αχ τι να κανω με το μπανιο!!!!


katerinna

Active Member
29 Ιουνίου 2009
44
0
θεσσαλονικη
καλησπερα παιδια εχω τον ρικο ημιαιμο μικρο 4 μηνων πλεον,και τρελενεται για μπανιο τον κανω ανα 15 μερες αλλα αυτος θελει ποιο συχνα.οταν μπαινω να κανω εγω μπανιο κλαιει και θελει και αυτος!!!!ο κτηνιατρος μου λεει να τον κανω μια φορα την βδομαδα γιανα αποφευγω και τις πολλες τριχες,επειδη εχει ισια τριχα γιαλιστερη και δεν πρεπει να τον κουρευουμε σχεδον ποτε!!!!!προς το παρων τον κσεγελαω με λιχουδιες.τι να κανω?:eek:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Μια φορά την εβδομάδα είπε ο κτηνίατρος? :confused: Δεν είναι καλό αυτό για την υγεία του σκύλου.
Όχι... μια φορά το μήνα, το πολύ να τον κάνεις.
Πάντως τέτοιο πρόβλημα δεν έχω ξανακούσει. Μην του δίνεις λιχουδιές γιατί επιβραβεύεις τη γκρίνια του.
Απλά να τον αγνοείς τελείως και σύντομα θα το πιάσει το νόημα.
 


katerinna

Active Member
29 Ιουνίου 2009
44
0
θεσσαλονικη
κανει σαν παλαβος δεν κσεγελιεται ουτε με παιχνιδια!!!!μονο αν του δωσω να φαει κατι!!!ειδαλως κσεσηκωνει την γειτονια!!!λες μια φορα το μηνα!!!!!!!!ωχ ωχ ωχ μεχρι να το κσεπερασει θα μου φερνουν την αστυνομια :D
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Κανονικα απο μια φορα τον μηνα και πανω πρεπει να κανει μπανιο!

Το μια φορα την βδομαδα το βρισκω υπερβολικο. :rolleyes:

Συμφωνω οτι πρεπει να τον αγνοεις και θα δεις οτι θα το ξεχασει και αυτος!

Και να πηγαινεις κρυφα για μπανιο, μην σε παιρνει μυρωδια!! :D
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ε τοτε θα τον αγνοεις, θα κανεις οτι δεν καταλαβαινεις και θα του δινεις λιχουδια μονο
οταν καθεται ησυχος και δεν γκρινιαζει. . .

Μην ξεχνας οτι ειναι κουταβος ακομα. . . θα συνηθισει!!! :D
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Αν θέλεις πάντως για κάποιο λόγο να τον κάνεις μπάνιο πιο συχνά από μια φορά το μήνα (η αλήθεια είναι ότι δεν φανταζόμουν ποτέ πώς το ότι το ζητάει κλαίγοντας θα ήταν ένας λόγος! :shock: ), μπορείς να το κάνεις με σκέτο νερό που δεν τον βλάπτει όπως το συχνό μπάνιο με σαμπουάν ;)
 


katerinna

Active Member
29 Ιουνίου 2009
44
0
θεσσαλονικη
καθε μερα τον κανω με πανακι και νερο!!!!και ποτε με μωρομαντιλο για να μην μυριζει ιδικα το κεφαλι του.και δεν μενει ευχαριστιμενοσ μαλλον!!!!!:(
 












st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
πως να το κανω κρυφα αφου μονο οταν καθομαι κοιμαται!!!!καταταλα τρεχει απο πισω μου.....στιγμη δεν με αφηνει....:(
Κανενας δεν παρατηρησε αυτο που εγραψε...???

Εγω θα πω πως αυτο πρεπει να κοψεις πρωτα και μετα τα αλλα...

Απο τα γραφομενα σου φαινεσαι ανθρωπος που του κανεις πολλα χατιρια...δεν στο λεω κακοπροαιρετα απλως μην περιοριζεσαι στο οτι κλαιει επειδη δεν τον κανεις μπανιο!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Αυτό είναι γνώρισμα πολλών σκύλων Στέλιο και δεν έχει σχέση μόνο με την εκπαίδευση - γι' αυτό λέμε "τον/την ακολουθεί σαν σκυλάκι" :D. Αν τα αφήσεις να κάνουν ό,τι θέλουν μπορούν να σου κατσικωθούν και να μη σ' αφήνουν σε ησυχία. Δεν υπάρχει περίπτωση π.χ να είμαι εγώ σε ένα δωμάτιο στο σπίτι και ο σκύλος μου σε ένα άλλο, εκτός κι αν τρώει.
Το πρόβλημα προκύπτει όταν ο σκύλος δεν αντέχει τη μοναξιά - όταν δεν μπορείς να τον απομονώσεις γιατί συμπεριφέρεται απαράδεκτα, κλαίει, γαυγίζει, κάνει ζημιές κ.ο.κ.
Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο, υπάρχει πρόβλημα που πρέπει να μας περιγράψει η κοπέλα σε άλλη ενότητα.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Aπορώ πως ο κτηνίατρος σου είπε να το κανεις μια φορα την εβδομάδα μπάνιο με την δικαιολογία να φεύγουν οι τρίχες..:eek:
Oι τρίχες φεύγουν και με το τακτικό βούρτσισμα..!!!

Συμφωνώ και εγώ πως μάλλον είναι θέμα εκπαίδευσης και το σκυλάκι προφανώς πρέπει να έχει μεγάλο πρόβλημα αποχωρισμού.
 




katerinna

Active Member
29 Ιουνίου 2009
44
0
θεσσαλονικη
Παιδια δεν ειναι θεμα ουτε επειδη τρεχει απο πισω μου!!!!ουτε φοβος αποχωρισμου.....εγω καθομαι μαζι του και μπαινει ο αντρας μου για μπανιο και κανει παλι το ιδιο!!!!!!αρχιζει και κλαιει!!!!που δεν εχει με τον αντρα μου και τις καλητερες σχεσης.σας ευχαριστω παντως που ανταποκριθικατε φιλια
 


katerinna

Active Member
29 Ιουνίου 2009
44
0
θεσσαλονικη
Καταταλα αλλο προβλημα δεν εχουμε μενει μονο του στο σπιτι ζημειες δεν κανει!!!!!ουτε μου λερωνει......το προβλημα μου ειναι το μπανιο....που δεν μπορω να τον κανω οποτε θελει και αρχιζει να κλαιει και να ουρλιαζει!!!!και κσεγελιεται μονο με λιχουδιες!ουτε με παιχνιδι ουτε με αγκαλια!!!συνχωρεστεμε που τα κσαναλεω απλα τα συνοπτιζω.