ειναι η δεν ειναι πιτ..??


mixalis1990

Well-Known Member
1 Απριλίου 2016
54
92
33
καλησπέρα παιδια .τι κάνετε μετά από κάτι συζητήσεις με φίλους..ειθελα να ρωτήσω και καπιον ποιο εμπιρο ει ναι πιτ μπουλ?το μωρο μου?είπαν διάφορα ότι έχει από σταφ..τι παίζει τελικά δεν ξερω τους γωνοις του...το πείρα απο τους δρομους κουταβι ενος μηνα.η φοτο στο γρασίδι ειναι 4 μηνών ενο η άλλη στην αυλη 7 μηνων IMG_20160401_143943.jpg 12800187_1049278041761946_6564532487004078236_n.jpg
 


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
καλησπέρα παιδια .τι κάνετε μετά από κάτι συζητήσεις με φίλους..ειθελα να ρωτήσω και καπιον ποιο εμπιρο ει ναι πιτ μπουλ?το μωρο μου?είπαν διάφορα ότι έχει από σταφ..τι παίζει τελικά δεν ξερω τους γωνοις του...το πείρα απο τους δρομους κουταβι ενος μηνα.η φοτο στο γρασίδι ειναι 4 μηνών ενο η άλλη στην αυλη 7 μηνων View attachment 56744 View attachment 56745
Καλησπέρα φιλε μου !!! Σίγουρα εχει μέσα πιτ , καθαρόαιμο δεν ειναι , δεν μπορω να γνωρίζω τι αλλο εχει μέσα , να το χαίρεσαι κ να το αγαπάς , πως το βρήκες στο δρόμο ;;; Ηταν μονο του κ εκανε βόλτα ;;
 




ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
περιπλανιοναν καιρό..το βρήκαμε και ηταν υποσιτισμένο..τις πρώτες μέρες ούτε να περπατήσει πολύ δεν μπορούσε..με το μπιμπερο το ταιζα..
Μπράβο σου !!!!
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εσένα σου κάνει διαφορά είτε είναι, είτε δεν είναι; Από το μέλι που στάζεις όταν γράφεις γι'αυτόν καταλαβαίνω ότι δεν σου κάνει. Οπότε σε όσους σου λένε διάφορα απλά απάντα "ναι ναι, έτσι είναι, έχεις δίκιο". Το θέλει Πιτ ο απέναντι σου; Ναι, ναι είναι, μα δεν το βλέπεις; Το θέλει μπασταρδάκο. Ναι, ναι, είναι, τι να κάνουμε, αυτός χρειαζόταν να σωθεί από το δρόμο. Everybody happy,κι εσύ να χαίρεσαι τον κούκλο σου!
 


mixalis1990

Well-Known Member
1 Απριλίου 2016
54
92
33
δεν το λεω για αυτο.!!η καψουρα δεν αλλαζει..απλα να ξερω τι θα βρω μπρςστα μου απο θεμα χαρακτιρα
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Εγώ βλέπω ένα πανέμορφο σκυλί σε ένα πολύ ωραίο κήπο,ο χαρακτήρας του κατά μεγάλο ποσοστό είναι στο χέρι σου.....να είσαι καλά και εσύ και το σκυλί και όλα θα πάνε καλά!!!!
 




Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
δεν το λεω για αυτο.!!η καψουρα δεν αλλαζει..απλα να ξερω τι θα βρω μπρςστα μου απο θεμα χαρακτιρα
Πολυ ομορφος ...αν θες ενα σκυλι για παρεα, βολτες κλπ , τοτε απο χαρακτηρα θα ειναι καλυτερο απο πιτ (αφου δεν ειναι 100% πιτ) :D (πλακα κανουμε ...)

Με τα υπολοιπα ζωα πως τα παει ?
 


mixalis1990

Well-Known Member
1 Απριλίου 2016
54
92
33
με τα αλλα σκυλια εχει θεμα με τα αρσενικα..ε τα θυλικα τα παει μια χαρα..ας πουμε με του αδερφουμου το λαμπρατορ θυλικο ολα οκ..με ενα γερνανηκο ποιμενικο ενως γειτονα ολα οκ..με ενα ντομπερμαν ενως φυλου μου οκοκκκ μα ολα θυλικα...με αρσενικα εχει θεματα ωος και με τις γατες
 


mixalis1990

Well-Known Member
1 Απριλίου 2016
54
92
33
εχω και φοτο απο τωτεπου τον βρηκα αν βοηθανε..!τωρα ειναι 8 μηνων 22 κιλα
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Τα πάει καλά με τα θηλυκά κι έχει θέμα με τ' αρσενικά; Με όλα τα αρσενικά ή είχε κακή εμπειρία με κάποιο;
 


mixalis1990

Well-Known Member
1 Απριλίου 2016
54
92
33
ναι φυλε με οποιο αρσενικο βρεθουν στη βολτα...κακη εμπιρια οσο το εχω εγω δεν εχει τωρα ποιο πριν τι να σου πω...
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Τι να σου πω, θα μου φαινόταν πιο λογικό να έχει πρόβλημα με όλα, παρά μόνο με τα αρσενικά. Υπάρχει η δυνατότητα να συμβουλευτείες κάποιον εκπαιδευτή γι΄αυτό το θέμα; Να σε δει δηλαδή μαζί με τον σκύλο και να σου πει πως να το αντιμετωπίσεις; Δε σου λέω να το προσπαθήσεις να το λύσεις μόνος σου, γιατί δεν ξέρω αν έχεις τις γνώσεις ή μήπως άθελα χειροτερέψεις την κατάσταση. Αφού είναι κουτάβι ακόμα, μπορείς να διορθώσεις ή να ελέγξεις ευκολότερα κάποιες συμπεριφορές πριν παγιωθούν και θέλουν ακόμα περισσότερη προσπάθεια.
Με τις γάτες πολλά σκυλιά έχουν θέμα, προσπάθησε κυρίως να τις εντοπίζεις πριν τις δει ο σκύλος και να τραβάς την προσοχή του πριν φιξάρει το μυαλό πάνω τους. Εννοείται σε καμία περίπτωση δεν αφήνεις να τις κυνηγάει, ούτε μπριζώνεις το σκυλί φωνάζοντας "γγγγγάττττα" όπως έβλεπα σήμερα έναν που καμάρωνε το σκύλο του να τσιτώνει...
 


mixalis1990

Well-Known Member
1 Απριλίου 2016
54
92
33
εκπεδευτησ εδω..δεν παιζει επαρχια φυλε...θα το παρακολουθισω και θα δω πως θααντιδραει
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Πάντως, εγώ , @sis χωρίς να έχω καμιά απολύτως εμπειρία, στις βόλτες που κάνουμε συνήθως ακούω το ''με τα αρσενικά έχει πρόβλημα'' όταν το σκυλί για το οποίο μιλάνε είναι αρσενικό και το ανίστοιχο με τα θυληκά. Σπάνια μου έχει τύχει ένα σκυλί να έχει πρόβλημα και με τα τα αρσενικα και με τα θηλυκά.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί το σκυλί του θεματοθέτη είναι θηλυκό. Όσο σκυλιά έχω συναντήσει να έχουν θέμα με το αντίθετο φύλο, έχουν και με το ίδιο. Είτε πρόκειται για σκυλιά που έχουν πρόβλημα ανεξαιρέτως με όλα τα άλλα, είτε έχουν ένα συγκεκριμένο θέμα ας πούμε με το παιχνίδι ή το φαγητό τους, αλλά και πάλι θα απωθήσουν οποιοδήποτε σκυλί πλησιάσει το αντικείμενο του πόθου, είτε είναι θηλυκό είτε αρσενικό. Μόνο ένα αρσενικό σκυλί ξέρω που έχει πρόβλημα μόνο με θηλυκά, αλλά αυτός έχει περάσει άσχημη ζωή κι έχει γενικώς διάφορα προβλήματα. Εννοείται βέβαια ότι επειδή δεν το έχω δει εγώ δε σημαίνει ότι δε γίνεται κιόλας :)
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί το σκυλί του θεματοθέτη είναι θηλυκό. Όσο σκυλιά έχω συναντήσει να έχουν θέμα με το αντίθετο φύλο, έχουν και με το ίδιο. Είτε πρόκειται για σκυλιά που έχουν πρόβλημα ανεξαιρέτως με όλα τα άλλα, είτε έχουν ένα συγκεκριμένο θέμα ας πούμε με το παιχνίδι ή το φαγητό τους, αλλά και πάλι θα απωθήσουν οποιοδήποτε σκυλί πλησιάσει το αντικείμενο του πόθου, είτε είναι θηλυκό είτε αρσενικό. Μόνο ένα αρσενικό σκυλί ξέρω που έχει πρόβλημα μόνο με θηλυκά, αλλά αυτός έχει περάσει άσχημη ζωή κι έχει γενικώς διάφορα προβλήματα. Εννοείται βέβαια ότι επειδή δεν το έχω δει εγώ δε σημαίνει ότι δε γίνεται κιόλας :)
Ααα αυτό μου κάνει και μένα εντύπωση, δεν πρόσεξα ότι είναι θηλυκό. :whistle: Ενδιαφέρον, δεν μου έχει τύχει, ακόμα, σκυλί που να τα μισεί όλα, πέρα από ένα μόνο. Με το αντικείμενο του πόθου όντως δεν χαμπαριάζουν από φύλα, όσο έχω παρατηρήσει. Ναι ναι, κουβέντα να γίνεται :)