γνωμες!!


socratew

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2012
158
0
γεια σας εδω και δυο χρονια που εχω τον Σωκρατη( σκυλι γπ) εχω συμβουλευτη πολλες φορες το site σας. θα ηθελα να μου δωσετε μια συμβουλη για το πως θα πεισω τη γυναικα μου να βανουμε καμια φορα το Σω κρατη μεσα στο σπιτι. εχει το δικο του χωρο στην αυλη πηγαινει τις απαραιτητες βολτες ασχολιομαστε συνεχεια με αυτο. αλλα η γυναικα μου εχει ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ καθως και ευαισθησια μεγαλη στα δερματικα της. Απο την αλλη το σκυλι μας εχει συνηθίσει να το πηγαινουμε μονο βολτα, χωρις να περναμε ωρα ηρεμιας μαζι.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
εχει δερματικά που εχουν αμεση σχέση με τον Σωκράτη?
Γιατι δεν της δειχνεις τις διάφορες μελέτες που κατά καιρους ερχονται στο φως, σχετικά με την ενδυνάμωση του ανθρωπινου ανοσοποιητικου μεσω της συμβιωσης με κατοικιδια. Και επισης γιατι δεν της λες ότι θα αναλάβεις εσύ την καθαριοτητα που αφορά τον σκύλο, δλδ τριχες, νερα από το μπωλ, τροφες κλπ?
 


socratew

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2012
158
0
Ειναι και γιατρος και δε μπορω να πω για νεες μελετες παντως θα προσπαθησω
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Αν έχει δερματικά που προκαλούνται από αλλεργία στους σκύλους (το οποίο είναι συνήθως στην τρίχα του σκύλου), μπορεί να κάνει είτε θεραπεία με χάπια, είτε εμβόλιο απευαισθητοποίησης.

Και αυτό στο λέει ένας που έχει αλλεργία στο σκύλο :p

Αν δεν έχει αλλεργία, μπάσε το σκύλο μέσα τώρα κιόλας :rolleyes:
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ειναι και γιατρος και δε μπορω να πω για νεες μελετες παντως θα προσπαθησω

φυσικά και μπορείς... γιατρος ειναι, όχι παντογνώστης! :rolleyes:
Και τις μελέτες γιατροι τις εκπόνησαν!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Εγώ λέω, πως αν δεν ξέρεις εσύ, πως να συνεννοηθείς με την γυναίκα σου, σίγουρα δεν μπορούν να ξέρουν, μερικοί άγνωστοι και στους δυό σας.
 
  • Like
Reactions: Grifos


socratew

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2012
158
0
Εγώ λέω, πως αν δεν ξέρεις εσύ, πως να συνεννοηθείς με την γυναίκα σου, σίγουρα δεν μπορούν να ξέρουν, μερικοί άγνωστοι και στους δυό σας.
συνεννοηση υπαρχει καθως και συμφωνιες δε ζητησα τη δικη σου γνωμη
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Ε καλά βρε παιδί μου...γράψε κι εσύ στον τίτλο του θέματος:

"γνώμες!! μόνο από τους εξής: α).... βου).... γου)... (κλπ)"

Να ξέρουμε ποιοί πρέπει να απαντήσουμε και ποιοί όχι.

Αλλά ευτυχώς...υπάρχει συνεννόηση και συμφωνία στην οικογένεια και δεν χρειάζεσαι να ανοίξεις θέμα, σε ένα φόρουμ αγνώστων...:D
 


socratew

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2012
158
0
ακουσε να δεις mareco το να δωσεικαποιος μια συμβουλη σε καποιον που εχει παρομοιο προβλημα δε συνεπάγεται οτι ανακατευεσαι στα οικογενειακα του. Μπορει να ξερει καποιο φαρμακο για την αλεργια . Εν παση περιπτωση εισαι αγενης απομακρυνεις πολυ κοσμο απο το foroum που ειναι για να λυνει καποια προβληματα και οχι να πουλα ειρωνεια. και ξερεις κατι δεν εχω δωσει τα πραγματικα μου στοιχεια και αυτο με κανει να συζητησω καποια πραγματα πιο ελευθερα και να παραθεσω το προβλημα οπως εχει. Ντροπη σου
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Τι εννοείς, δεν έχεις δώσει τα πραγματικά σου στοιχεία;
Ασε, που δεν ενδιαφέρουν κανέναν, τα πραγματικά στοιχεία κανενός, εσύ τι ακριβώς εννοείς; Οτι έχεις βάλει ένα φόρουμ, να ψάχνει λύσεις σε πρόβλημα στο οποίο έχεις δώσει άκυρα δεδομένα; Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, ειλικρινά. Οπως δεν καταλαβαίνω, και γιατί πράγμα ακριβώς, πρέπει να ντρέπομαι. Και τέλος, αν έχεις έρθει στο dogforum για να λύσεις οικογενειακά σου προβλήματα, sorry αλλά...κάπου το 'χεις πάρει λάθος. Για ξαναπάρτο κάπως αλλιώς...
 


socratew

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2012
158
0
εννοω διευθυνσεις και προσωπικα στοιχεια που το κανω και παντου. Μαλλον εσυ το εχεις παρει λαθος, αν εχεις ερθει στο φορουμ για να λυσεις τα ψυχολογικα σου προβληματα. Δεν εχω κανενα οικογενειακο προβλημα και πρεπει να ντρεπεσαι με το τροπο που μιλας καθως ακριβως εκμεταλευεσαι τη ανωνυμια.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Ποιόν έχεις δει σ'αυτό το φόρουμ, να έχει βγάλει φόρα παρτίδα, τα προσωπικά του στοιχεία;
 


Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
γεια σας εδω και δυο χρονια που εχω τον Σωκρατη( σκυλι γπ) εχω συμβουλευτη πολλες φορες το site σας. θα ηθελα να μου δωσετε μια συμβουλη για το πως θα πεισω τη γυναικα μου να βανουμε καμια φορα το Σω κρατη μεσα στο σπιτι. εχει το δικο του χωρο στην αυλη πηγαινει τις απαραιτητες βολτες ασχολιομαστε συνεχεια με αυτο. αλλα η γυναικα μου εχει ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ καθως και ευαισθησια μεγαλη στα δερματικα της. Απο την αλλη το σκυλι μας εχει συνηθίσει να το πηγαινουμε μονο βολτα, χωρις να περναμε ωρα ηρεμιας μαζι.

Καλησπέρα και καλώς όρισες και να χαίρεσαι τον σκύλαρό σου!


"Μου πάτησες τον κάλο" που λένε, διότι τα Γ.Π. τα ΛΑΤΡΕΥΩ.

Τι σκυλί δεν έχει μπει ποτέ μέσα στο σπίτι;
Η γυναικά σου σε τι βαθμό ασχολείται; μόνο φαγητό και νερό; ή τον λύνει πχ και παίζουν; χάδια αγκαλιές κλπ;
Επίσης τι είδους δερματικά είναι αυτά; έχει αλλεργία στους σκύλους ή κάτι άλλο άσχετο;
 


socratew

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2012
158
0
Ποιόν έχεις δει σ'αυτό το φόρουμ, να έχει βγάλει φόρα παρτίδα, τα προσωπικά του στοιχεία;
οποτε ποιος ο λογος να μην αναφερω ενα προβλημα που εχω?
 


socratew

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2012
158
0
Ειναι ελευθερο σε αυλη 1 στρεματος παιζουν καθημερινα και βολτα πανε, μπαινει μονο στο προθαλαμο της εισοδου, και καμια φορα μεσα αλλα σπανια.
 






Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
Ειναι ελευθερο σε αυλη 1 στρεματος παιζουν καθημερινα και βολτα πανε, μπαινει μονο στο προθαλαμο της εισοδου, και καμια φορα μεσα αλλα σπανια.
υπαρχει ευαισθησια στη τριχα.
Εφ οσον ερχοντε σε επαφη τι ειδους ευαισθησία υπαρχει; συγνωμη αν γινομαι αδιάκριτη αλλα προσπαθώ να καταλάβω.
:)
 


socratew

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2012
158
0
Εφ οσον ερχοντε σε επαφη τι ειδους ευαισθησία υπαρχει; συγνωμη αν γινομαι αδιάκριτη αλλα προσπαθώ να καταλάβω.
:)
αν μεινει πολυ χωρις να κανει μπανιο γεμιζει εξανθηματα
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
αν μεινει πολυ χωρις να κανει μπανιο γεμιζει εξανθηματα
να το πω ξανά.

Μπορεί να κάνει εμβόλιο ή θεραπεία με χάπια για απευαισθητοποίηση σε αλλεργιολόγο. :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22