αποριες κουταβι 39 ημςρων!!




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
τι σβηστηκε δηλαδη?μπωρεις αν θες να μου εξηγησεις??
Σβηστήκανε όλα τα εκτός θέματος και θα παρακαλέσουμε να μείνουμε εντός θεματολογίας.
 


eleanna2

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2010
125
0
Ολα οσα γραψαμε περι εντονης κριτικης κτλ.Μαλλον δεν προλαβες να τα διαβασεις.Τιποτα απο τα δικα σου ποστ δεν σβηστηκε οποτε μην ανησυχεις :)
 


maraki23

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2009
169
0
τσαμπα βρισημο μου ριξατε σημερα πηγα το σκυλακι στο κτηνιατρο κ το βρηκε τελειο μορφολογικα κ δεν ειναι αυτο τελικα ειχα κανει λαθος το σκυλακι μου ειναι 2 μηνων,το ειδε κ ο κτηνιατρος ,κ πηρα τηλ κ την εκτροφεα μου κ μου το διαβεβαιωσε ,επειδη ειχα αλλαξει κατα την διαρκεια σκυλι νομιζα οτι ειχα παρει μικρο ,αλλα ειναι τοί κ φεναιται τοσο μικρο αυτο με ειχε μπερδεψει κ εξαλου ειναι λιγικο αμα ηταν τοσο μικρο οσο νομιζα μονο με μπιμπερο θα επινε,αυτο τρωει τροφη,παντως ειναι εξαιρετικη εκτροφεας απλα εγηνε παρεξηγηση αλλα οτι κ να λετε ειστε υπερβολικοι κ εξετασεις εχω δει κ πως τα εχει ξερω κ βραβεια πηρε προχθεσ στην εκθεση κ ειναι διαπιστωμενο,τα σκυλια της ειναι εξαιρετα κ αμα δεν τα δειτε απο κοντα μην βγαζεται συμπερασματα!!κ αντε ασχοληθειται με τιποτα πιο σοβαρο !!!και η ε κ τ ρ ο φ ε α ς δεν υπαρχει!!δειτε πρωτα πως τα εχει κ μετα βγαλτε συμπερασματα(σε οσους με κατηγορησαν αναφερομαι κ μου μιλησαν με αυτο το ασχημο τροπο λεγωντας αερολογιες χωρις να τα εχουν δει κ τον χωρο, για ενα λαθος))!! και η μικρη που μου εδωσε ειναι μια κουκλα !!!!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
τσαμπα βρισημο μου ριξατε σημερα πηγα το σκυλακι στο κτηνιατρο κ το βρηκε τελειο μορφολογικα κ δεν ειναι αυτο τελικα ειχα κανει λαθος το σκυλακι μου ειναι 2 μηνων,το ειδε κ ο κτηνιατρος ,κ πηρα τηλ κ την εκτροφεα μου κ μου το διαβεβαιωσε ,επειδη ειχα αλλαξει κατα την διαρκεια σκυλι νομιζα οτι ειχα παρει μικρο ,αλλα ειναι τοί κ φεναιται τοσο μικρο αυτο με ειχε μπερδεψει κ εξαλου ειναι λιγικο αμα ηταν τοσο μικρο οσο νομιζα μονο με μπιμπερο θα επινε,αυτο τρωει τροφη,παντως ειναι εξαιρετικη εκτροφεας απλα εγηνε παρεξηγηση αλλα οτι κ να λετε ειστε υπερβολικοι κ εξετασεις εχω δει κ πως τα εχει ξερω κ βραβεια πηρε προχθεσ στην εκθεση κ ειναι διαπιστωμενο,τα σκυλια της ειναι εξαιρετα κ αμα δεν τα δειτε απο κοντα μην βγαζεται συμπερασματα!!κ αντε ασχοληθειται με τιποτα πιο σοβαρο !!!και η ε κ τ ρ ο φ ε α ς δεν υπαρχει!!δειτε πρωτα πως τα εχει κ μετα βγαλτε συμπερασματα(σε οσους με κατηγορησαν αναφερομαι κ μου μιλησαν με αυτο το ασχημο τροπο λεγωντας αερολογιες χωρις να τα εχουν δει κ τον χωρο, για ενα λαθος))!! και η μικρη που μου εδωσε ειναι μια κουκλα !!!!
Τι λες τώρα ρε maraki23...ο κτηνίατρος σου το βρήκε ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΤΈΛΕΙΟ...δεν του είπες να πάει να δωσει εξετάσεις για κριτής?
Πραγματικά να φροντίσεις να είσαι πιό ευγενική στις εκφράσεις σου...γιατί όταν θα μπούνε να στα ψάλλουν θα κλαιγεσαι μετά ότι φερόμαστε ασχημα...
 


maraki23

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2009
169
0
οταν μαθεις τροπους εσυ θα μαθω κ εγω,εσεις με βρυζατε κ καν πριν μηλησω μου τα χωνατε δεν ασχολουμε αλλο καλα να περνατε δεν χρειαζεται να πω τιποτα πολυ ασχοληθηκα κ εκατσα να με προσβαλετε κ εμενα κ την εκτροφεα μου!!!
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Ο κτηνίατρος εξετάζει την υγεία του σκύλου, από μορφολογία δεν έχει γνώσεις. Και δεν χρειάζεται μπιμπερό όταν είναι 39 ημερών, μια χαρά τρώει.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
τελικα ειχα κανει λαθος το σκυλακι μου ειναι 2 μηνων,
επειδη ειχα αλλαξει κατα την διαρκεια σκυλι νομιζα οτι ειχα παρει μικρο ,αλλα ειναι τοί κ φεναιται τοσο μικρο αυτο με ειχε μπερδεψει κ εξαλου
Mας δουλεύεις νομίζω. Υποτιμάς τη νοημοσύνη των όσων σε διαβάζουν και αυτό δεν σε τιμά. Να θυμάσαι ότι εδώ κρινόμαστε όλοι απο την ποιότητα (σε όλα τα επίπεδα) των δημοσιεύσεων μας. Οσο πιο τεκμηριωμένες και εμπεριστατωμένες είναι οι απόψεις σου, τόσο πιο σεβαστή γίνεσαι απο τους υπόλοιπους.

Διάβασε στο φόρουμ στην ενότητα της εκτροφής για να καταλάβεις:
1. Γιατί δεν πρεπει να απομακρύνεται το κουτάβι στις ΤΡΙΑΝΤΑΕΝΝΙΑ μέρες απο την κουταβοομάδα.
2. Γιατί στις ΤΡΙΑΝΤΑΕΝΝΙΑ μέρες, δεν μπορεις να γνωρίζεις την ποιότητα του κουταβιού.
3. Το κουτάβι ξεκινάει να βγάζει δόντια απο τις 3 βδομάδες, οπότε και μπορεί να ξεκινήσει ο απογαλακτισμός. Δεν είναι απαραίτητο να τρώει με μπιμπερό στις ΤΡΙΑΝΤΑΕΝΝΙΑ μέρες, και προφανώς το γεγονός οτι τρώει ξηρά δεν αποτελεί απόδειξη της ηλικίας του.
4. Γιατί ο κτηνίατρος δεν είναι ειδικός να κρίνει τη μορφολογία μιας φυλής.

Τέλος αν είσαι τόσο περήφανη για τους γονείς του κουταβιού σου, μπορείς να παραθέσεις το πεντιγκρί τους και να μας κάνεις μια παρουσίαση των προγόνων τους.

Για το οτι η μικρή είναι κούκλα, δεν έχω καμιά αμφιβολία, αλλά σε προσκαλώ να μου βρεις κουτάβι ΤΡΙΑΝΤΑΕΝΝΙΑ ημερών οποιασδήποτε ποιότητας και φυλής, που να μην είναι αξιαγάπητο.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
όχι Πηγή μου..δεν μας δουλεύει...τρόμαξε που κατάλαβε ότι έβγαλε στη φόρα την εκτροφέα της..και πάει τώρα να τα μπαλώσει...(αλλιώς οι φίλες της θα μείνουν χωρίς κουτάβι)...
Αλλά τι ασχολούμαστε ? Δεν καταλαβάινω?
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
εχμ.... αργησα...? εχασα κατι καλό...?
μαρακι.... εσυ δεν ηξερες.... η εκτροφεας επρεπε να γνωρίζει.....και να σου μαθει.....
διαβασε σε παρακαλω ρτο τοπικ που αναφερεται πως ξεχωριζουμε τον σωστό εκτροφεα....
δεν ειναι μονο εξετασεις και εκθεσεις... είναι ένα σωρό άλλα πράματα.... και εκπτώσεις δεν γίνονται...
πρέπει να έχει όλο το πακετο και όχι τα μισα πράματα...
το εγκληματικό στην υπόθεση είναι ... και οχι απο την πλευρα σου..... ασχετα αν ειναι το πρωτο ή το επόμενο κουταβι σου...
σου εδωσε κουταβι 39 ημερων...
αυτα τα κουταβια μπορει να ειναι απογονοι πρωταθλητων και να βγουν κουκλια...
από χαρακτηρα όμως...? ένας εκτροφεας πρέπει να τα σκεφτεται κι αυτά...
μην είσαι εριστική... σε τιμα που θελεις να προστατευσεις την εκτροφέα... αλλα εχε κανει ενα λαθος( ΜΕΓΑΛΟ)...
πόσες φοβιες θα αποκτησει μεγαλώνοντας το συγκεκριμένο κουταβι...?
τελείωσε με τα εμβολια και ξεκινα καλή και σωστή κοινωνικοποίηση...
ολοι εδώ μπορει να ειναι απότομοι( εγώ να δεις μερικες φορές...)... αλλά προσπαθωντας να βοηθησουν εκφραζονται ετσι...
θα δεις που με το καιρο θα μας συνηθισεις και θα σου αρεσει... αλλωστε μεχρι να μεγαλωσει το κουταβι θα εχεις πολλα να μαθεις από εδώ...
καλώς ήλθες να χαίρεσαι την κούκλα σου και μερικες φορες να θυμασαι η αλήθεια ποναει...
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
καλά δεν ξέρεις την ημερομηνία που γεννήθηκε η κουτάβα σου;

Να την χαίρεσαι:)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Να σου ζήσει λοιπόν! Μιας και λέμε για μορφολογία, γονείς ποιοι είναι?
 


maraki23

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2009
169
0
ευχαριστω κ σας παρακαλω μην συνεχισετε το θεμα εγηνε κουραστικο ,(γιατι καποιες κανουν πραματα που δεν της αφοραν)το τι θα γινει θα διξει στο μελλον ευχομαι να πανε ολα καλα!!αν κ δεν ειναι ολα στο χερι μας απλα συμβαλουμε για κατι καλυτερο κ ο καθενας εχει τα δικα του μετρα, οτι ειναι να γινει θα γινει,εδω δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει σε εμας αυριο!!ολα καλα!γνωριζω αλλα δεν δινω παραπανω στοιχεια,φτανει μπερδευτικα,να σται καλα!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Τρίτη εγενήθη ο Διγενής και Τρίτη θα πεθάνει.
Πιάνει καλεί τους φίλους του κι όλους τους αντρειωμένους,
να 'ρθει ο Μηνάς κι ο Μαυραϊλής, να 'ρθει κι ο γιος του Δράκου,
νά 'ρθει κι ο Τρεμαντάχειλος, που τρέμει η γη κι ο κόσμος.

Κι επήγαν και τον ηύρανε στον κάμπο ξαπλωμένο.
Βογγάει, τρέμουν τα βουνά, βογγάει, τρέμουν οι κάμποι.
- Σαν τι να σ' ηύρε, Διγενή, και θέλεις να πεθάνεις;
- Φίλοι, καλώς ορίσατε, φίλοι κι αγαπημένοι,
συχάσατε, καθήσατε κι εγώ σας αφηγιέμαι...
 










kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
ευχαριστω κ σας παρακαλω μην συνεχισετε το θεμα εγηνε κουραστικο ,(γιατι καποιες κανουν πραματα που δεν της αφοραν)
Το πότε ένα θέμα γίνεται κουραστικό δεν το κρίνει ο καθένας απο μας. Οταν κάνει τον κύκλο του θα σβήσει. Εν τω μεταξύ, μην ξεχνάς οτι ναι μεν το ξεκίνησες το θέμα, αλλά εδώ είναι δημόσιο φόρουμ και τα όσα γράφουμε δεν απευθύνονται μόνο σε σενα, αλλά ΚΥΡΙΩΣ σε όλους τους υπόλοιπους που το διαβάζουν, είτε είναι εγγεγραμμένοι, είτε όχι, οι οποίοι ελπίζουμε να αποτραπούν απο το να κάνουν τα ίδια λάθη.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ρε σεις, είναι πολύ απλό τελικά να περάσουν δυο κανόνες/νόμοι/κανονισμοί για τα σκυλιά. Θυμάμαι πριν περίπου δυο χρόνια έψαχνα για το κατάλληλο μούφι και βρήκα κάτι ημίαιμα Αυστραλέζο-Blue Healer κουταβάκια σ' ένα καταφύγιο μιας κομητείας της Virginia. Τους έγραψα και μου είπαν ότι τα κουτάβια τους ήλθαν πολύ μικρά και ότι υπήρχαν αυστηροί κανονισμοί ΚΑΙ ένας νόμος και επομένως έπρεπε πρώτα να τα κοινωνικοποιήσουν όπως θα γινόταν αν είχαν τη μαμά τους (βρήκαν και σκύλα) και μετά από δυο μήνες μπορούσαν να τα δώσουν για υιοθεσία είτε σε ντόπιο εντός της κομητείας που θα πλήρωνε εγγύηση ότι θα στείρωνε το σκύλο του και μετά θα την έπαιρνε με απόδειξη στείρωσης, είτε σε εκτός κομητείας, αλλά τότε μόνο στειρωμένα! Θα ήταν πολύ απλό να μπουν τέτοιοι κανονισμοί και για τους εκτροφείς που έχουν άδεια όπως η συγκεκριμένη για την οποία μιλάμε σ' αυτό το νήμα.

Μαράκι, σ' αυτή την περίπτωση δεν έπρεπε να σου είχε γίνει η "εξυπηρέτηση" διότι δεν είναι προς όφελος του σκύλου. Υπάρχει λόγος που στο λένε τα παιδιά. Τελοσπάντων, ελπίζω να είναι πολύχρονο και να πάνε όλα καλά. Στην αρχή όντως θα κοιμάται συνέχεια.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU