάθε pet shop.

Στη θέση σου θα τα έπαιρνα όλα σβάρνα μέχρι να βρω κάποιο που να έχει, γιατί η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δεν έβρισκα.

Θα σου βάλω και φωτό αύριο, εκτός και αν υπάρχει κανένας πιο γρήγορος.