γεια σας !


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.262
7.858
Αποφασισα να συστηθω αφου αρχικα διαβασα σχεδον ολο το φορουμ! Συγχαρητηρια για ολες τις πληροφοριες! Πριν 10 χρονια εχασα το μικρο μου και πολυταλαιπωρημενο σκυλακι (επεζησε μορβας οταν ηταν 6 μηνων κ εζησε αλλα 5 χρονια) και δε περασε μερα που να μην αναρωτηθηκα αν εκανα κατι λαθος...Το τελευταιο διαστημα δειλα δειλα σκεφτομουν τις ομορφες στιγμες της συνυπαρξης μαζι του και ειχα μπει στο διλημμα να βρω ενα ζωακι απο καποια φιλοζωικη. Δισταζα λογω της ασχημης εμπειριας μεχρι που ο μικρος μαυρος σατανας μπηκε αυτος στη ζωη μου! Δε γνωριζω πολλα, αλλα του υποσχεθηκα οτι θα τον φροντισω οσο καλυτερα μπορω!
 

Attachments



Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Καλως ηρθες!
Να το χαιρεσαι το μαυροτσουκαλακι σου:love:.
Ε πες μας και κατι παραπανω,κοριτσακι η αγορακι,το ονοματακι του,και γενικα πως περνατε μαζι:).!
 
  • Like
Reactions: medusa




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.262
7.858
Ειναι αγορακι, υποθετουμε περιπου 3 με 3,5 μηνων και ειναι το πιο ατρομητο κουταβι που εχω γνωρισει! Τον ονομασαμε Βatman . Βρεθηκε παρατημενος 2 μηνων και απο τοτε ειναι μαζι μου! Χαρη στις συμβουλες απο το φορουμ σας και επειδη περναμε πολυ χρονο μαζι εκπαυδευτηκε πολυ γρηγορα σε βασικες εντολες κ τουαλετα! Γενικα ειναι, εκτος απο ατρομητος κ πεισματαρης, φοβερα λαιμαργος οποτε βοηθησαν οι λιχουδιες! Αυτη τη στιγμη ανυπομονουμε για τη στιγμη που θα ολοκληρωθουν οι εμβολιασμοι και θα παμε τρελες βολτες!
 


Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Τελειο το ονομα του!!!
Χιλια μπραβο που εσωσες την ψυχουλα!
Να εχετε μια ομορφη ζωη γεματη χαρες!
Α!Μη ξεχνιεσαι,δε θα τη γλυτωσεις μονο με μια φωτο:LOL::LOL:!!!
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.262
7.858
Καλώς ήρθες στο φόρουμ! :)
Να σου ζήσει το μαυράκι σου. Γλύκα είναι :love:

Υιοθεσία αδέσποτου κουταβιού "Οδηγίες χρήσεως"
Ευχαριστω για το καλωσορισμα,Πολυ χρησιμα, διαβασα σχεδον ολα τα θεματα εκπαιδευσης σμπεριφορας και υγειας, ειχα τρομερο αγχος, αχαχχαχα. Μπορω να πω οτι τα παμε πολυ καλα και φροντισα να μην επαναλαβω λαθη που εκανα στον προηγουμενο μικρο μου φιλο!
 
  • Like
Reactions: spyv and mareco


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.262
7.858
Τελειο το ονομα του!!!
Χιλια μπραβο που εσωσες την ψυχουλα!
Να εχετε μια ομορφη ζωη γεματη χαρες!
Α!Μη ξεχνιεσαι,δε θα τη γλυτωσεις μονο με μια φωτο:LOL::LOL:!!!
Ευχαριστω, ουτε εσεις θα γλιτωσετε, εχω περιπου 300 ηδη στον υπολογιστη, ολη μερα τον φωτογραφιζω, εχω ερωτευτει.....αχαχχαχ
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Iraki maria


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
αχ είναι ένας κούκλος! Μπράβο σας για την υιοθεσία και καλή κι ευτυχισμένη συμβίωση :) Βάλε μας και καμιά φωτό ακόμα. Με το σταγονόμετρο..
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.262
7.858
Σας ευχαριστω για το καλωσορισμα, μολις τον ζυγισα και εφτασε 7 κιλακια το λαιμαργο τερας!Εχει φωτογενεια παντως!
 

Attachments



medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.262
7.858
Οι βασικοι εμβολιασμοι ολοκληρώθηκαν και ηθελα να μοιραστω μαζί σας τη χαρα, καθως δειλα δειλά ξεκινησαμε τις πρωτες μας βολτες! Για την ακριβεια επισκεφτήκαμε για πρώτη φορά παραλία, απο οτι φαίνεται ο μικρός θα λατρεψει τη θάλασσα. Κατα τη βόλτα μας συνειδητοποιήσα οτι ο μικρός περπατάει συνεχώς με τη μούρη κάτω (χωρις ευτυχως να τρώει πράγματα) , χαίρεται ιδιαίτερα βλέπωντας σκυλάκια (σε σημείο να τρομοκρατεί τα μικρόσωμα με τις άγαρμπες κινήσεις του), ακούει συνήθως στις εντολές παρά τα ερεθίσματα (καμια λιχουδιά χρειάζεται φυσικά που και που) και λατρευει τα μωρά και τα παιδιά! Επίσης ακούσαμε "υπέροχες" ατάκες απο "φιλόζωους" κατόχους σκυλιών όπως "τι ασκημούτσικο είναι αυτό!" και "τα καθαρόαιμα σκυλιά μυρίζουν τα μπάσταρδα και δεν τα κάνουν παρέα!" Σαν υπερηρωας ο Batman συνέχισε απτόητος τη βόλτα του και πόζαρε με χάρη!
 

Attachments





Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Σαυτο για τα μπασταρδα επρεπε να ρωτησεις κ αυτους τους ιδιους πως σκατα τους κανουν παρεα?
Ή είναι ολη μέρα αυτοί κ η παλάμη τους?

.......

Να τον χαίρεσαι,είναι ΚΟΥΚΛΟΣ!

ΥΓ1:Προσεχε πολυ τωρα που ξεκινησατε τις βολτες,απο πανω του συνεχεια κ τα ματια 14!
ΥΓ2:Διαλεξε προσεκτικα τις "σκυλοπαρεες" του (εαν σοι κ καλα πρέπει να'χει,προσωπικα αχρηστο το θεωρω) τείνουν να υιοθετούν κακές συμπεριφορές κ αντιγραφουν ασχημες αντιδρασεις,χωρια το ποσες κακες εμπειριες μπορει ναχει διπλα τους...(πως δεν θαφηνες το παιδι σου να κανει παρεα με τα κωλοπαιδα του σχολείου,εε ενα τετοιο πραμα)
 
  • Like
Reactions: Orilis


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.262
7.858
Ευχαριστω για τις συμβουλες! Ναι προσεχω πολυ δεν αγγιζει τιποτα και δεν τον αφηνω να χωνει το προσωπο σε χορτα κ.τλ. Επισης στη γειτονια δεν εχω ακουσει ποτε κατι υποπτο, ουτε παλιοτερα που ειχα σκυλακι και εχω ρωτησει ολους τους σκυλογονιους που συναντω αν εχουν δει κατι τετοιο!
Απο σκυλοπαρεες εχουμε ευτυχως αρκετοι στην παρεα υιοθετησει και απο ενα τα τελευταια χρονια οποτε εχουμε ηδη 2 καλους φιλους που παιζουμε και μεσα στο σπιτι, ιδιαιτερα ο ενας, ενα ημιαιμο λαμπραντορ θα μπορουσε να θεωρηθει σκυλοπαιδαγωγος... ειναι πολυ καλος με τα κουταβια! Και φυσικα θα κανει και παρεα οταν μεγαλωσει λιγακι με την ανταρτισα κουρτσχαρινα των γονιων μου, εκει εχω μια ανησυχια!!!
 


ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Επίσης ακούσαμε "υπέροχες" ατάκες απο "φιλόζωους" κατόχους σκυλιών όπως "τι ασκημούτσικο είναι αυτό!" και "τα καθαρόαιμα σκυλιά μυρίζουν τα μπάσταρδα και δεν τα κάνουν παρέα!" Σαν υπερηρωας ο Batman συνέχισε απτόητος τη βόλτα του και πόζαρε με χάρη!
Και πάνω που νόμιζα οτι τα έχω ακούσει όλα στη ζωή μου............ Θα συμφωνίσω με τη @Μαρια&Ηρα! Την ίδια απορία έχω κι εγώ!!! ;)
Να τον χαίρεσαι τον υπερήρωα σου κι εύχομαι να μην σε αναγκάσει ποτέ να νιώσεις κι εσύ σαν καμιά......... Catwoman, έτοιμη για δράση διάσωσης!!!
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.262
7.858
Ο μικρός μεγαλώνει, ομορφαίνει και έχει αποκτήσει ενα υπέροχο μεταξένιο γυαλιστερό τρίχωμα. Μετά απο τη συμβίωση με τον προηγουμενο σκυλάκο μου που ποτέ δεν υπήρξε υγιής και δεν είχε μια φυσιολογική ζωή σχεδόν με πιάνει συγκίνηση να τον βλέπω. Δε χορταίνουμε πλέον βόλτες !!! Προς το παρόν είναι εξαιρετικά κοινωνικός και μου έχει κανει εντύπωση οτι δεν τον έχω δεί να φοβάται ποτέ. Ιδιαίτερη αδυναμία έχουμε στις μεγαλόσωμες και πιο μεγάλες σε ηλικία σκυλίτσες και σε όλα τα παιδάκια. Οι εκτιμήσεις επίσης των γιατρών οτι είναι κάποια μίξη με κοκόνι που θα γίνει το πολύ 15 κιλά μάλλον διαψευστηκαν, φτάσαμε ήδη τα 9.5-10!Το τρώμε το φαγάκι μας. Οι παππούδες επίσης του μπραχαμίου που συναντάμε καθημερινά είναι πεπεισμένοι οτι θα γινόταν καλό κυνηγόσκυλο, αχαχ.
 

Attachments

Last edited:




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.262
7.858
Νιωθω οτι αδίκησα τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας εκλιπόντα και μη , με το να μην τους αφιερώσω εστω μια ανάρτηση στη παρουσίαση του Batman....

Εδω η πρώτη μου αγάπη ο Εκτοράκος, επέζησε μόρβας σε ηλικία 6-7 μηνών και ζήσαμε μαζί 6 χρονάκια, έζησε φοιτητική ζωή, ταξίδεψε σε αρκετά μέρη, υπήρξε εξαιρετικά σκανταλιάρης και αγαπήθηκε πολύ...2005_0528Image0038.JPG

Εδω καποια απο τις Κουρτσχαρίνες των γονιών μου... (ηταν ολοιδιες) Δυστυχως η μία δηλητηριάστηκε απο φόλα σε ηλικία 10 ετών. Η Ηρα το καλοκαίρι θα γίνει 12 αλλα είναι ενα μεγάλο κουτάβι. Την ημέρα ζει ελευθερη στον περιφραγένο 1 στρέμμα κήπο του σπιτιού και τα σαββατοκύριακα κάνει εξορμήσεις στο βουνό. Ειναι μια ζωηρή κυρία με γυμνασμένο κορμί, τρελαίνεται για φαγητό και σκανταλιες και φοβάται πολύ τους κρότους και τους κεραυνούς.HRA.jpg

Η Tigerlilly δεν είναι σκύλος αλλα φερεται σαν να είναι... Σχεδον γαυγιζει οταν ζητάει κάτι...Ειναι απίστευτα τσαχπίνα και εξυπνη.IMG_0188.JPG
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc