αρσενικα και περιοδος στα θυλικα


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Τις τελευταίες μέρες ζω ένα δράμα. Η Μάγια έχει περίοδο και η βόλτα έχει γίνει εφιάλτης όλα τα αρσενικά της γειτονιάς είναι πίσω μας, η μικρή είναι και παιχνιδιάρα οπότε σταματάει για να παίξει αυτά αρχίσουν να καβαλάνε εγώ να φωνάζω ΦΥΓΕ να κάνω πως τα χτυπάω, να τα πιάνω από το περιλαιμιο και να τα διώχνω... ΤΙΠΟΤΑ!!!! Η βόλτα των 15 λεπτών γίνετε 45' και δεν συζητώ για την μεγάλη....

Τι τραβάμε εμείς τα κοριτσάκια και δεν μας καταλαβαίνει κανείς!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
όλες οι Μάγιες του φόρουμ ταυτόχρονα σε φάση.....μήπως το'χει τ'όνομα?

edit:Η διάθεσή τους αλλάζει εκείνες τις μέρες?Γίνονται πιο νωχελικές,κουράζονται πιο εύκολα,κοιμούνται πιο πολύ,τρώνε πιο πολύ ή πιο λίγο?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
lone wolf said:
Τι τραβάμε εμείς τα κοριτσάκια και δεν μας καταλαβαίνει κανείς!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μην νομίζεις ότι εμείς που έχουμε αγοράκια τραβάμε λιγότερα!
Την Κυριακή στην Πεντέλη ο δικός μου είχε τον αμάζευτο! Που τον έβρισκες, που τον έχανες, καβάλα στη σκύλα του denis και εγώ από πίσω του να τον ξεκολλάω από τη σκύλα, η οποία δεν είχε καν περίοδο (σκέψου να είχε :shock: )!
Ο σκύλος είχε πάθει σιαλόρροια, είχε πάρει τη σκύλα στο κυνήγι, η οποία τον είχε δαγκώσει κανα δυο φορές μπας και ηρεμήσει, αλλά αυτός χαμπάρι! Εκειιιι, το βιολί του!
:-({|=

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 




lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Είναι η πρώτη φορά που έχω θηλυκό σκυλί και δεν είναι στειρωμένο, της ήρθε περίοδος δύο μέρες μετά που την πήρα οπότε δεν μπορώ να διαπιστώσω αν έχει αλλαγή στην συμπεριφορά. Το λογικό όμως θα ήταν να έχει. Denis εσύ με τα πολλά κοριτσάκια για πες μας...

ROTTIE ο δικός σου να κάνει το κέφι του ήθελε νομίζεις ότι δεν περνούσε καλά επειδή του έτρεχαν τα σάλια;;;; :lol: :lol: :lol:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
keyman said:
γιατί τον τράβαγες?αφού δεν είχε περίοδο.
Για να αφήσει την σκύλα στην ησυχία της! Την είχε τρελάνει στο κυνηγητό την κακομοίρα! :evil:

lone wolf said:
ROTTIE ο δικός σου να κάνει το κέφι του ήθελε νομίζεις ότι δεν περνούσε καλά επειδή του έτρεχαν τα σάλια;;;;
Μια χαρά πέρασε ο πηδηκουλας! Αυτό έλειπε! :lol:
Αφού και εμείς περάσαμε τόσο καλά που την Κυριακή θα ανέβουμε Πάρνηθα! Όσοι πιστοί (με ζώνες αγνότητας :wink: ) προσέλθετε!

:D
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
H Mάγια το μπουλτεριέ μάλλον ετοιμάζεται ... :D

Η Μάγια το ροτβάιλερ μάλλον τελειώνει η ταλαιπωρία ... :D

Η δικιά μου σκύλα μάλλον γοητευτηκε .... :lol: :lol:

Ο Ιggy μάλλον είναι σεξομανής ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτά από εμένα με την πιο μεγάλη εμπειρία .... :lol: 8) :D

(Γμτ ... αυτήν την Κυριακή εγώ δεν μπορώ ... )
 


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Αυτή την Κυριακή δεν μπορώ ούτε εγώ... θα πάω την Μάγια για την πρώτη της ιχνηλασία... άσε που ακόμα δεν έχει τελειώσει και ο Iggy θα λυσσάξει... :lol: :lol: :lol: την επόμενη όμως είμαι μέσα για όπου κανονίσετε...
 








FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Παντος η δικια μου, κανα μηνα πριν απο τον οιστρο της , αρχιζει και μαρκαρει σαν τρελη σε ολες της γονιες!
Μην τυχον και δεν μας παιρνουν χαμπαρι!!!

Σε διαθεση η σε ορεξη για φαγητο δεν αλλαζει.
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
το προβλημα τωρα ειναι αλλο ο παρης εχει γινει επιθετικος με αλλα αρσενικα σκυλια και δεν εχω την μαγια μαζι.τον μαλωνω καθε φορα και σταματαει αλλα αμα δει αλλον σκυλο κανει τα ιδια
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Νικος said:
το προβλημα τωρα ειναι αλλο ο παρης εχει γινει επιθετικος με αλλα αρσενικα σκυλια και δεν εχω την μαγια μαζι.τον μαλωνω καθε φορα και σταματαει αλλα αμα δει αλλον σκυλο κανει τα ιδια
Και να ξερεις Νικο, οτι μαλλον αυτο θα γινεται χειροτερα, οσο μεγαλονει.
Καθε φορα που θα εχει η Μαγια οιστρο.

Επειδη η Μαγιουλα ειναι και μεγαλη σε ηλικια και ο Παρης ετσι και αλλιος θα τις κανει ζημια, ετσι και σας ξεφυγει καπιοα φορα, δεν σκεφτεστε να στειροσετε ενα απο τα δυο σκυλια? Και μαλλον την Μαγια??

Εγω το θεωρω σχεδον αδυνατον να εχει κανεις για παντα αστειροτα αρσενικο και θηλυκο μαζι. Ειναι ψυχοφθορα!

Θυμαμαι τον Κανις Toy αρσενικο μας- Πρωταθλητης και επιβιτορας!
Καποιες φορες δεν ηταν ομος να ζευγαροσει με καποια απο της σκυλες μας που ηταν σε οιστρο. Μεσα σε ενα 6ωρο εσκαψε μια τρυπα στην ξυληνη πορτα της κουζινας, οπου των ειχαμε περιορισει για τη νυχτα- αρκετα μεγαλη να χωρεσει να περασει!!!!

Και ετσι σκεφτομαι τι θα μπορουσε να κανει ο Παρης- που εχει και καπιοα αλφα κυβικα!!
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
ευτυχως ως τωρα δεν ειχαμε τοσο ακραια αντιδραση.

την στειρωση την εχω σκεφτει και εγω αλλα δεν ξερω αν θα το κανω,γιατι συντομα θα μπουμε στο καινουργιο σπιτι και τοτε πολυ απλα αν εχει η μαγια περιοδο θα την βαζουμε στο σπιτι και ο παρης θα μενει στον κηπο.

συμφωνω πως για τα σκυλια ειναι ψυχοφθορο

θα αρχισω να ψαχνω για εκπαιδευτη
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eκπαιδευτη να μάθει τον αρχενικό να μην ζευγαρώνει ή την θηλυκιά να μην έχει περίοδο ?? :lol: :lol: :lol:

Αδικα ψάχνεις ... αν ψάχνεις για αυτό το θέμα ...
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
οχι δεν ψαχνω για αυτο :lol: :lol: ειπαμε.

βλεπω ομως πως σε πιο δυσκολες περιπτωσεις που ο σκυλος ειναι αλλου δεν εχω την εμπειρεια να τον χειριστω
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Νικος said:
συντομα θα μπουμε στο καινουργιο σπιτι και τοτε πολυ απλα αν εχει η μαγια περιοδο θα την βαζουμε στο σπιτι και ο παρης θα μενει στον κηπο.
χαχαχουχα...εχεις να τραβηξεις..........και θα θυμασαι την γαλαζιο ... :roll: :p
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
γαλαζιο εσυ δεν εχεις εναν ελληνικο ποιμενικο θυληκο;τι κανεις οταν εχει περιοδο και ειναι ετσι και αλλιως και χωρις περιοδο δυσκολο σκυλι;
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ποιμενικο καυκασου εχω και την εχω στειρωσει :p
εκτος του οτι εχω αλλα δυο αρσενικα που κοβοντουσαν φετες στην ποδια της,τους αποτελειωνε και αυτη,η οποια δεν καθεται σε αρσενικο που δεν ειναι της φυλης της(και αν κατσει )
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95