αρσενικα και περιοδος στα θυλικα


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
επειδη δεν ηξερα που να το βαλω..το βαλα εδω..:?

ποτε σταματαει να μυριζει στα αρσενικα το θυλικο απο την στιγμη που αρχιζει η περιοδος?
οταν τελειωνει η περιοδος η και λιγο μετα?
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Η θηλυκιά αρχίζει και αφήνει σήματα περίπου 15-20 μέρες πριν την περίοδο, και από όταν αρχίσει η περίοδος (που κρατάει περί τις 15-20 μέρες ανάλογα την σκύλα, το μέγεθος κλπ), τρελλαίνει τους αρσενικούς για άλλες 5-10 μέρες ακόμα...
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
thank you Αντωνη!!
θα παω τον μικρο σε μια φιλη μου να παιξουνε που κανουν παρεα τα σκυλια μας και εχει περιοδο εκεινη..οποτε να ξερω μεχρι ποτε μυριζει μην τρελαθει ο δικος μου..
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Ενώ έχει περίοδο, σε καλούν σπίτι για να παίξουν τα σκυλιά σας?
Κάποιο λάκο έχει η φάβα, πρόσεξε μην σας κατηγορήσουν ότι ο γιός σας βίασε την μικρά, και να του ζητάνε να αναλάβει ευθύνες για τα κουτάβια, γάμους, αποκατάσταση για το τι θα πει η γειτονιά και τα λοιπά.

Τώρα με το DNA θα σας στριμώξουν!!!

Προσοχή, η μικρά τα θέλει, και θα ρίξουν το φταίξιμο πάνω σας...
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
amangos said:
Ενώ έχει περίοδο, σε καλούν σπίτι για να παίξουν τα σκυλιά σας?
Κάποιο λάκο έχει η φάβα, πρόσεξε μην σας κατηγορήσουν ότι ο γιός σας βίασε την μικρά, και να του ζητάνε να αναλάβει ευθύνες για τα κουτάβια, γάμους, αποκατάσταση για το τι θα πει η γειτονιά και τα λοιπά.

Τώρα με το DNA θα σας στριμώξουν!!!

Προσοχή, η μικρά τα θέλει, και θα ρίξουν το φταίξιμο πάνω σας...

οχι βρε..ειχε ηδη περιοδο...και κανονιζουμε νααα τααα πουμε..,για αυτο ρωτησα για να ξερω..,περιοδο σιγουρα δεν θα εχει... για την μυρωδια ανυσηχω μην μυριζει ακομα και τα χασει ο δικος μου.. :p
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Δεν θα πάθει τιποτα, μάλλον δε θα του μυρίσει ... ισχύουν αυτά που σου είπε ο amangos περίπου και ανάλογα την περίπτωση ... αλλά και να του μυρίσει τί έγινε??
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
θα αλαφιασει..οταν μυριζει κατω στην βολτα θυλικια μουλαρωνει..καθεται κατω και δεν κουνιεται..
οταν γυριζει σπιτι ειναι πολυ ,πολυ αναστατωμενος..
δεν θα παθει κατι..αλλα μου σπαει τα νευρα οταν το παθαινει αυτο..!! :twisted:
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ποιο καλε ..την αναστατωση διχως λογο..
εσενα θα σου αρεσε να στο κανανε..?
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Οι δημοσιεύσεις μεταφέρθηκαν σε παλαιότερο σχετικό θέμα.

Νικος said:
τα γραφω στα γρηγορα γιατι βιαζομαι.η μαγια εχει περιοδο και ο παρης εδω και τρεις μερες δεν τρωει παρα μονο καθεται και μου κλαψουριζει να τον αφησω να παει στην μαγια(τους εχουμε χωρισει μισο σπιτι η μαγια μισο ο παρης)και γενικως ειναι ανησυχος.τι κανω;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 














keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
εμείς που δεν ξέρουμε αν έχει περίοδο η Μάγια ή όχι.....
Προχθές στο πάρκο μας την πέσανε άσχημα 2-3 αρσενικά για να.......
Δεν έχει αίμα,ούτε άλλα υγρά,δεν γλείφεται ιδιαίτερα στην περιοχή,δεν είναι πρησμένη.

Αλλά φοβάμαι να την ξαναπάω στο πάρκο μην συμβεί τίποτα και το φυσάμε και δεν κρυώνει.Αλλά αν κάνουμε λάθος γιατί να της στερούμε το παιχνίδι με άλλα σκυλιά?Βέβαια τις δυο τελευταίες φορές που είμασταν στο πάρκο τα αρσενικά δεν την άφηναν και να παίξει γιατί ήταν συνέχεια καβάλα :evil: .Αυτή δεν τους αφήνει.

Στην αδερφή της ήδη ήρθε η περίοδος και μάλιστα με πολύ αίμα.


Μόνο με ορμονικό έλεγχο μπορούμε να είμαστε σίγουροι?

Υπάρχουν άλλα σημαδια που θα μας κάνουν να καταλάβουμε?(σε περίπτωση "κουφου" οίστρου εννοώ)
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Πολύ καλύ η ερώτηση του keyman. Έχω αρχίσει και αγχώνομαι γιατί η μικρή έχει φτάσει τους 7 μήνες και ο μεγάλος (11 μηνών) την τσεκάρει καθημερινά, την μυρίζει και την γλύφει και γενικώς είναι stand by. :lol:
Επειδή δεν έχω καμιά διάθεση να δημιουργήσω νέα ράτσα τσοπανόσκυλου (αν και η διαφορά μεγέθους είναι μεγάλη) και δε θα στειρώσω άμεσα κανένα από τα δύο, για τι σημάδια να κοιτάω;