γεια σας και χρονια πολλα..


elinaras

Member
1 Ιανουαρίου 2008
10
0
καλημερα και χρονια πολλα..με λενε αλεξη και ειμαι 17..εχω ενα μικρο λευκο γιαπωλεζικο ακιτα που ειναι 2.3 μηνων και 4.50 κιλα.ειναι λιγο ατιθασσος αλλα τελευταια τον τον εχω ηρεμισει λιγο...μονο που εχει μια γαστρεντεριτιδα απο χθες και μολις παμε να κοιμηθουμε κλαιει και δεν μας αφηνει να κοιμηθουμε :evil: :evil: τον λενε larry.χαρειτε που μπηκα στην παρεα σας ..τα λεμε!!!
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Γεια σου Ελληναρα, μηπως να πηγαινατε το κουταβι σε κανα γιατρο; Η γαστρεντεριτιδα δεν ειναι παιξε-γελασε...
 










elinaras

Member
1 Ιανουαρίου 2008
10
0
ναι τον πηρα τηλ και μου ειπε πως εχει γαστρεντεριτιδα και πηρα κατι χαπια και του δινω να φαει ριζη με κοτοπουο..θα τον παω κατα της 6 στον γιατρο
 












elinaras

Member
1 Ιανουαρίου 2008
10
0
ναι το ξερω πως ειναι δυσκολα σκυλια....εγω πεφτω στα τεσσερα και κανω πως παλευω με το σκυλι και αυτο μου δαγκωνει τα μαλλια και γω το σπρωχνω με την κεφαλα μου...αλλα επισης μερικες φορες τρελενεται..παω να το χαιδεψω και προσπαθει να με δαγκωσει με οποιον τροπο μπρορει...γιατι το κανει αυτο??(ειναι κουταβι 2 μηνων)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
elinaras said:
ναι το ξερω πως ειναι δυσκολα σκυλια....εγω πεφτω στα τεσσερα και κανω πως παλευω με το σκυλι και αυτο μου δαγκωνει τα μαλλια και γω το σπρωχνω με την κεφαλα μου...αλλα επισης μερικες φορες τρελενεται..παω να το χαιδεψω και προσπαθει να με δαγκωσει με οποιον τροπο μπρορει...γιατι το κανει αυτο??(ειναι κουταβι 2 μηνων)
γιατι παιζει..
το κανουν ολα τα κουταβια..
οτιδηποτε κινητε τους τραβαει την προσοχη και θελουν να παιξουν..
ειχες ξανα σκυλι?
 


elinaras

Member
1 Ιανουαρίου 2008
10
0
οχι φιλε κανγκο...απλα φοβαμαι μηπως συνεχισει να ειναι ετσι οτανθα μεγαλωσει και δεν μπορεις να τον πλησιαζεις ??αυτο φοβαμαι...
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Γενικα πρεπει απο μικρη ηλικια να καταλαβουν οτι δεν πρεπει να δαγκωνουν..ειτε βγαζοντας την ωρα που μας δαγκωνει μια φωνη σαν πονο..οπως θα αντιδρουσαν τα αδερφακια του,ειτε βαζοντας τα χερια του στο στομα του την ωρα που δαγκωνει..
Σε αυτη την ηλικια δεν εχει επιγνωση της δυναμης των δοντιων του και με αυτες τις μεθοδους του δεινεις να καταλαβει οτι κανοντας κατι τετοιο δεν ειναι καλο..
Εμενα εχει πιασει πολλες φορες..με δικα μου και ξενα.. :wink:

Παντως δεν εχει γεννηθει κουταβι που να ειναι 2μηνων και να μην δαγκωνει..

Το οχι.. πηγενε στο οτι δεν ειχες ξανα σκυλι..?:roll:

Το πως θα σου βγει εξαρτατε σε μεγαλο βαθμο και απο σενα..
Προσεξε τωρα που ειναι νωρις να του μαθεις τις βασικες εντολες και το θεμα της κοινωνικοποιησης..

Αν ειναι ο πρωτος σου σκυλος πιθανον να χρειαστεις καποιον εκπεδευτη..
Τον σκυλο τον πηρες για συντροφο να υποθεσω..?
Ειναι υπο την επιβλεψη την δικη σου η των γονιων σου?