αλλαγη τροφης,μια βοηθεια παρακαλω.....


ollandos

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
91
22
ναι καλο ειναι να εχει αλλα στην προκειμενη περιπτωση μαλλον οχι ....εφοσον υπαρχει ιστορικο και ισως ανεξιχνιαστο ...αμα εισαι σιγουρη για ολα αυτα ..τοτε καλως
 


darky

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2016
53
30
44
ναι καλο ειναι να εχει αλλα στην προκειμενη περιπτωση μαλλον οχι ....εφοσον υπαρχει ιστορικο και ισως ανεξιχνιαστο ...αμα εισαι σιγουρη για ολα αυτα ..τοτε καλως
Σε πιο ιστορικο αναφερεσαι;
 




ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Αυτο ηθελα να γραψω κι εγω......Παντως μου κανει εντυπωση,ενω εχει τοσα κρεατα μεσα και ενα σωρο αλλα καλουδια,πως προτεινει τοσο μεγαλη ημερισια ποσοτητα;;Περιμενα να δω μαξιμουμ τα 350 γραμμαρια...Κριμα,και ημουν ετοιμη να την τσιμπισω
Δεν θα βρεις τροφές που να εχουν μικρότερη δοσολογία απο orijen, acana. Το δραστήριο των τροφών αυτών είναι πολύ δραστήριο. Ένας σκύλος που η δραστηριότητα του εξαντλείται σε δυο ώρες τη μέρα, ακόμα και με γρήγορο περπάτημα η τρεξιματακι δεν χρειάζεται να τρώει πολύ απο τις τροφες αυτές.
 
  • Like
Reactions: darky


ollandos

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
91
22
Δεν θα βρεις τροφές που να εχουν μικρότερη δοσολογία απο orijen, acana. Το δραστήριο των τροφών αυτών είναι πολύ δραστήριο. Ένας σκύλος που η δραστηριότητα του εξαντλείται σε δυο ώρες τη μέρα, ακόμα και με γρήγορο περπάτημα η τρεξιματακι δεν χρειάζεται να τρώει πολύ απο τις τροφες αυτές.
ετσι ειναι ..και καπως ετσι παει περιπατο η κουβεντα περι πρωτεινης και μαζι και περι οικονομιας...
εγω που στο ψαξιμο πειρα πριμορντιαλ (380γρ δινει για 40 κιλα ) συνεχιζω να ψαχνω μπας και βρω κατι καλυτερο-συμφερων αλλα ακομα δεν βρηκα ...μονο αν καποιος δινει 25% μαξ ποσοστο διατροφης με ξηρα αξιζει να κοιταξει τις οικονομικες ...οποτε αφου συμπληρωματικα και σαν καβατζα θα την δινει αρα και αγνωστο το διαστημα το οποιο θα την ξοδεψει ...ισως εχει πραγματικο ωφελος ....αλλιως το φθηνο βγαινει ποιο ακριβο
 


ollandos

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
91
22
γνωριζει κανεις η ακομα καλυτερα αν εχει και εμπειρια καποιο ε-σοπ τσεχιας? που να στελνει ελλαδα?..
 




ollandos

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
91
22
Έχω διαβάσει καλές κριτικές για μια wild of wildness
http://m.zooplus.gr/shop/skyloi/tro...lderness/wolf_of_wilderness_dokimasete/542626
ναι την ξερω την ειχα-εχω υποψην ....απλα εγω ψαχνω πλεον τσεχικο μαγαζι που να στελνει εδω ...οι τιμες στην τσεχια ειναι απιστευες...π.χ. εγω που θελω πριμορντιαλ τα 2 12κιλα τα δινουν 85-86 ευρω ..εσσεντιαλ τα 25 κιλια κατω απο 90 ...ειναι στο περιπου 20 ευρω κατω απο ελλαδα τουλαχιστον και σε καποιες προσφορες ισως 30 ευρω διαφορα...μονο εμεις οι βλακες δεν κρατησαμε και την δραχμη ..
 
  • Like
Reactions: StergiosMpa


StergiosMpa

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2017
309
112
30
ναι την ξερω την ειχα-εχω υποψην ....απλα εγω ψαχνω πλεον τσεχικο μαγαζι που να στελνει εδω ...οι τιμες στην τσεχια ειναι απιστευες...π.χ. εγω που θελω πριμορντιαλ τα 2 12κιλα τα δινουν 85-86 ευρω ..εσσεντιαλ τα 25 κιλια κατω απο 90 ...ειναι στο περιπου 20 ευρω κατω απο ελλαδα τουλαχιστον και σε καποιες προσφορες ισως 30 ευρω διαφορα...μονο εμεις οι βλακες δεν κρατησαμε και την δραχμη ..
αν βρεις καταστημα σφυρα! :p
 




vagelisektor

Member
20 Οκτωβρίου 2017
5
2
40
Γεια σας κ απο μενα! εχω τον εκτορα ,ενα λαμπραντορ 16 μηνων και προσφατα του αλλαξα τροφη. απο ROYAL CANIN MAXI JUNIOR πηγαμε σε ROYAL CANIN MAXI ADULT γτ αναφερει πως ειναι καταλληλη για σκυλια ανω των 15 μηνων. απλα το θεμα μου ειναι οτι πλεον τα κοπρανα του δεν ειναι σφιχτα. την χρησιμοποιω εδω και 2 βδομαδες κ καθε μερα παρατηρω οτι ειναι μαλακά.
μηπως να επεστρεφα στην προηγουμενη του τροφη ή χρειαζεται χρονο να την συνηθισει?
 






Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Καλημέρα. Γράφω εδώ για να μην ανοίξω νέο νήμα. Το κουταβι μου έχει αρχίσει να μην τρώει την ώρα που τον ταιζω. Και ενώ το μεσημέρι μετά την βόλτα του βάζω να φαει πάλι δεν τρώει. Ίσως το βράδυ μετά την βόλτα να φάει. Αλλιως σηκώνεται βραδιάτικα για να φει επειδή τον λυπάμαι και του τι αφήνω το βράδυ. Όποιος έχει τέτοιο θέμα να μου πει να αλλάξω κάτι στην μεταχείριση ή απλά έχει βαρεθεί την τροφή και να του την αλλάξω. Τώρα του δίνω Τeam breeder
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
374
249
dog-place.blogspot.com
Καλημέρα. Γράφω εδώ για να μην ανοίξω νέο νήμα. Το κουταβι μου έχει αρχίσει να μην τρώει την ώρα που τον ταιζω. Και ενώ το μεσημέρι μετά την βόλτα του βάζω να φαει πάλι δεν τρώει. Ίσως το βράδυ μετά την βόλτα να φάει. Αλλιως σηκώνεται βραδιάτικα για να φει επειδή τον λυπάμαι και του τι αφήνω το βράδυ. Όποιος έχει τέτοιο θέμα να μου πει να αλλάξω κάτι στην μεταχείριση ή απλά έχει βαρεθεί την τροφή και να του την αλλάξω. Τώρα του δίνω Τeam breeder
υπαρχουν 2 επιλογες: η του αλλαζεις την τροφη, η αφηνεις την τροφη για 10 λεπτα κι οτι φαει, και μετα την κρυβεις μεχρι το επομενο γευμα.
 
  • Like
Reactions: Aliki V. and Try2CU


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU